Přejít na obsah

PeugeotHDi

Uživatel
  • Počet příspěvků

    488
  • Registrace

Vše od uživatele PeugeotHDi

  1. PeugeotHDi

    508 - skúsenosti.

    Kontrolna otazka... Mam 2.0HDi 120/163k RHH motor r.v. 2012 a chcem sa spytat aky je tam motorovy olej? Preco? niekde uvadzaju 5W-30 a niekde 5W-40..Total Ineo Vdaka
  2. PeugeotHDi

    508 - skúsenosti.

    Drgni ma prosim, ale naco je to dobre? Vdaka za odpoved
  3. PeugeotHDi

    WIP Nav Plus

    Zdravim, snad sa neopakujem,ale kde by bolo mozne stiahnut nove mapove podklady 2012/2013 do danej navigacie? Vdaka za info. [Edited on 30.5.2013 13:22 by PeugeotHDi]
  4. PeugeotHDi

    508 - skúsenosti.

    Vdaka za info, pozriem aj ja presne ake stierace mam na aute...nechcem robit nikomu reklamu ale tu som nasiel dane Bosch AeroTwin na 508: http://www.autosuciastky.com/produkt/2919/stierace-bosch-aerotwin-3-397-007-636---a-636s Su to oni? (dvojfarebne)
  5. PeugeotHDi

    508 - skúsenosti.

    Ved na 508 su Bosch Aero ci nie? Aj mne pri vyssich rychlostiach odskakuju od skla a vydavaju hrozny zvuk... Pomoze vymena za Bosch Aero? Vdaka za odpoved.
  6. Ten Sheron poznam, pouzival som to na predchadzajucom aute..dobra vec.. Ina vec je ked idete po dialnici nad 120km/h a vyssej a dost prsi (treba uz pouzit stierace) a pri chode v hornej pozicii spodna cast gumicky odskakuje od skla...mate take iste skusenosti? Co s tym? Vdaka
    • 11
  7. PeugeotHDi

    508 - skúsenosti.

    Manual som dal pakou, a padlami radil rychlosti... Inak ma to logiku, ze elektronika nedovoli dlho drzat motor v otackach alebo naopak v nizkych otackach... Islo mi predovsetkym o to aby som turbo trocha prebehol...
  8. PeugeotHDi

    508 - skúsenosti.

    Dnes som to troska na trojke osolil a drzal otacky na cisle 4500 asi 30 sek. a ta potvora aj ked som bol v manualnom mode preradila na stvorku... Stalo sa to niekomu? Ze aj v manualnom mode prevodovka keca do radenia... Preco som to urobil? Treba raz zacas prevetrat turbo, aby sa lopatky vytocili na maximum... Samozrejme olej zohriaty na optimalnu teplotu motor zabehnuty mam cez 17tis. km.
  9. PeugeotHDi

    sk jazyk do 508

    Prides o zaruku, stoji to zato?
    • 7
  10. PeugeotHDi

    508 - skúsenosti.

    Pani dnes (cca. 14st.) som si vsimol - zacul, ze mi vrzga zadne sklo (sedan) presne tak isto ako ked v zime bola namraza... niekto sa s tym prosim nestretol? Vdaka za odpoved.
  11. Mne sa skor stalo ze neprehralo dany song...ale zmenil som nazov suboru (skratil, zrusil diakritiku) a v pohode...
  12. PeugeotHDi

    Svolavacka - ESP

    Na Slovensku ta zvolavacka bola min. rok na jesen... dana aktualizacia trva cca. 1h....
  13. PeugeotHDi

    Vrzání z nápravy

    Ako si dopadol s tymi tlmicmi? Co robili v servise? Vdaka za odpoved.
  14. PeugeotHDi

    Vrzání z nápravy

    Presne to iste som pocul vcera ked sa auto \"zhouplo\" a pocul som taky zvlasty zvuk... Ke d pojdem na servis na vymenu oleja nahlasim zavadu nech premazu vsetky gumovo-ocelove spoje (silentbloky, drziaky..atd) [upravil dne 3/12/13 19:22 od Radek Hurvajz]
    • 72
  15. PeugeotHDi

    Cena prvni garancni prohlidky

    To je dobry napad so snizenim poctu najazdenych km z 30tis na 20tis...niekde tu na fore som sa docital aj o 15tis km... Prosim Ta napis mi kde si platil cca. 250,-e za prvu? Vdaka
  16. PeugeotHDi

    Letné Pneu

    Dnes sa mi dostal do ruk novy test 2013, je to sice rozmer trochu iny, ale na usmernenie snad staci... 225/45 R17 ADAC 2013 http://pneu-test.cz/letni-225-45-r17/
    • 79
  17. Zdravim, dnes ako som siel do prace, tak mi jeden sofer z vedlajsej cesty vosiel do cesty a musel som stredne brzdit z cca. 110km/h na 20km/h (ABSko este nezareagovalo) ale vsimol som si jednu vec: jemne brnenie (chvenie) volantu pocas brzdenia. Nedalo mi to a skusil som to este raz na rovnom useku cesty pri nezaradenej rychlosti a presne to iste... Mam cca. 13500km najazdenych a mam pocit ze to predtym nerobilo... Mate nejake navrhy co robit? Vdaka za odpovede a rady.
  18. PeugeotHDi

    Cena prvni garancni prohlidky

    Mam informaciu, ze prva garancna prehliadka pre HDi 2 roky/30 000km na Slovensku je v cene cca. 250,-e. Ma niekto ine info?
  19. PeugeotHDi

    508 - skúsenosti.

    Ono je dost dolezite kde si kupil (u ktoreho dealera) svoje mot.vozidlo. Je take nepisane pravidlo, ak si napr. kupis vozidlo u predajcu v KE tak je predpoklad, ze budes chodit k tomu predajcovi aj na servis..mali by sa k tebe spravat ako k ctenemu zakaznikovi, ak to tak nie je tak sa treba stazovat u importera v Ba (ak chces poslem ti kontakt na reklamacne), ale samozrejme mozes ist a su ti povinny vykonat opravu v ramci zaruky hocikde na Slovensku prip. v Europe... ale potom sa spravaju ako sa spravaju... je to bohuzial tak a velmi smutne... Inak mozem doporucit servis NmNV, mas to moc daleko? Bol som tam raz na garancke a dobry pristup, cena..atd. [Edited on 21.2.2013 08:18 by PeugeotHDi]
  20. PeugeotHDi

    508 - skúsenosti.

    Mas pravdu daju sa nastavit a maju aj v servise predpis (nakres kam maju striekat ked auto stoji), ale ak chces aby pri 110km/h striekali vyssie tak pri stati ti budu striekat nad okno, alebo bude im zavadzat ramienko stieraca...
  21. PeugeotHDi

    spotřeba / rozměr pneu

    Mne sa znizila spotreba pri novom z 7.1 na terajsich 6.5-6.6l /100km (120kW AUT sedan)
  22. PeugeotHDi

    508 - skúsenosti.

    Tie nove ostrekovace striekaju pri 110km/h a vyssej tak do polovice okna...celkom postacujuce...tie stare strekali ani nie 10cm od spodu
  23. To su amateri...mal si ich poslat dop...e Aky to bol amatersky autorizovany servis Peugeot??? Ide to!!!
  24. PeugeotHDi

    508 - skúsenosti.

    Napoj auto na diagnostiku a pozri sa že aký rozmer kolies máš navolený, ak máš iný rozmer ako rozmer kolies ktoré používať tak tam budeš mať väčšiu odchylku aj v nameranej rýchlosti aj v spotrebe na PP. Ja mám navolené 17\" a aj jazdím na 17\" kolesách a rozdiel medzi tachometrovou rýchlosťou v porovnaní s GPS je cca. 1km/h. Ak su dodrzane rozmery pneu a diskov tak netreba nic nastavovat na diagnostike, pretoze ide o obvod kolesa. Uvediem jednoduchy priklad: mam letne 18\": a na nich pneu 235/45 R18 zimne: 17\": a na nich pneu: 215/55 R17 Rozdiel medzi diskami je jeden palec t.j. 2.54cm/2 = 1.27cm Rozdiel medzi pneumatikami (vyska bocnice) je 1.25cm (235*0.45=105.75mm -> 10.575cm; 215*0.55=118.25mm -> 11.825cm) Takze rozdiel vo vonkajsom obvode je zanedbatelny 0.02cm Z toho vyplyva, ze ak dodrzite doporuceny rozmer pneu vyrobcom nic nemusite nastavovat a menit.... A co sa tyka otazky ako mi ukazuje tachometer (pri letnych a zimnych) tak je to +5km/h (merane GPSkom a informacnymi radarmi pri cestach). [Edited on 21.1.2013 08:22 by PeugeotHDi]
  25. PeugeotHDi

    508 - skúsenosti.

    Ja to tiez pocujem hlavne ked sa rozbieham, alebo otacam volantom..predpokladam ze to bude servo.. Ina vec co som si vsimol ked mi zamrzne okoloie zadneho okna tak neprijemne potom vrzga (mam sedan verziu)..
×
×
  • Vytvořit...