Přejít na obsah
test

5. Karvinsko – okolní minisraz


MilanF1
  • Motokáry Havířov – Šumbark + Restaurace Šenovská Bašta 18. 5.

    Sraz, v pořadí již pátý, který pořádám, nabral 18. 5. úplně jiné obrátky. Na spoluorganizaci se totiž podíleli ještě 2ReQ, Grlik a Wojtěch, prostě taková klubová základna „tu stela“ :D. Již na začátku dubna jsme se rozhodli zařadit jako hlavní program motokárové závody, ale nebylo to nic jednoduchého. Počasí bylo celý týden deštivé a dobře to nevypadalo ani v sobotu večer. Sice jsme měli v záloze ještě krytou dráhu, ale ta nám úplně nevyhovovala kvůli parametrům tratě.

Po ranním probuzení do nedělního rána, jsem se rozhodl nechat vše podle původního plánu. V 11:04 mi dorazila potěšující zpráva od Grlika, že je na místě a počasí je good. Před dvanáctou hodinou jsme se ženou dorazili na místo konání, kde už Honza čekal se svou nablýskanou 205kou cabrio. Netrvalo to dlouho a začal lví nájezd ještě před uzavřený motokárový areál, kde se proháněla autoškola. Jako první po nás dorazil Tom_R se svou 307 CC, po něm následovala kolona vedena Káťou517.

Jakmile dorazil majitel motokár, aby nás pustil dovnitř, začali jsme řadit naše vozy pěkně podél plotu. Proběhl pokec, spočítal se počet účastníků a začalo se se zápisem do startovní listiny závodů, které byly rozděleny do tří kategorií – Muži, Ženy a Mládež. Kolem 13. hodiny se závody rozběhly. Nastoupila první čtveřice mužů ve složení Lojza, Svatik99, 2ReQ a Honza

Čtveřice se střídali po 8-mi minutách jízdy a počítal se vždy čas nejrychlejšího kola. Většina závodníků překonala hranice jízdních vlastností motokár na suché vozovce, a tak se ve smyku několikrát opřeli o bariéru z pneumatik, ze které se následně rozlila voda většinou přímo do zatáčky. Druhé kolo tak bylo více okořeněno častějšími rotacemi kolem vlastní osy.

Po adrenalinové části srazu nastalo hromadné focení s auty, ve skupině a na startovní čáře. Poté se s námi pár členů rozloučilo a vyrazilo na cestu domů. Zbytek se přesunul do nedaleké restaurace, kde jsme měli připravený salónek s rezervací. Zde jsme zaplnili své vyhládlé žaludky a doplnili tekutiny, například kvalitním zlatavým mokem. Mezitím se sčítaly časy z obou kol a následně přichystaly diplomy.

Po vyhlášení výsledků, a předání cen, nastala volná zábava.

Přibližně kolem 19:30 jsme sraz ukončili s poslední skupinkou členů.

Výsledky soutěže:

MUŽI

Pepito

KingSpade

Svatik99

ŽENY

Lucka

Iveta

Linda

MLÁDEŽ

Kuba

Filip

Matěj

Za organizátory bych chtěl poděkovat všem účastníkům srazu za příjemnou atmosféru a příjemně strávený čas.

Účastníci srazu:

JJJEENNDDAA + 1

Vojtěch + 1

Grlik

2ReQ

Kata517

Honza + 1

Lojza

Svatik99

Honza 106

Sirrius

Pepito + Kuba

KingSpade + 1

RomanNovak + 1

Vitek111 + 1

Juve + 1

Steffi2

Tom_R + 1

Cinci

Satepek

Celkem tedy přijelo 28 účastníků z toho 6 řádných členu. Srazu se zúčastnilo 5 dětí mladších 15. let.  Hlášení článek


Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×