Přejít na obsah
test

TPCA vyrábí již jen nové modely


MilanF1
  • Továrna v kolínském TPCA nedávno čelila riziku uzavření, ale vedení společnosti se rozhodlo o zachování výroby tím, že přijdou nové modely. V Ženevě se světu ukázala nová Toyota Aygo, Citroën C1, ale také Peugeot 108.

    Čas pokročil a do prodeje se dostávají nové malé kolínské modely s tím ale souvisí, že vozy první generace, které se vyráběly téměř 10 let, již výrobní linku neopustí. Starých modelů bylo vyrobeno celkem 2 359 375 vozů.

Továrna v kolínském TPCA nedávno čelila riziku uzavření, ale vedení společnosti se rozhodlo o zachování výroby tím, že přijdou nové modely. V Ženevě se světu ukázala nová Toyota Aygo, Citroën C1, ale také Peugeot 108.

Čas pokročil a do prodeje se dostávají nové malé kolínské modely s tím ale souvisí, že vozy první generace, které se vyráběly téměř 10 let, již výrobní linku neopustí. Starých modelů bylo vyrobeno celkem 2 359 375 vozů.

Vzhledem k tomu, že se očekávají dobré prodeje, došlo na zlepšení výrobního procesu, každý vůz vyjíždí z linky každých 55 sekund, místo původních 60 sekund.

Modernizace vozu Peugeot je patrná hned na první pohled. Nekončí to ale jenom jiným vzhledem. Jsou v nabídce nové motory. Základem je 1.0 VTi, 50 kW tříválec. Tento malý motůrek může být vybaven buď manuální nebo robotickou převodovkou. Komu jde o ekologii, může si pořídit 1.0 e-VTi. Motor je totožný s tím základním, ale má navíc systém start-stop a lze jej pořídit jen s manuální převodovkou. Odměnou však jsou emise CO2 ve výši jen 88 g/km.

c6719e8613_96987310_o2.jpg

Pro někoho může být litrový motor slabý, proto může sáhnout po novém 1.2 VTi Pure Tech disponující 60 kW v kombinaci s manuální převodovkou. Tato verze nabízí emise 99 g/km, to je v řadě zemí důležité kvůli daňovým úlevám. Někdo může namítat, že motory mají malý výkon, ale Peugeot 108 váží jen 840 kg, zde je 60 kW plně dostačující.

Motory nejsou jedinou novinkou, ale také vzhled karosérie. Peugeoty i další modely z TPCA si bude moci kupující nechat zabarvit téměř do jakékoliv barevné kombinace. K dispozici je nepřeberná škála variant exteriéru i interiéru. Je tu tedy velká individualizace a každý si jistě přijde na své.

03c9e9248f_96987313_o2.jpg

Tento vůz je zacílen pro mladé lidi, kteří jej budou využívat ve městě. Nicméně mladí chtějí mít též nebe nad hlavou a i to může Peugeot 106 nabídnout. Ve variantě TOP! z něj vznikne polocabriolet. Tato karosářská varianta není klasický cabriolet, ale má shrnovací střechu. Posádce lze tedy dopřát chtěné nebe nad hlavou, ale také lehký vítr ve vlasech.

f1e0c68ba7_96987311_o2.jpg  Hlášení článek


Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×