Přejít na obsah
test

Digitální hodiny


Supetr
 • Nevím, jestli patříte do kategorie jako já, ale když jedu s autem, tak ať je jakékoliv počasí, tak svítím. Navíc mám auto šedivé barvy, takže mi je jasné, že mě kdokoliv může přehlédnout. Proto svítím, ať se děje, co se děje.

  No a s tím souvisí dnešní článek. Peugeoti mají vnitřní zapojení elektriky uděláno tak, že když si rozsvítíte světla, tak se Vám automaticky ztlumí hodiny. Večer možná dobrá věc, ale když svítíte i přes den, tak na ně není moc vidět. Proto mi to nedalo a snažil jsem se toto “napravit”.

  Tak předem je potřeba dostat se k hodinám. To Vám zde neporadím, já osobně jsem si vystačil s návodem pro 405ku v naší servisní části, byla to, mám dojem, kapitola č. 12. A když už jsme toto zvládli, tak se koukněme na konektor, který vede k hodinám. Měl by mít 4 dráty, označené číslicemi.Kabel č. 1 je zem, kabel 2 až 4 jsou přívodní napětí. Jak jsou napětí přiváděna, viz. Následující tabulka:

  Kabel č.

  Vypnutý klíček

  Zapnutý klíček, vypnutá světla

  Zapnutý klíček, zapnutá světla

  1.

  Zem

  2.

  12 V

  12 V

  12 V

  3.

  12 V

  0 V

  0 V

  4.

  12 V

  12 V

  0 V

  Z této tabulky je tedy vidět, že když pustíte světla, tak na kabelu č. 4 přestane být napětí. Porovnáme-li poslední dva sloupce, lze najít jednoduché řešení: Při zapnutí světel vzít napájení z kabelu č. 2 a zapojit ho do kabelu č. 4.

  Možnosti zapojení jsou dvě, první tzv. natvrdo (hodiny nelze ztlumit), druhé s přepínačem (hodiny lze přepnout do “nočního režimu”).

  image1.gif

  image2.gif

  image3.gif

  No a to by mělo být vše. Doufám, že Vám to pomůže.

   

  PS: Pár rad na závěr:

  Pozor, jestliže se rozhodnete pro zapojení napřímo (obr. 2), tak se Vám může docela dobře stát, že se omylem dotknete místo kabelu č.2 kabelu č. 1 – a to je hnedka zkrat, a jak to jiskří !!!!

  Nevím, jak to mají moderní typy aut, ale stejné zapojení je u hodin v autě Citroen BX, takže by to mělo fungovat i v

   jiných modelech Peugeotů.


Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×