Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

zadny stierac - nefunguje


luki52

Recommended Posts

Ahojte...mam problem so zadnym stieracom, od doby ked sa mi deti hrali v aute, hybali, prepinali a krutili s cim sa dalo tak odvtedy mam zaseknuty stierac v hornej polohe. Packa nereaguje a ked auto je nastartovane tak rele funguje, lebo cvaka ako keby stierac neustale stieral. Ostrekovac mi funguje. V com moze byt chyba ? Packa alebo rele ? Alebo nieco ine ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Okrem rele ako pise marko306 to mozu byt aj zoxidovane kontakty ci uz na rele, alebo vlastnom motore, pripadne motor (uhlliky?).

EDIT: Skus zmerat, ci mas napatie na motore, potom sa ti bude lahsie hladat chyba.

Upraveno uživatelem miroja
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

blbost ,fungovalo před tím ,funguje dál ,jen si na to nesáhl .Je to debilní systém duté díry ,kterým vede další tubus ,máš tam z toho prachu soli a bordela účinné lepidlo .Rozeber vyčisti .Je to nemoc těhle typů.

WD 40 a nafta ,šroubovák ,13 klíč,nástrčáky .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, urcite bude uzitocne to skontrolovat v prvom rade po mechanickej stranke.

Ale ak by mu stierac zastal kolmo hore len preto ako pises ty - ze je tam mechanicky problem a motor sa nevladze pretocit- , tak si myslim, ze uz "pustilo" aj cosi elektricke (poistka, rele, motor...).

Ja som mal problem prave v konektore relatka v piatych dverach. Zrejme tam niekedy zatiekla voda a konektor som mal zaoxidovany. Po ocisteni a osetreni kontaktu to funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vdaka za odpovede, ale ide o to, ze dovtedy my stierac siel normalne, ale asi skusim zohnat funkcne rele na skusku, ci to je tym..a s celym mechanizmom neviem pohnut, zase potorcek by som mal pretocit, hoci aj na silu, ale vobec nejde, cize moze byt aj zaseknuti, skusim aj rozobrat, ked zistim v com bola chyba napisem, este raz vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemal som tento motorcek rozobraty, ale vacsina stieracovych motorcekov ma snekovy prevod a ten pohnes len ak budes krutit oskou motorceka. Ak sa budes snazit pohnut oskou stieraca, tak to nepojde (iba ak velkou silou a to zrejme len destrukcne).

Zober merak a meraj napatia. To bude najrozumnejsi postup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Odpojit motorek a vyzkoušet napřímo zda je funkční. U kamaráda jsem rozebral a měl to zarezlý v tom přechodu mezi kastlí , museli jsme rozebrat a očistit,pak promazali a funguje to dodnes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, stierač funguje, bol len zatuhnuty,tak som to cele rozobral a premazal...ináč to cvakanie spôsoboval motorček, nie relé, takže som rád

A ešte otázka, potrebujem rameno stierača na zadné okno, z ktorého auta može pasovať, alebo modelu ?, vďaka

Upraveno uživatelem luki52
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...