Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

svítivost světel 807


caraxx

Recommended Posts

hele, když už chceš takhle blbnout, nebylo by lepší koupit si za ty prachy nějaký tak asi 30 W LEDky?

to ti těch 2500 lm dá taky, technickou to neprojde taky, a aspoň ti nebudou týct pojistky a plast ve světlech ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm... koukam sem http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20151209061946&SearchText=H7+led a H7 LEDek je celkem dost typu, u nekterych moc neverim, ze to bude rozumne svitit, u jinych cert vi... ono u tech cinskych LED zarovek papir snese ledacos, poruznu jsem kupoval nejaky E27 zarovky a tak funguje to, ale.... 

 

Pravda je, ze mi 807 taky na potkavacky nesviti nijak zvlast a vylepsit by to neskodilo.

 

Ktery cca by to tak mely zhruba byt? 

 

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono u tech cinskych LED zarovek papir snese ledacos, poruznu jsem kupoval nejaky E27 zarovky a tak funguje to, ale.... 

na druhou stranu, jestli máš dost trpělivosti, tak není problém prostě zkusit a reklamovat, Ali v pohodě vrací peníze, poslal jsem foto s měřákem, že místo avizovanejch 20 W to má dva a bylo ...

no, prase aby se tam vyznalo, od oka mi přijde, že by nemusel bejt špatnej tenhle typ: http://www.aliexpress.com/item/High-quality-H7-100W-CREE-Car-Lights-applicable-for-all-high-brightness-Universal-fog-lights-12V/32540393801.html ale serioznejší prodejce o tom píše, že to má skutečný příkon jen 15 W a dává 1800 lm - http://www.aliexpress.com/item/New-H7-100W-12-24V-car-styling-High-Power-COB-LED-Car-Auto-DRL-Driving-Fog/32526042387.html

bohužel zdá se, že všechny výkonnější (kde bych jim to i věřil), jsou placatý

zadny !!

svetlomet u obycejnych zarovek neni staveno pro zastavbu LED zarovek !!!

no to zase byl konstruktivní příspěvek ... a teď ještě o tom, že FAP se nevyndavá, EGR nezaslepuje, StartStop nedeaktivuje, ŘJ nečipuje ... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, pokud se bavíme o "konstrukci parabol", tak já měl zato, že nějaký zákony lomu a odrazu platěj pro světelnej paprsek stejně, ať už byl vyzářenej polovodičovým přechodem (resp. luminoforem co ho překrývá) anebo rozžhaveným vláknem

nebo to je jak v Rakousku, kde speciální krabičky dokážou posílat ze zásuvky pryč ty zlý elektrony z jaderek a pouštět jen ty hodný z alternativních zdrojů? :-)

takže pokud jde o záměnu ve stejném světlometu, řekl bych, že podstatné je, aby se směrová charakteristika nějak blížila původní žárovce, a nikoli z čeho to světlo je; když si vezmu obyčejnou halogenku a polovinu jí napatlám barvou (byť super lesklou, která to nepohltí ale odrazí, takže o lumeny nepřijdu), tak mi to asi taky nebude fungovat úplně skvěle

proto jsem psal "bohužel ... jsou placatý", a pokud není zřejmý to, co míním tím "bohužel", tak právě to, že nejspíše budou nepoužitelný, a to právě z důvodu směrový charakteristiky

a co se týče blábolů o FAPu, s těma to má společnýho hodně, jsou to furt stejný kydy na téma, jak všecko musí bejt tak, jak to auto vyjelo z továrny ... mám u rodičů vyměnit všechny lustry, protože byt byl vybavenej počátkem osmdesátejch let, a tudíž "nebyly stavěny pro zástavbu LED žárovek", který tam teď porůznu cpu, a dokonce ani kompaktních zářivek, který tam táta začal cpát před dvaceti lety, nebo tam mám všude jak otrok dávat furt jen klasiku s wolframovým vláknem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, pokud se bavíme o "konstrukci parabol", tak já měl zato, že nějaký zákony lomu a odrazu platěj pro světelnej paprsek stejně, ať už byl vyzářenej polovodičovým přechodem (resp. luminoforem co ho překrývá) anebo rozžhaveným vláknem

nebo to je jak v Rakousku, kde speciální krabičky dokážou posílat ze zásuvky pryč ty zlý elektrony z jaderek a pouštět jen ty hodný z alternativních zdrojů? :-)

takže pokud jde o záměnu ve stejném světlometu, řekl bych, že podstatné je, aby se směrová charakteristika nějak blížila původní žárovce, a nikoli z čeho to světlo je; když si vezmu obyčejnou halogenku a polovinu jí napatlám barvou (byť super lesklou, která to nepohltí ale odrazí, takže o lumeny nepřijdu), tak mi to asi taky nebude fungovat úplně skvěle

proto jsem psal "bohužel ... jsou placatý", a pokud není zřejmý to, co míním tím "bohužel", tak právě to, že nejspíše budou nepoužitelný, a to právě z důvodu směrový charakteristiky

a co se týče blábolů o FAPu, s těma to má společnýho hodně, jsou to furt stejný kydy na téma, jak všecko musí bejt tak, jak to auto vyjelo z továrny ... mám u rodičů vyměnit všechny lustry, protože byt byl vybavenej počátkem osmdesátejch let, a tudíž "nebyly stavěny pro zástavbu LED žárovek", který tam teď porůznu cpu, a dokonce ani kompaktních zářivek, který tam táta začal cpát před dvaceti lety, nebo tam mám všude jak otrok dávat furt jen klasiku s wolframovým vláknem?

delej si co chces, to nema smysl... Tobe nejde o radu, ale o to presvedcit vsechny okolo aby ti dali za pravdu. A u toho lustru je ti jedno jakym sverem svetlo pujde, jestli bude rozptylene, nebo bodove. Nejde jen o lumeny... Problem tech led zarovek do auta je ten smer, ne svitivost... Coz je ti u lustru uplne jedno... Ale pokud beres lustr jako stejny svetelny zdroj jako parabolu svetla do auta, tak je problem vyreseny... Upraveno uživatelem Lukas.407
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lukáš má pravdu, parabola, nebo projektor na LED je úplně jiný, když dáš led žárovku do paraboly, budeš mít na cestě černé fleky, a můžeš i oslňovat.  Posunutím ledky např o 0,3mm už tak malé posunutí bude ve výsledku velký rozdíl.

 

To samé máš, když vyměníš v zářivkovém svítidle trubici za LED, svítí to úplně jinak, jiný směr jiný tvar křivky atd atd atd ..... (toto mám ověřené i měřením) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tobe nejde o radu, ale o to presvedcit vsechny okolo aby ti dali za pravdu.

děkuji za psychoanalýzu ... a teď ještě bych ještě poprosil o vysvětlení, čeho chceš vlastně dosáhnout ty ;-)

A u toho lustru je ti jedno jakym sverem svetlo pujde, jestli bude rozptylene, nebo bodove.

zajímavé, jak mě máš prokouknutého, co mi je nebo není jedno ... akorát by sis tu věštírnu mohl nechat opravit, páč ti dodala nesprávné údaje

jedno mi to není - například, nebyl jsem v předchozím úplně přesný, koupelna je tam nová, se světly dělanými na halogenky MR16/GU5.3/20W, nikoli klasiku, a dalo mi docela práci najít přijatelnou náhradu, zatímco kdyby mi to bylo jedno, vzal bych první, co by mi v krámě přišlo pod ruku a mělo dostatečný výkon

Problem tech led zarovek do auta je ten smer, ne svitivost...

aha ... a nedáváš mi tím náhodou za pravdu, jestliže jsem prve napsal "podstatné je, aby se směrová charakteristika nějak blížila původní žárovce"?

ach, skvělé, já asi zemřu blahem, právě se naplnilo, oč mi jde ;-)

Ale pokud beres lustr jako stejny svetelny zdroj jako parabolu svetla do auta, tak je problem vyreseny...

nikoli, neberu to jako stejný zdroj, ale jako stejný příklad zdroje, abych na něčem jednodušším (s čím mají zkušenost asi všichni, když nám únije zakázala prodávat obyčejné žárovky jako obyčejné žárovky) demonstroval, že samotný fakt, že konstruktér s nějakou variantou nepočítal, ještě neznamená, že taková varianta není možná (nebo dokonce lepší než původní)

Lukáš má pravdu, parabola, nebo projektor na LED je úplně jiný, když dáš led žárovku do paraboly, budeš mít na cestě černé fleky, a můžeš i oslňovat.

achjo ... takže opět to samé, záleží na způsobu generování světla a ne na směrové charakteristice? - když budu mít dvě různé LED, jednu z nich třeba panelové konstrukce, která svítí plošně, tak na ně můžu mít stejný reflektor, hlavněže když bude jiný než reflektor na halogenku?

to je s prominutím blbost ... a když už jsme se výše krásně shodli, že záleží na tom směru, tak já si dovoluju vyjádřit optimistický názor, že se najdou LEDky, které budou mít charakteristiku takovou, aby v tom konkrétním autě neměly příliš výrazné negativní efekty; od oka mi přijde, že by to mohl být ten typ, co jsem odkázal, ale samozřejmě se mohu mýlit a je potřeba ověřit to prakticky (pokud má někdo odvahu ...)

bavíme se sice o věci, která pravděpodobně není v souladu s předpisy (jestliže to Číňan nemá homologované), ale rozhodně nechci nikoho nabádat, aby se na silnici choval nebezpečně a oslňoval - naopak cílem je dobrat se řešení, které bezpečnost zvýší, bude-li experimentátor za volantem lépe vidět ... když se povede, může to prohnat schvalovacím procesem a postavit si na tom byznys :-)

ostatně to, že samotné technické schválení nám bezpečnost nijak nezajišťuje, asi všichni zde přítomní dobře vědí: aut, která s obyčejnými světly s halogenkami svítí na potkávačky pánubohu do oken, resp. ostatním do očí, potkáváme dost a dost :-(

Posunutím ledky např o 0,3mm už tak malé posunutí bude ve výsledku velký rozdíl.

nezlob se, ale ačkoli to nezpochybňuji obecně, zdráhám se uvěřit, že by to při volbě vhodné žárovky byl v praxi tak velký problém (rozdíl určitě bude, ale nemusí zásadně vadit, třeba díky překryvu levého a pravého světla) - nebavíme se snad o ideálním bodovém zdroji; přičemž použití něčeho, co se mu blíží, jsem výše snad již dostatečně jasně zavrhl

nemám důvod nevěřit tvému měření - jen říkám, že to nijak nebrání tomu, aby se LEDkové trubice používaly, mnohde ke větší spokojenosti uživatelů než zářivky ... záleží na konkrétní situaci, nelze předem obecně říct, že to nepůjde jen protože je to LEDka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tu nic nevyřešíme,koupím to to http://www.xenony-levne.cz/xenony-levne/eshop/6-1-HOD-xenonove-zarovky/128-2-HOD-autozarovky-H7/5/129-HOD-zarovky-H7-5500K-12V-100W-2ks-ZDARMA-keramicke-patice-s-kabelazi

a snad se světlomet nerozteče za pokus to stojí drahý to není a hasičák mám v autě.

Upraveno uživatelem Cyrďák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tu nic nevyřešíme,koupím to to http://www.xenony-levne.cz/xenony-levne/eshop/6-1-HOD-xenonove-zarovky/128-2-HOD-autozarovky-H7/5/129-HOD-zarovky-H7-5500K-12V-100W-2ks-ZDARMA-keramicke-patice-s-kabelazi

a snad se světlomet nerozteče za pokus to stojí drahý to není a hasičák mám v autě.

Drahy to neni, ale svetlomet jo:) na 807 nevim ale kamosovi se roztekli na oktavce... Snad budes mit vic stesti.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...