Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výměna oleje u 5008 1.6 HDi


pepino123

Recommended Posts

Když už jsme u těch olejů, může mi někdo znalý vysvětlit, proč se všude uvádí množství mot. oleje pro 1,6 BlueHDI 3,75l, ale na stránkách PSA, viz přiložené pdf je něco jiného (předposlední položka v tabulce)? To jako že při výměně tam někde zůstává litr oleje !?:o

Nebo že by to byl překlep? No ale i slabší verze tam mají vyšší hodnotu http://www.peugeot-citroen-moteurs.fr/en-gb/our-products/engines/Automotive-diesel-engine

 

DV6FC.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nezůstává litr oleje, ale odhadem tři deci, výpustné místo na vaně je prolisované dovnitř, takže všechen olej nemůže vytéct--už jsem dával dotaz i na Peugeot CZ, proč tomu tak je, ovšem nějak mi zapomněli odpovědět na e-mail

výměnu oleje řeším podle kovové měrky oleje, takže vlastně nepotřebuju vědět, kolik oleje je v motoru--kupuju 5 litrový kanystr a po výměně mi zbyde cca jeden litr, leju po MAX na měrce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Napiš si popis auta do statusu, pokud chceš, aby ti někdo poradil.

1.6HDi 2011 nebude automat ale robot. Tedy stejný olej jako v manuálu (Total Transmission BV 75W-80) a (nejspíš) velmi podobná výměna. Filtr tam není, jen magnet stahující kovové piliny. Když pohledáš na webu, najdeš - někdo tu výměnu (tuším vloni) zběžně popisoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...