Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

převodovka


jaffa

Recommended Posts

Přesně tak.

Ale s tím časem to nemusí být tak jednoznačné. Auto má sice menší sílu(bavíme se tu o celkem malých rozdílech), ale pro určité rychlosti to znamená že si třeba ušetříš jedno řazení, takže vlivem menší akcelerace ztratíš třeba 0,5s, ale díky neřazení ušetříš třeba 0,8s. Je to spíš modelový příklad, že odpověď není tak jednoznačná. Jinak to VTR se liší od 1,4 pouze nataženou 2, že je schopný dát 100 na dvojku a nemusí se přeřazovat na 3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

tak pánové jakou mě doporučíte převodovku nebo z jakých převodovek jaký rychlosti abych měl co nejlepší časy při sprintech. pomalu rozebírám tak bych to chtěl řešit s předstihem.

klidně mi bude stačit maximalka nějakých 180km/hod nebo 190km/hod víc nepotřebuju od toho mám pak druhou převodovku která bude na okruhovej motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Zdravím.Viem že je to staršia téma ale dúfam že niekto mi odpovie.

Podľa všetkého budem potrebovať druhú prevodovku.Mám 1.6 S16 a chcem sa vás opýtať či by sa tam dala dopasovať prevodovka napr. z 1.4 55kw a ak by aj sedela aké by to malo následky. Lebo na 1.6ku sa zháňa dosť ťažko. 

Alebo neviete niekto nakoľko by vyšla oprava prevodovky?(odišlo ozubené koliesko 5teho stupňa)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Čaute. Vedel by mi niekto z vás poradiť ohľadom môjho problému? Mám Peugeot 106 1.6 a začínam mať problém z radením spiatočky ale aj 5ky. Aktuálne mi nejde zaradiť spiatočku vôbec, je jedno či auto je naštartované alebo nie či je za studena alebo za tepla, proste sa správa ako by tam tá spiatočka nebola. Myslel som že môže byť chyba v tahlách riadenia tak som ich vymenil. Prevodovku na 1.6 16V je zohnať ťažko. Ďalšie čo ma napadá je možná chyba vo vidlici v prevodovke ktorá ma na starosti 5ku a spiatočku , môže to byť v tom? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Ahojte,

Stala sa mi takáto vec.

Cez nemenovaný internetový bazár som zháňal prevodovku na moju 106ku. Ozval sa mi jeden pán že ma prevodovku na môj model čo je 1.6 16V,vravel že ju má vybranú z Citroen Saxo VTS, nebol z okolia tak mi povedal že mi ju pošle. Na druhý deň mi prišla prevodovka. Otvorím balík a pozerám že ta prevodovka nevyzerá ako tá moja. Našiel som na nej označenie 20DM46. Tak obratom volám pánovi že prevodovka nesedí , on mi odpovedal nech to ešte raz pozriem. No podľa mňa nebude pasovať tak som moju ani nevyberal. Po chvíli idem volať späť pánovi a ten mi už samozrejme nedvíha a začínam pochybovať že ak mu ju pošlem späť tak či ten balík vôbec prevezme.

Chcel by som sa vás spýtať či neviete na aké auto táto prevodovka pasuje. Po prípade či niekto na klube niečo také nezháňa.

Kódy čo som našiel na prevodovke : 20 DM 46

                                                          B E 4

                                                          13 GN 1

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...