Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Poradte olej a filter - aku znacku?


Maroš

Recommended Posts

Prosim chcem si vymenit olej a filtre .Zaujima ma hlavne vzduchovy filter motora,olejovy filter a olej . Auto 407SW hdi 2L 100kW . Olej chcem dat quartz 9000 5W40,ale filter vzduchovy pre motor je od FRAM tie vidim vsade len neviem ci to nieje nejaka zla znacka hlavne koli tomu ze je papierovy .Co mi poradite a este by ma zaujimalo v tom sa vobec nevyznam su aj olejove filtre dobre a zle myslim znacka a co odporucate pripadne odkaz

Dik kazda rada dobra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha a prosim ta ten filc?Nerozumiem lebo viem ze fram ma papierovy s molitanom zospodu a ty si myslel filc namiesto papira alebo molitanu?Dik ak tak ktora znacka ma ten filc? este ma zaujima vzdy ked som menil olej dava sa nova podlozka nova do vypustacieho srobu a ta podlozka je medena a vzdy sa ma pyta na velkost tej podlozky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem pekne lebo som tu cital o tych filtroch Green power a inych ktore stoja dost a bol som zmeteny ze asi ten z molitanom stoji za nic a este k tomu ked je papierovy. Ja by som to tesnenie kupil aj nove pod olejovy vypustaci srob ale neviem aky to je priemer lebo sa ma to uz pytal ked som mal P406 ale to som tiez nevedel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já myslím , že nejlepší jsou filtry purflux, jednou me zajímalo , jesli je ve filtrech opravdu nějaký rozdíl a tak jsem dělal pokus , koupil jsem olejáky purflux , fram , clean - to je pěkná ******, tecnocar a purolator - neručím , že přesně píšu značky , ale všichni víme , o co jde a pak jsem je rozpajzal , rozřezal a roztrhal.

purflux- nesrovnatelná konstrukce, sítka , hodně kvalitního papíru, perfektně uspořádáno . pak ty ostaní byly víceméně stejné a pak ten clean - superlevný , ale k ničemu - trocha hajzlpapíru v konzervě- bál bych se , že se rozpustí a vyplaví.

oleje používám castrol magnatec - protože se k němu levně dostanu a myslím že je to kvalita , do závodních a turbomotorů valvoline 10w60 kvalita a super cena a do formule mobil 1 5w50 , ale myslím , že na těch značkách nijak nezáleží , je to podle normy na stejno , pokud to nejsou nějaké supermarketové oleje za babku , co se stáčí někde v polsku z mastných vlasů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zdar chlapi,

rozhodol som sa vymeniť vzduchový, olejový a peľový filter Všetky plánujem dať od firmy Fram, nakoľko cena v Peugeote je asi aj s francúzkou prirážkou alebo čo:blicismajlik Chcem sa preto spýtať, či máte nejaké skúsenosti s touto značkou, prípadne poradte nejakú :super

Olej som tam mal doteraz Mobil 1, a chcem dať rovnaký, tak neviem, či nerobím blbosť. Auto som kúpil pred trištvrte rokom po prvom majiteľovi prakticky ešte s dvojmesačnou zárukou a servis by som mal absolvovať podľa servisnej knižky a palubáku približne za 5000 km (servis pri 120 000)no chcem to na zimu už mať vymenené pre pokoj v duši:D

Brzdový systém som už prepláchol, tak sa chcem teraz pustiť do tohto. Zostane mi ešte palivový, no na ten si asi sám netrúfnem:aut

Díííkes za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpovede, Fram filtre tam chcem dať, pretože ich mám prakticky po ruke, mototechna tu iné nepredáva. Ten olej tam dávam hlavne preto, že tam taký bol, nemám totižto čas nechať stiecť olej z motora na dva tri dni, iba že by sa to dalo nejak prepláchnuť (podobne ako brzdový systém) čo asik nie:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Referenční číslo Označení Množství Cena bez DPH Cena s DPH Celkem s DPH Volba

0000190689 VLOŽKA FILTRU 591,50 CZK 703,89 CZK 703,89 CZK

00001444EH PRVEK FILTRU 482,50 CZK 574,18 CZK 574,18 CZK

00001109Z1 OLEJOV FILTR 336,00 CZK 399,84 CZK 399,84 CZK

Suma 1678 Kč za original. A víte co tam máte. Pokud bych nebral origo tak nic kromě Purflux.

Zbytek si dovolím tvrdit, že jsou šmejdy.

Jsem zapoměl , náhodně jsem klikal v servisboxu na 2.0 HDi FAP .

[upravil dne 6/12/09 Milhaus65]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Milhaus za tie ceny:super Aspoň viem porovnať ceny. Bosh filtre mi odporučil kámoš z BMW, vraj ich používa pri dieseloch už roky a je maximálne spokojný. Ten Fram vraj tiež nie je na zahodenie a ja mením vzduchový každý rok, hoci najazdím tak maximálne 12000 km a to by mal vydržať vraj v pohode. V porovnaní s originálom vyzeral úplne rovnako, samozrejme zloženie je už ťažšie zistiť. Každopádne po roku dám vedieť (možno skorej:aut) či to bola dobrá voľba;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...