Sign in to follow this  
Followers 0
xVlasta

Dotaz - pneu

14 posts in this topic

Zdravím všechny,

mám takový možná trochu hloupý dotaz. Blíží se zima a budu si muset koupit nové pneu. Díval jsem se do TP a na moji 405 jsou predepsany dva rozměry.

1) 175/70 R14 84T

2) 185/65 R14 85T

Puvodni majitel tam mel 1) alternativu

Ja si ale myslim ze by na zimu, byly ideálnější 185/65, co říkáte ????

Díky čau Vlasta

no jasne, dej tam ty 175/70... 185 by mely mensi zatizeni na jejich dosedci plose, takze by ti to vic klouzalo...

ja mam od predchoziho majitele 185/65 R14 tak jsem zvedavej jak to bude sedet. V Praze pres zimu zadnej snih neni, tak by to mohlo bejt ok, ale priste planuju koupit 175/70 mely by preci jen v zime lepe sedet.

na 309 bys mel mit 175/65/14 nebo 185/60/14 ty rozmery co tady rikas, tak jsou na 405 ;)

to Masinka: jojo mas pravdu :-) Jsem se drobet spletl...

a to jsem je mel dneska obe v ruce kdyz jsem menil prazdny kolo :( a ani si nepamatuju rozmer :D

to masinka: za parkovny ani ne, stejne ho neplatim a na SH dneska neparkuju, ale za to ze mi nekdo na SH pres noc ocesal vsechny ctyri poklice a aby toho nebylo malo tak jsem z Tesca dojel na poloprazdny pneu a pak jsem jeste k tomu marne hledal misto na parkovani :mad:

a k tem pneu, sirsi gumy obecne znamenaji vetsi spotrebu. lepe drzi na suchy silnici, ale na desti a ledu je to horsi a jdou snaz do smyku.

Mam 215/55R16 a v patek jsem si na Cernem Moste zahral na Montoyu. Utrhl se mi zadek na mokrym asfaltu a uz to jelo. Vzadu mam ty gumy malinko sjety a poznaval jsem dusledky liknaveho pristupu k nim. Nastesti jsem jenom udelal hodiny, auta za mnou byly dost daleko, tak jsem to ustal bez skrabnuti.:cool::cool:

Gumy nepodcenovat!!

Mám tam na léto Bridgestone 165/70 R 13 a na zimu totéž od Barumu - Polaris, ale myslim si k tématu, že užší sou na zimu lepčejší ...