Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dotaz - alternator


xVlasta

Recommended Posts

Zdravím všechny, nefunguje mi dobíjení, včera zadne jsem do na nabitou baterii jentaktak odblikal a odbrzdil 150km. Kontrolka nesvítí ani při jedné poloze ani při nastartovaném motoru, pojistky jsou zdravý. Kabely jsem zkoušel různě pomačkat ale nic. Starší altík bych sehnal za litr, jenomže se bojim toho, že to bude přece jenom v těch drátech. Mám nějakou šanci, když vezmu obyčejnej multimetr, zjistit jestli altík dává nebo ne ?? Nebo to dát do servisu a nebo koupit altík dát ho tam a modlit se ? Může to být i tím relátkem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No melo by to tak byt

kdyz mi odesel altik, tak se taky zadna kontrloka nevzrusovala, aby me na to upozornila, proste kdyz auto stalo dyl nez tyden, tak jsem uz nenastartoval, premeril jsem to zjistil jsem ze altik dava hodne malo, tak sel do opravy a od te doby to zase funguje normalne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

anebo t yuz kolikrat zminovane uhliky..... u takhle \"starych\" aut normalni zalezitost... ja uz mam 3 kousek.... teda vzdycky jsem sel do silnejsiho, kvuli muzuce :) ale podnetem byla vymena uhliku :)

Je to jednoduse opravitelne, v Citroenu v Plzni mi to kdysi udelali za 2kilca

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo diky mi radcove, nechtel jsem si lajsnout menit altik bez predchoziho zmereni. Merak mam doma a to je daleko tak jsem se jednoduse sel spolehnout na servis. Predbezna \"diagnostika\" voltmetrem ukazovala ze nedava nic, takze v lepsim pripade uhliky v horsim rele. To pry vyjde na 900 /wow\\ =) za tu cenu nabizi vrakac starsi alt.

Za par hodin si pro Lva jedu, tak jsem zvedavej jak silnej vitr mi profoukne prkenici ...doufam ze porucha relatka je mnohem min pravdepodobnejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...