Sign in to follow this  
Followers 0
Escaper

Rozvody P206

6 posts in this topic

Nechal jsem si udelat rozvody na P206. Prisel jem si pro auto do servisu, tam sem nastartoval otevrel kapotu a zvuk motoru byl stejny jako predtim -> spokojenost. Dojedu domu, cca 10km, a z motozu se ozyva neznamy zvuk. Jmne klepani ventilu je normalni ale jeste s tim takovy piskave sustivy vrcivy zvuk prave ze strany od rozvodu.

Menila se napinaci kladka, rozvodovy remen a vodni cerpadlo. Je mozne aby to vydavalo nejaky zvuk je mozne ze si tam neco "sedne" a to pokoj?

Předpokládám, že je slyšet vodní pumpa. Mám to od výměny rozvodů taky, už to nějaký čas je a pořád to slyším, takže to asi pokoj nedá - ale rád bych se mýlil. ;)

no ja si taky myslim ze to bude ta pumpa ptorze kdyby to byla treba ta pritlacna kladka tak by piskala nebo neco takoveho ale to je uplne jiny zvuk

Nevím, já tomu zvuku řákám, že "šustí". Šustí ti taky? :D

JJ susti mi taky. Tad navic sem dolej domu a za pul hodiny jsem jel zase pryc a nedrzel volnobeh. Po ujeti cca 2km zacal drzet ale po zastaveni chcipnuti a opetovnem nastartovani zase nedrzi a po ujeti 2km zacne drzet :myslim

Moze to byt spatne predopnuty rozvodovy remen. Ked sa motor zahreje, remen sa trochu dosponuje a ak bol nepresne napnuty (na studenom motore) zacne svistat.

Ak to teda robi len pri teplom motore, reklamuj to co najskor.

Ak to robi al pri studenom motore moze to byt aj nieco ine, ale takisto to moze byt uplne naprd predopnuty rozvodovy remen, takze to reklamuj tak ci tak, kor ako to naroby dake skody.

Aj sikovny mechanik musi obcas nastavovat remen na 2 krat. A hlavne to skontrolovat "uchom" pri uplne zahriatom motore.