Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Regenerace DPF filtru


Naahk

Recommended Posts

Zdravím ve spolek. V pondělí se mi rožla kontrolka výstrahy a na displeji vyskočila hláška o zaplnění filtru. V návodu jsem vyčetl že by se s autem mělo jezdit dokud nezhasne. Dal jsem si tedy po odpolední projížďku po dálnici v délce cca 300 km ale kontrolka svítí i nadále.

Díky za rady nebo odkazy co a jak. Pažout 5008 má najeto 70 000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 1. 2017 at 11:14, Naahk napsal:

Zdravím ve spolek. V pondělí se mi rožla kontrolka výstrahy a na displeji vyskočila hláška o zaplnění filtru. V návodu jsem vyčetl že by se s autem mělo jezdit dokud nezhasne. Dal jsem si tedy po odpolední projížďku po dálnici v délce cca 300 km ale kontrolka svítí i nadále.

Díky za rady nebo odkazy co a jak. Pažout 5008 má najeto 70 000 km.

Ahoj, podařilo se ti to nějak vyřešit? Mě se ta kontrolka teď taky rozsvítila.

Někde jsem se dočetl, že to stačí protáhnout a dá to pokoj.

Zkusil jsem a už se nerozsvítila, ale nevím na jak dlouho to vydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě už se tak rozsvítila několikrát, dokonce jednou na cestě do Itálie, tedy po dálnici, zahřátý motor, ideální podmínky na regeneraci. Jednou se mi to objevovalo vždy, když jsem akceleroval nad 3tis otáček (dálnice, lehce nad 150), jakmile jsem se držel v klidu (136 tachometrových), tak nic. Nakonec jsem si na to vzpomněl na každoroční servisce. Servisák to prošel, vyčistili čidla na filtru a udělali vynucenou regeneraci. Domněnka byla, že čidla tlaku ve filtru "zmátla" voda. Říkal, že to nejde prokázat, takže opravdu domněnka, pokud by se to zase začalo objevovat, přikláněl by se k výměně čidel ve FAP. Zatím jsem neměl důvod rozporovat jeho závěry a práci, je to často taková těžko simulovatelná závada. Ti, co najezdí většinu km po městě tu hlášku asi vídají častěji, i když mě třeba spustí regeneraci i na 50km/h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neřešil jsem to, jelikož než jsem se stihl objednat do zmíněného servisu tak kontrolka zhasla už při studeném motoru. Tipuji tedy na nějáké čidlo, možná zmrzlé nebo zašpiněné.Nicméně od té doby zatím klídek (ťuk, ťuk, ťuk .-) )

Plánuji že až se oteplí zkusím čidlo najít a zkontrolovat. Třeba se poštěstí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K úspešnému dokončeniu regenerácie stačí v podstate naštartovaný motor. U mňa spúšťa regeneráciu zásadne vždy po vjazde do dediny a regenerácia prebieha pri mestských rýchlostiach, málokedy pri vyššej rýchlosti a nikdy nebol problém. Škodiť možu hlavne sústavné krátke trasy a nedokončené regenerácie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...