Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problém s ukládáním fotek na kartu


lape

Recommended Posts

Ahojte.Mám tady problém s ukládáním fotek v mobilu na micro sdkartu.Mobil je Prestigio 5504 android 4.4.2.KitKat,ale to s tím nemá nic společného.Do včerejška to ještě fungovalo bez problémů,dnes už ne.Udělám fotku a když se na ni chci podívat,tak vyskočí hláška,že nelze vytvořit miniaturu a přes aplikaci quickpic,zgalery,fotky atd je tam jen prázdné políčko.Pokud přepnu uložiště na interní,tak problém není a fotky se ukládají.FX camera po vyfocení a snaze o uložení vyhodí chybu error code=2.Zkoušel jsem i jiné aplikace na focení.Ty sice chybu nevyhodí,ale fotku neuloží.Karta je v pořádku.Filmy,dříve uložené fotky a jiná data z ní otevřu bez problémů,v PC s ní taky problém není.Původně jsem si myslel,že to způsobuje CM Security,kterou jsem včera instaloval,ale po odinstalaci aplikace problém trvá.Poradí někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zdá se,že máš pravdu čoveče.V mobilu formát neúspěšný.Vždycky to jakože začalo,ale po dokončení tam všechna data byla ponechána,tak jsem to zkusil zformátovat přes PC a těsně před koncem vyskočí hláška,že windows nemohl dokončit formátování.Tak nevím co ty karty kur.í,jestli mobil,nebo jsou to takové aušusy.Před nějakou dobou umřela A-Data,po reklamaci mě dali novou kartu A-Data a ta byla teda vadná hned po rozbalení,nebyla vidět v žádném zařízení,takže další reklamace a dali mě Transcend Premium a jak se zdá,tak je zase před smrtí.Tak už teda nevím co vzít :D  Co Samsung EVO?

Upraveno uživatelem lape
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se mě kartu podařilo smazat v PC,ale naformátovat prostě nejde.Tak uvidím kdy umře.Pak zkusím asi ten Samsung

 

A tak změna.Ani se nesmazala :) Sice se tvářila jako prázdná,ale po přepnutí v TC na jiný disk a návrat na kartu,je opět plná :)

Poslední pokus o formát ve staré nokii taky neúspešný,takže karta končí.

Upraveno uživatelem lape
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus HP format tool, mívá uspěch

 

http://www.slunecnice.cz/sw/hp-usb-disk-storage-format-tool/

 

A pak ještě formát do RAW a nasledně formát do FAT 32

http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/sprava_disku/hdd-low-level-format-tool/

 

Ale u toho nevim jestli pujde aplikovat na sd kartu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak možné je všechno,ale spíš bych řekl,že jsou to čím dál tím větší šméčka ty karty.Ta původní A-Data co umřela jako první byla nejdřív v Samsungu a po necelém roce začala sem tam zlobit.Prostě zničehonic zmizela ze seznamu,pak zase nějakou dobu jela.No a pak asi po roce umřela úplně v Prestigiu

 

Tak jsem zkusil oba ty programy.HPU vyhodí chybu There is no media in the specified device

 

HDD Low level format se tvářil,že pracuje,na konci to i vypsalo že 100% complete,ale naformátováno to není.No nedá se nic dělat

Upraveno uživatelem lape
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdy bývá problém ve stále opakujícím zápisu a mazání v telefon na kartu a dojde k postupnému snižování počtu aktivních buněk. Někde jsem to četl. Je otázka zda to dělá daný HW a nebo nějaká tvoje aplikace.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jak už jsem psal.Ten low level sice vypíše,že 100% complete,ale karta je stále plná a ve windows normálně viditelná.Zkoušel jse to i přes partition master a taky nic.Zkoušel jsem i odebrat partition v tom masteru,ale nejde.Prostě karta chcípá.Jinak teda kopírovat z ní i na ní jde bez problémů,filmy a dříve pořízené fotky jdou spustit taky bez problémů,ale už se na ni nezapíší stahované věci,případně věci u kterých je nastavena cesta na kartu.Ale zdá se mě,že díky vadné kartě se rychleji vybíjí baterka,jestli je to teda vůbec možné :) Ona pořád vypočítává kolik fotek ,videí,hudby atd se vejede na ještě volné místo a pořád se nemůže dopočítat :D Když přepnu na paměť telefonu,tak hned skočí čísla kolik MB čeho se tam ještě vejde.No nic.Nebudeme týden řešit kartu,prostě končí.Vezmu ten Samsung EVO,teď je v TS Bohemia 32GB za 269,- tak mě to snad úplně nezruinuje :) Všem díky za tipy :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...