Kobra 72 Odesláno 9. leden 2015 Odesláno 9. leden 2015 (upraveno) Zdravím, mám prosbu : nemáte někdo náhodou zámek dveří řidiče i s klíčem? Nebo třeba celé dveře. Odešel mi zámek, protáčí se, nejde zamknout a opravit taky ne... Dost to spěchá, díky moc... Jo, ještě detail... Je to na 605, r.v.1998, 2,0i Upraveno 9. leden 2015 uživatelem Kobra 72 Citovat
mmartinkovic Odesláno 9. leden 2015 Odesláno 9. leden 2015 Vrakacac, alebo inzeráty. Ale pretaca sa len kľúč? Kľúč vo dverach je samostatne, a zámok je samostatne. A je tam len taky "pipik", čo zatlaci na zámku a zamkne. Skus sadnúť do vnútra a zamkni tou poistkou na dverách. Musí to ísť. Citovat
P607Olda Odesláno 9. leden 2015 Odesláno 9. leden 2015 Když se na 406 protáčí, stačí vystříkat nějakým sprejem mazadlem, chytne se. Zkus. Citovat
mmartinkovic Odesláno 9. leden 2015 Odesláno 9. leden 2015 Neviem ci je to rovnaké, skôr nie. Niečo bolo aj na ebayi Citovat
P607Olda Odesláno 9. leden 2015 Odesláno 9. leden 2015 Anebo vymontovat zámek (kam se strká klíč) a donést do klíčařství. Vyčistí, zrepasují, některá stavítka nahradí. Cena 300 až 500: Citovat
Kobra 72 Odesláno 10. leden 2015 Autor Odesláno 10. leden 2015 (upraveno) No, mám pocit, že se protáčí celý zámek. Kámoš to měl rozebraný, ale tvrdí mi, že je ten zámek zalitý jako celek... Já to rozebraný neměl, takže nevím... Jinak jsem to samozřejmě zkoušel prostříkat silikonem, před tím i WD40, ale bohužel bez výsledku. Na vrakáčích jsem neuspěl, proto zkouším tady... Zevnitř to jde zamknout, když zamačknu čudl na dveřích spolujezdce, u řidiče to nejde. Jenže problém je v tom, že i když to zamknu, už to zas neodemknu, dálka nefunguje... Trochu zapeklitost, no... Jo a blbý je, že to má zámek jen u řidiče... :-( Upraveno 10. leden 2015 uživatelem Kobra 72 Citovat
mmartinkovic Odesláno 11. leden 2015 Odesláno 11. leden 2015 To kam sa dava kľúč je jedno a to co zavrie dvere druhé. Zvrchu je len maličký jazýček, čo zapadne do zámku. Pohybuje sa to len z hora do boku, také "L". Nič viac. Keď zámok vyberieš, a pripojiť káble, malo by sa dat zamykat, sú tam tie tiahla aj na poistku aj na otvorenie. To ze sa pretaca kľúč, je len malička krabička a musíš ju vytiahnuť z vonku, po odisteni takým plieskom z vnútra. Citovat
Kobra 72 Odesláno 12. leden 2015 Autor Odesláno 12. leden 2015 Jen pro úplnost... rozebrat to zvenku je nesmysl, že jo... sundat tapec a zkusit to vyndat zevnitř... Citovat
mmartinkovic Odesláno 13. leden 2015 Odesláno 13. leden 2015 Áno, všetko musíš z vnútra. Ak je dobra garáž, alebo dobre počasie, 5 min práce. Dolu kryt reproduktora, laktovu opierku, poistku z vrchu dverí, odcvaknut spunty a je to. Citovat
Kobra 72 Odesláno 16. leden 2015 Autor Odesláno 16. leden 2015 To je pěkný... Jenže nemám garáž a počasí taky nic moc... :-) Ale dám se do toho, nemůžu nechávat auto odemčený... Citovat
mmartinkovic Odesláno 16. leden 2015 Odesláno 16. leden 2015 Demontaz a montaz tapacirovania je otazka 5 minut. Citovat
Kobra 72 Odesláno 20. leden 2015 Autor Odesláno 20. leden 2015 Myslíš??? 5 minut i pro mě??? To bude asi víc :D Ale zámek asi opravit nepůjde, vypadá to, že se přetočili ty stavítka a mechanismus zámku nejde rozebrat.... Nutně potřebuju jinej zámek, nebo rovnou celý dveře... Citovat
mmartinkovic Odesláno 20. leden 2015 Odesláno 20. leden 2015 Bez otvorenia a pozretia nezistis aký je problém. Je tam len piesok v tvare U, ktoré otaca kľúč, a to zapadne do zámku aby ho zamklo ci odomklo. Ak sa to len zlomilo, nemal by to byt problém. Ak zámok, dali sa ešte kúpiť náhrady. Demontáž je jednoduchá, 5 min. Potrebuješ torxy a srobovaky. Dáš preč kryt reproduktora a vysrobujes ho. Na krytke sú 2 srobiky torx, jeden zo spodu, druhý spredu od pantov. Laktovu opierku vypacis hore, ten vankúšik, Pod ním sú 2 veľké torxy, a na rukoväti pod ovládaním zrkadiel jeden. Dáš preč krytku pri zámku, také C. Poistku na vrchu co sa zamyka. Ak máš lampicku, a za kapsou býva ešte 1 sroba. Tapacir už drží len jedna sroba pod laktovou opierkou a asi 10 bielych spuntov. Niekdy sa polamu, tak podla nich kúpiť nové. Stoja 0,10€ ks. Zo spodu potiahnes, a na vrchu je to len založené pri okne. Najprv ľavú stranu hore a potom potiahnes dozadu, aby to vyšlo spod krytu spätného zrkadla. A za tým je len izolácia, ktorú odlepis, ci odtrhnes, ako pôjde. A tam už uvidíš co je na zámku a klucke. Dobre je mat lampas, aby si si posvietil. Keby niečo napíš, aj SZ, alebo posli foto, poradím ak dačo. Fakt je to len chvíľa. Uvidíš. Citovat
punkac Odesláno 20. leden 2015 Odesláno 20. leden 2015 Ještě mě napadlo, co dokoupit dálkový centrál za tři stovky a dopojit ho (pokud teda auto normálně zamyká - když si vevnitř a zamkneš se)? Jestli máš centrál jen na klíč, mohl by ses na zamykání klíčem vyprdnout a zamykat takto než vyřešíš opravu vložky zámku.... Je to o přivedení stálého napětí do jednotky a najít tři správné dráty od zámku ve dveřích.... Opravdu nic složitého a zvládne to i laik Citovat
Kobra 72 Odesláno 20. leden 2015 Autor Odesláno 20. leden 2015 Univerzální centrál už mě taky napadl... Já to mám jen na prd s časem, domů jezdím skoro za tmy, i o víkendu a garáž bohužel nemám... Ale určitě vyzkouším, co půjde, každopádně díky za návod i za tipy... Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.