Jump to content
  • Aktuální cíle darů

PEUGEOT 405 GRD 1993 prevodovka

Guest Josch

Recommended Posts

Prosim vas neviem zohnat nikde prevodovku na P405 GRD 1993 novy model. Kto mi poradi ci by tam mohla pasovat aj prevodovka s 309 GRD alebo ina..? na vrakoviskach sa poflakuju iba same stare modely.

Dik za pomoc priatelia :papa

A jsi si vskutku jistý, že ten nový model má jinou převodovku než starý model? U 1,9D jsou u nového a starého modelu převodovky stejné, minimálně jeden typ je zcela shodný vč. katalogového čísla, další se liší v počtech zubů (ale to na vrakovišti nikdy nemáš šanci zjistit). Řeč je samozřejmě o převodovkách BE3 - tj. od modelu 90 výš, do 89 se dávala převodovka BE1 se zpátečkou vedle jedničky, ale od r. 90 tu převodovku ze starého modelu použít můžeš.

Záměnné nejsou u turbodieselů - 1,9TD má jinou než 1,8TD (a úplně jinou spojku).

Jinak z 205 a 309 jde použít převodovka BE3 taky, jen se musí předělat jeden držák a páka. Pozor ovšem zase, nemusí sedět počty zubů, a tu 405-ku pak ten motor nemusí uvézt.

Co máš s tou původní převodovkou?

Záleží taky na počtech zubů - délce převodů. Orig. 1,9D na pětku při 3000 ot/min jede 108km/h (+- pár km/h dle verze), když se tam dá delší převodovka tak to ten motor neutáhne (zkoušeno s převodovkou z 1,8TD - na pětku při 3tis ot jede 125km/h, auto s tím nejede a žere o litr víc), když se tam dá kratší, jízda s tím bude utrpením.

jo jeste kuknu do chytre knihy na prevody,ale jemu to jezdi a rika,ze je to ok.....To oddie:Je to ten kamos,jak jsme u tebe kupovali kdysi dvere nekde v nejakym skladu(Lovosice mozna).Mel levej bok rozcislej od kamionu.Ma ji tam taky a je to ok.Spokojenost.

No z 1,9i to asi velkej rozdíl nebude, ale schválně to zkus, až pojedeš svým autem, kolik to ne tu pětku při 3000ot jede. 1,9i by měla být s tím D +- podobně, Mi16 bude asi dokonce delší (ale ne tak jako TD. Naopak z 1,6i bude nechutně krátká, to už bych do dieselu nezkoušel (mmch. 205 1,6GTI mi jela na 300ot na pětku 90 - na zrychlení super, ale na dálnici k ničemu...).

Převodové poměry jsou i na CDčku s díly, ale tam se to musí spočítat, jsou tam jednotlivé počty zubů.

Pozn. ta stodola byla v Kralupech, ale už není... ani těch věcí už není tolik, a jiné už nebudou.

no jasne!!Kralupy.Jo ja myslim,ze je ok.To je prevodka z auta,ktere prijelo do Cr po vlastni ose,ale prdlo tesneni pod hlavou.Auto melo 152tis.Bylo paradni!!!Proto jsem ho koupil na prestavbu.A ted ji mam z nej venku.A dal jsem tam prevodku z motorem z bouracky.Mela ne¨jak v rakousku delane prevody spec na \"15!kola.Bylo to upravovano v Peugeotu a i v Rakouskem tecnicaku to bylo zazanamenano.

este raz vam moc dakujem hosi. cez vikend si skocim k trollikovi pre tu prevodku ak sa mi podari a uvidi sa co to s tym autom urobi. Ta moja stara je uz v dezolatnom stave. Synchrony rozhasene a priserne huci nejake lozisko..

na volnobeh v ni hrka asi predlohova hriadel.. no strasne neco..

Predomnou to mala nejaka zenska.. a ona to auto asi velmi nesetrila.

• 2 weeks later...

tak a je to tam.. prevodovku od trolika som namontovall sadla tam bez problemov..

ale prekvapenie inak trosicka ocakavane sa dostavilo hned ako som sa rozbehol,

bola to benzinova prevodka a ja mam diesel.. tak je poznat ze tie prevody su skor do rychla.. auto ide pri 3000 ot. cca 120 . ;) takze oddie mal pravdu bacha na kolecka.. ;o) auto je na moj vkus trosku lenive.. a musim inak radit ako predtym,, viac pouzivam 3 a 4 stupen .. ale zase ked idem po dialnici necitim ze by sa motor nejak trapil cca 2500 ot. a rychlost okolo 100 -105Km/h .. a pekne si vali.. uvidime aka bude spotreba.. to sa ukaze casom. teda musim to zmerat.. tak zatial tolko moje poznatky.. :roker