Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Strata vykonu po vymene rozvodov


shiro

Recommended Posts

Caute, tak som dneska doviezol auto z vymeny rozvodovej sady (remen, volnobezka, pumpa) a myslim ze ma mensi vykon ako predtym.

Je to motor 1.4 55kW, nebol nejak extra vykonny ani predtym :-) , ale teraz je to este o daco horsie.

Navyse som si vsimol, ze ked na neutrali pridam plyn, tak pri klesani otacok pocut take \"poprdkavanie\" z vyfuku, ako keby bol zle nastaveny predstih ci co. Nieje to hlasne, nepocujem to so zavretymi dverami a prdne si to mozno 3-4x. Tiez aj citit smrad ako po petarde alebo daco podobne, ako keby dobre nespalovalo.

Moze byt na pricine preskoceny rozvodovy remen o nejaky zub? Myslim ze by to vela vysvetlovalo :-)

Ako to potom znova nastavit?

Dalsi problem je, ze ma v pondelok caka STK, bude im toto vadit? Nemam kedy to uz riesit dovtedy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ved toto, uplne sa to sku*vilo cele...

STK+EK mi konci 5.3, chlapik servisak byva kusok vela mesta, je tam problem s dopravou, vlak alebo bus chodia uplne debilne, musim vkuse prosit kolegu z prace nech ma k nemu odvezie a tak...proste milion chujovin je treba kvoli tomu riesit. Este keby som mal vybavovat odtahovku, tak ma asi drbne...

Jasne ze mu prachy za tuto opravu nedam ked to nespravil dobre.

Nemam jednoducho kedy sa uz s autom srat, musim vsetko riesit v co najkratsom case, este mi do toho vletel aj tento debilny vikend, cize dva dni v prdeli :-)

Zacal som opravy na aute riesit uz pred tyzdnom, ze reku casu dost, ale kvoli blbostiam sa to natiahlo az na tyzden a nemam uz proste cas. Som z toho celeho nasraty.

Ak sa zase toto riesenie rozvodoveho remena pretiahne a uz nebudem mat platnu STK, tak sa budem s fizlami normalne hadat a mam ich u riti ze nemozem jazdit. Nak mi preplatia odtahovku ked su tak mudri.

[Edited on 1/3/14 12:17 by shiro]

[Edited on 1/3/14 12:22 by shiro]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tam potrebne vlastne len skontrolovat znacky na ozub. kolesach a nastavit ich do spravnej polohy? A potom len zalozit remen a hotovo. Alebo sa robi aj daco ine?

STK mam o dvanastej na obed, ale to uz neni podstatne, zrusil som to. Navyse som v praci a musel by som si z nej odbehnut. Keby sa toto neposralo, tak neni ziadny problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S nim to nieje tak jednoduche, navyse auto musi na zdvihak, co na parkovisku moc neni kde :-)

Dnes idem za nim, tak dufam ze sa nam to podari spravit.

nema tu niekto obrazok ako tie znacky vyzeraju? je to nieco vyrazene do ozub. kolesa ktorym ide remen a do tela motora?

aky to ma tvar? nejake sipky, alebo len priehlbinky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za navod :-)

Dnes som to bol u chlapa pozret, a posunuli sme to o zub. Vyzera to ze auto jazdi lepsie. Ale aj tak to idem dat este na prehliadku do autorizaku Peugeota co mame tuna v meste, nech to napichnu na diag, ze ci to ma normalne hodnoty a ci je vsetko ok.

Pretoze ked som prisiel domov, tak som zacul ze pri volnobehu daco v motore ako keby o nieco drie. Znie to ako pilenie dreva, ale je to tiche. Najprv som myslel ze mi remen alebo nejaka kladka drhne o nejaky plast. Vystopoval som to k rozvodovemu remenu. Ked dam dole vrchny kryt remena a pustim motor, tak remen po ozub. kolese trosku beha vlavo-vpravo, asi o 0.5-1mm. Ten zvuk \"pilenia\" sa +- zhoduje s tym, ako remen chodi do stran. Jasne, ze nieje mozne remen nasadit uplne presne, no bojim sa cit o neni daco skodlive, alebo ci je dost napnuty a podobne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Este som tuna na fore nasiel, ze tie zvuky moze sposobovat prepnuty (znamena to velmi napnuty?) rozvodovy remen. Co vy na to?

Tuna mas ten navod, co ferinko posielal mne (ak teda mozem :-) )

http://uloz.to/xKAoHHeW/shiro1-rar

+mam dalsiu otazku - treba po vymene rozvodov daco nastavovat cez diag?

[Edited on 3/3/14 19:38 by shiro]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...