Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Konvertor formátů pro e-book


Krt€K

Recommended Posts

Ahoj přátelé, mám dotaz.. koupil jsem si čtečku Prestigio 5364. Postahoval jsem nějaký knížky ve formátu .pdb a ten mi nejde otevřít. Tak jsem stáhnul Calibre e-book management, který převádí různé typy do různých typů. Pak mi kniha sice jde otevřít, ale v textu chybí písmena jako \"š\" a \"ž\" například. Nemáte tip, co s tím nebo čím jiným to konvertovat? Krtek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do jakého konkrétního formátu to chceš převádět?A jinak je teda divné,že ta čtečka neumí pdb,což je snad nejrozšířenější formát e-knih.

A jo.Teď se dívám,že to jede na Androidu.Nestačila by aplikace co umí pdb?I když teda hodnocení nemá moc dobré https://play.google.com/store/apps/details?id=com.topnet999.android.palmreader&hl=cs

[upravil dne 13.1.2014 02:04 PM od lape]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podle mě je v tomto případě ten android na škodu,pokud to máš vyloženě jen jako čtečku.

Zkusil jsem toto a zobrazují se háčky i čárky,ale podotýkám,že jen na compu jsem to testoval.Při ukládání vyber ať se to uloží jako docx.Pokud to teda ta čtečka pobere.Na čtečce to netestnu,protože moje zase neumí doc :)

Případně by ta tvoje mohla umět i klasické txt.Na převod z PDB na txt pak použít PSPad

Teď se ještě dívám do specifikací a měla by ta čtečka umět formát EPUB a na ten ti to převede i ten Calibre.Pro správné zobrazení češtiny to chce napsat do řádku Kódování vstupních znaků: windows 1250.A mělo by se pak vše zobrazovat správně

http://www.slunecnice.cz/sw/simple-palm-doc-konvertor/

[upravil dne 13.1.2014 02:08 PM od lape]

[upravil dne 13.1.2014 02:09 PM od lape]

[upravil dne 13.1.2014 02:15 PM od lape]

[upravil dne 13.1.2014 02:18 PM od lape]

[upravil dne 13.1.2014 02:22 PM od lape]

[upravil dne 13.1.2014 02:24 PM od lape]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 let později...

no ja si to myslel, ze nebude mit e-ink. Duvod jako proc chci e-ink? Protoze je to na cteni lepsi, prijemnejsi. Kdyz sem si to zkousel porovnat, tak to bylo jasny. 

Protoze tech kindlu je cela rada, tak se ptam. 

Jenze o tech typech mam jen informace nekde z netu, srovnavacu, pripadne recenzi. Ale ta osobni zkusenost je takle nesdelitelna. Treba vyvazeni, nebo jak je to pohodlny do ruky. Jestli mechanicky tlacitka, nebo ne, jak a kdy a jestli se to seka, blbnou obrazky atd atd

proto se ptam tady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád má PocketBook 6xx (nevím přesný model), je maximálně spokojený, je to e-ink, tzv. nasvícený (netuším definici, viděl jsem to v provozu, proti podsvitu je to příjemný na oči), vydrží to i s "podsvitem" okolo snad dvou měsíců nabité (čte tak hodinku, spíš dvě denně)

Sám čtu léta na tabletu, takže přímo poradit neumím 😞

 

jinak pro Androida existuje CoolReader a FBReader, kdysi jsem je používal :-), ten CoolReader mi byl příjemnější a umí napřímo i pdbčka 🙂 

Odkazy na Google Play:

CoolReader

FBReader

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...