Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chladič z hladkého 1,9 do 1,9 TD


mato00

Recommended Posts

Zdrar chalani. Potrebujem poradiť tečie mi vodný chladič kvapaliny na mojej P405 1,9 TD novší model bez klími. Bude tam pasovať chladič z hladkeňého diesla 1,9 novší typ? Ďakujem za odpoveď :papa

[upravil dne 8/1/14 15:37 od mato00]

[upravil dne 8/1/14 15:37 od mato00]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Chladič vymenil. Len sa chcem opýtať nedal som medeno mosadzný ale už hliníkový a môžem prejsť so zelenej na ružovú chladiacu kvapalinu?

Chladiči by to mělo být jedno, ale nedoporučuji Ti přecházet na růžovou, protože je agresivnější, a mohlo by Ti to začít téct jinde. Třeba topení, hadice, atd.

Dej dobrou kvalitní zelenou (modrou), ušetříš, a budeš mít klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chcel som dať preto ružovú, lebo ju mam v octavke aby som nemusel mať v garaži plno krabic od chladiacich dosť čo mam oleje a ine blbosti. Takže ružovu nie? Teraz tam mam zelenu pomer 1:1,5. :papa

Radši lahev navíc, než problémy.

Já sám tedy nevím, zda se do 405ek z výroby růžová dávala, ale myslím si že ne. Dávala se taková fosforečná...

Takže zjistit předepsaný druh chladící kapaliny a pak se uvidí.

Tu růžovou jsem si zjišťoval pro Forda, tam se dávala z výroby, ale po letech to v rámci \"šetření\" vymění za zelenou, a když se nějaký nadšenec rozhodne tam dát růžovou, aby autu udělal dobře, má s tím většinou problémy...

Takže pokud Ti to funguje, nemáš problémy s topením a úniky, měň tam pravidelně zelenou (vždy celou náplň, nedolívat aby splňovala nemrznutí), a budeš mít méně problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zelenú dávam stále len sa mi po rokoch už rozpadol medeno-mosadzný chladič a menil som za čisto hlinikový že by mal vydržať čosi dlhšie ale mam taky pocit, že asi prežije auto :D Dobre ďakujem zostanem pri tej zelenej chladiacej :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...