Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P4007 - jak připojit vnější hudební zdroj k orig. rádiu?


ladis307

Recommended Posts

ahoj, mám Peugeot 4007, originální rádio jen s CD měničem, bez navigace a bez velkého displeje. Chtěl bych k rádiu nějak připojit vnější zdroj hudby - iphone. V autě je i originální hands free systém s bluetooth. Přes bluetooth si mobil připojím, ale jen na volání, přehrávat hudbu nejde. Přítelkyně má Ford Focus s Ford audio systémem a tam přes bluetooth hudba z telefonu hraje bez problémů. Už jste to někdo nějakým kabelem připojil? Díky moc za každou radu vedoucí k cíli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem na US forum zjistil, že přehrávání hudby přes bluetooth umí až rádia 2010+ (já mám 2009) moje rádio jde ale přepnout na AUX a našel jsem v autě tenhle konektor. jak se ten konektor jmenuje? OEM? existuje k němu nějaká redukce na USB nebo 3,5 jack?

post-8243-14109634911949_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od začátku jsi nenapsal rok výroby, takže když jsem hledal v návodech pro 4007, tak jsem fakt nevěděl, jaké rádio máš. To jen tak na okraj, že jsem se snažil pomoct, ale neuspěl.

Přepni do režimu AUX a jehlou se dotkni těch pinů v konektoru, jestli bude některý bručet nebo chrastit.

[upravil dne 8.1.2014 13:24 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jehla, kterou se dotýkáš prsty - zavedeš tam brum nebo jakýkoli signál, jestli to \"žije\", což uslyšíš z repráků.

Anebo, pokud bys chtěl být důkladný, tak to můžeš měřit: ohmmetrem najdi kostru (zkrat na karoserii) a připrav si signál např. z mobilu, s omezovacím odporem 1 kOhm (aby sis neodpráskl výstup mobilu v případku výpadku) - a po dotyku na některý pin by to mohlo hrát - zjistíš, který je levý a který pravý kanál.

Anebo, některé multimetry mají vestavěný zdroj signálu.

A pak, buďto seženeš odpovídající konektor (řada jehel v potřebné rozteči), anebo to ucvakneš a naletuješ si tam příhodný konektor, např. samici jacku 3,5 mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže...jelikož jsem žádný šum jehlou nevyvolal, tak jsem jel za autoelektrikářem, který se specializuje na rádia. proměřil mi výstupy v tom konektoru, když bylo rádio přepnuté na AUX a ani jeden kabel nebyl \"živý\" Navíc se podíval důkladně na ty kabely a říkal že to ani nejsou kabely na vedení zvuku. Takže pátrám dál a budu to muset zkusit napojit už někde u rádia. Napíšu jsem co jsem zjistil - třeba se to bude jednou někomu hodit, teda jestli to vyřeším :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to auto je v podstate mitsubishi, to radio je mišácké , v době těhle 4007 potažmo outlanderu zajištoval pro mitsubishi česká republika aslovensko tyhlety vystupy , kabeláže a ruzna elektropropojeni audio video tenhle clovek a tato firma http://www.skr-motorsport.cz/cz/kontakt

bohužel tak jako vypadaji jeho stranky vypada i jednani s panem škrlantem , musíš ho furt ubijet , nevim jestli toho ma hodně či ne, ale když mu zavoláš určo ti poradí, to co děla tomu opravdu rozumí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pe.Tr - díky za info, určitě mu zavolám. Jasně - to auto i rádio je Mitsu... taky brouzdám po us fóru kde to řeší, ale k připojení vnějšího přehrávače k rádiu vždy používají nějaký adaptér. Jelikož to jsou amíci, tak řeší připojení ipodu, nebo iphonu s tím, aby se to rovnou dobíjelo. Ten adaptér podle mě rozděluje zvukové a nabíjecí kabely z iphone standardního kabelu.

konektor:

http://www.ebay.de/itm/MP3-iPod-Adapter-for-Lancer-and-Outlander/380403288604?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D15814%26meid%3D3996716951644531954%26pid%3D100033%26prg%3D7513%26rk%3D4%26rkt%3D4%26sd%3D251251502318%26

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Ahoj lidi, vím že je to 4 roky staré téma, ale mám ten samej problém jako ladis307 s AUX vstupy na mojí P4007. Našel jsem taky jen ten 5-ti pin v loketní opěrce jako ladis307, ale nevím co dál. Rádio je Rockstar fosgate s možností přepnutí na aux, auto je rok 2008, VIN je VF3VV4HNH8U907690. Kdyby jste prosím vás někdo věděl jak napojit telefon k tomuto rádiu a poradil mi, byl bych vám moc vděčnej 😉.Díky. 

IMG_20181208_134033.jpg

IMG_20181208_134050.jpg

Upraveno uživatelem pitbull74
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...