dodS12 Odesláno 19. listopad 2013 Autor Odesláno 19. listopad 2013 Takze v prvom rade sa chcem padakovat Johnovi, za poskytnuty softver a rady, po naistalovani virtualneho Windowsu XP, som bez problemov nainstaloval Diagbox 5.02, nasledne 5.20 a na to 5.29 a diagnostika komunikuje s autom:) No a teraz mozme riesit moj problem, diagnostika mi vyhodila dost chyb, zacnem postupne: 1. Tuto chybu mam uz od kedz mam auto, Trvala zavada, obvod rele zhaveni pred-po startu - zablokovane rele 2. Prechodna zavada. Regulator tlaku paliva. Pozadovano zastaveni motora, ale regulator je stale aktivni. 3. Prechodni zavada. Fric (funkce chlazení integrovaná v pocitaci). Koherence medzi rychlostou ventilatoru chlazeni motoru a pozadavkem. 4. Prechodna zavada. Soulad medzi snimacem a regulatorom tlaku nafty. Soulad medzi proudem regulatoru a tlakem nafty. a este jedna : 5. Inteligenta jednotka( BSI) Prechodna zavada. Spojeni inteligenti rozvodne jednotky s pocitacem rizeni motoru. Poprosil by som o rady, co skontrolovat, pripadne, co vymenit. Citovat
ferinko2 Odesláno 19. listopad 2013 Odesláno 19. listopad 2013 Relé žhavenia opraviť - vymeniť.Všetky chyby vymazať a počkať,čo to vyhodí. Citovat
John Odesláno 19. listopad 2013 Odesláno 19. listopad 2013 dodS12 : jsem rád,že ti to funguje,jinak co se týká chyb tak to relé určitě vyměnit(pokud to chceš aby ta chyba nebyla) a ostatní přechodný závady smazat a po nějaký době třeba týden 14dní podle toho jak hodně jezdíš opět zkontrolovat zda tam budou nebo už ne.Pokud ne tak neřešit.Celkově přechodný závady není potřeba tolik řešit.Přechodný ti naskočí klidně i jen po odpojení odpojení baterky atd. Citovat
dodS12 Odesláno 19. listopad 2013 Autor Odesláno 19. listopad 2013 no takze, vymazal som chyby, presiel som nejake 3 km v meste a ako som uz parkoval, na spiatocke, tak mi znovu vyhodilu kontrolku diagnostiky motora s hlaskou antipolution fault. Dal som to teraz znovu na diagnostiku a vypisalo mi chybu: Trvala zavada. Soulad medzi snimacom a regulatorem tlaku nafty. Soudla medzi proudem regulatoru a tlakom nafty. Co s tym? Citovat
dodS12 Odesláno 21. listopad 2013 Autor Odesláno 21. listopad 2013 vie mi niekto poradit, co ma urobit pri tejto zavade? Trvala zavada. Soulad medzi snimacom a regulatorem tlaku nafty. Soudla medzi proudem regulatoru a tlakom nafty. Co skontrolovat? poprípade vymenit? Citovat
dodS12 Odesláno 21. listopad 2013 Autor Odesláno 21. listopad 2013 este potrebujem poradit s jednou vecou, na studenom motore na volnobehu mi diagnostika ukazala korekciu dodavky strekov takto: Pozadovano mnozství 13 mm3/zdvih korekce dodavky vstrikovace 1 -2.00 mm3/zdvih korekce dodavky vstrikovace 2 -1.14 mm3/zdvih korekce dodavky vstrikovace 3 -1.37 mm3/zdvih korekce dodavky vstrikovace 4 4.51 mm3/zdvih Podla vasich skusenosti, tie hodnoty su dobre? lebo sa mi nezdaju, popripade, ako dlho pri takychto hodnotach mi tie vstreky este vydrzia bez repasu? Citovat
dodS12 Odesláno 25. listopad 2013 Autor Odesláno 25. listopad 2013 takze uz sa to stava pravidlom, ze po dlhsej jazde, alebo zahriati motora, nasledne na volnobehu, ked dochladzujem turbo, mi vyhodi antipolulion fault a stane sa to aj ked znizim rychlost, staci pribrzdit na krizovatke, a potom po 5 az 7 nastartovaniach sa ta chyba vymaze, akurat problem je ten,ze ked mi zapne tuto hlasku tak mi ide auto v nudzovom rezime az kym nevypnem motor. A diagnostika mi stale ukazuje tuto chybu: Soulad medzi snimacom a regulatorem tlaku nafty. Soudla medzi proudem regulatoru a tlakom nafty. Nikto nemal takyto problem? alebo mi vie niekto poradit co s tym? uz mi to lezie na nervy a neviem ako to dat do poriadku Citovat
dodS12 Odesláno 27. listopad 2013 Autor Odesláno 27. listopad 2013 kde najdem DRV ventil? na 2,2 HDI? vie mi niekto poslat foto? Citovat
dodS12 Odesláno 27. listopad 2013 Autor Odesláno 27. listopad 2013 a kde najdem vysokotlakove cerpadlo? nemas nahodou fotku? Citovat
ferinko2 Odesláno 27. listopad 2013 Odesláno 27. listopad 2013 Foto nemám,ale podľa Servisboxu je za naftovým filtrom.Filter aj držiak filtra treba demontovať. Citovat
dodS12 Odesláno 27. listopad 2013 Autor Odesláno 27. listopad 2013 takze je to v podstate pod drziakom naftoveho filtra? Citovat
ferinko2 Odesláno 27. listopad 2013 Odesláno 27. listopad 2013 Tak to vyzerá - choď po hadičke od naftového filtra - vedie priamo do čerpadla. Citovat
Patrik406ST Odesláno 27. listopad 2013 Odesláno 27. listopad 2013 vysokotlaké čerpadlo je to ze kterého vede trubka do railu (záslobník tlakovaného paliva) Citovat
dodS12 Odesláno 4. prosinec 2013 Autor Odesláno 4. prosinec 2013 takze problem je asi vyrieseny, ale nie som si tym isty. Zistil som,ze drziak naftoveho filtra sa hybe, obidva sroby boli uplne uvolnene, tak som to dotiahol, nevenoval som tomu nejak velku pozornost, no odkedy som zatiahol ten drziak na naftovy filter, uz tyzden auto nespadlo no nudzoveho rezimu a uz ani diagnostika nevyhodi chybu spominanu v uvode, tak hadam som ten problem vyriesil Citovat
dodS12 Odesláno 7. prosinec 2013 Autor Odesláno 7. prosinec 2013 no presiel som asi 400 km aj viac a dneska mi znovu vyhodilo antipolution fault, musim to zajtra hodit na diagnostiku a uz musim ten DRV ventil vycistit, hadam to pomoze Citovat
dodS12 Odesláno 11. leden 2014 Autor Odesláno 11. leden 2014 takze DRV ventil je vycisteny, mechanik mi vravel, ze bol zaneseny necistotou, odvtedy na volnobeh uz otacky nekolisaju a auto nepada do nudzoveho rezimu. A diagnostika nehlasi uz chybu. Citovat
pug306 Odesláno 1. listopad 2014 Odesláno 1. listopad 2014 cawte mam rovnaky problem ako nazov temy...hned po nastartovani mi vyhodi chybovu hlasku a nudzak......ale ma to este jeden specificky prejav.....ked zhasnem motor este tak 1-2sekundy bezi a az potom "dochcipne" nestretol sa niekto s tym ?....na dia momentalne nemam cas Citovat
edo172 Odesláno 1. listopad 2014 Odesláno 1. listopad 2014 urob to iste ako kolega,vyčisti DRV ventil a na neaky čas budeš mať pokoj.Ja som mal to iste. Citovat
pug306 Odesláno 11. listopad 2014 Odesláno 11. listopad 2014 moze sa to normalne vycistit liehom alebo alpou ? Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.