Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

spojka 407 2.0 hdi


Aleki

Recommended Posts

Ahojte rozhodl jsem se vyměnit komplet spojku ( setrvačník, spojkovou sadu, ložisko, olej v převodovce) a sehnal jsem to komplet za cca 10 000 kč, je to značka Luk, chci se zeptat jestli mi doporučíte něco jiného za tu cenu nebo jestli do toho jít, případně na co si dát pozor v servisech? Díky moc všem kteří aspon nějakým způsobem poradí :) jinač oprava v servisu prý kolem 5-6 000 je to dobrá cena? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LUK je dobrý výrobce a za tu cenu bude setrvák předpokládám pevný, ne dvouhmotový. Je to na naše poměry docela dobrá cena.

Ale 5-6 za práci mi příjde hodně. Nevím kolik je norma na spojku u 2.0 HDI, ale i kdyby to dělali 10-12 hodin, tak při ceně 6000 Kč to vychází na 500 Kč / hodina.

Záleží jestli máš na mysli autorizovaný servis nebo ne (zbytečné...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nene je to právě dvouhmota :) odkaz tady http://www.autodily-cardo.cz/spojka/dvouhmotovy-setrvacnik-luk-lk-415022510-luk415022510-ford/ zjišťoval jsem co a jak a podle čísel je to ten samej co je na auto kelly za nějakých 11 000...tak mi to přišlo divný a hledal jsem na netu a spousta lidí je dost spokojená s tímto prodejcem tak jsem si řekl že to taky zkusím, pro jistotu jsem tam volal a ptal jsem se na ty ceny a bylo mi řečeno že berou ze stejnýho skladu co kelly tak nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no v citroenu v kralupech mi řekli že prý maj snad kolem 450 nebo 500 kč na hodinu bez daně...a prý na tohle maj normováno cca 8 hodin práce. Tak jsem to zkusil u soukromníka a ten mi řekl že je to taky tak nějak kolem 5500 a to prý ještě neví jistě...tak přemýšlím ještě nad nějakým servisem...možná domansky nebo zkusim ještě známýho soukromníka jestli nabídne lepší cenu :)...jinak máte někdo nějaké zkušenosti s tím e-shopem kde to budu objednávat? :) mě by zítra měl dorazit zadní náboj kola s ložiskem od FAG za 1500 :) tak jsem na to zvědav :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě na to koukam koblih a badisák má ten samej dvouhmoťák za podobnou cenu tak je to asi reálný no :)...mě jde jen o to jestli třeba s tím nemá někdo špatný zkušenosti, ale když to nezkusim tak nic nezjistim :) jinak bych se ještě rád zeptal jestli někdo z okolí kralup nezná nějaký servis kde ze mě nebudou chtít vydřít co půjde a přitom udělaj dobře spojku :) badisák super to věřim jen zkusim hledat něco blíž :D přeci jen je to přes 100 km jen tam :D ale díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak uvidíme...rozpočet už mám, jediný na co potřebuju servis bude ta spojka, jinač se chystám tam hodit nový brzdový destičky...asi si splnim sen a koupim si brembo :D...a pak všechny 4 kosti stabilizátoru :) + teda ještě ten náboj no...až bude hotovo tak sem zkusim hodit nějakou kalkulaci na kolik to vše vyšlo :) ale což potřebuju rodinu dovést na dovču tak hlavně at dojedem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych se chtěl zeptat co všechno je potřeba na výměnu víceméně celé spojky? mám dvouhmotu, spojkovou sadu luk a ložisko, dále mi bylo řečeno že potřebuju nějaký komínek či co to je, a ještě něco? Ptám se protože mi dneska začla spojka dělat hrozný zvuky takže autem nejezdím a musim ho dát co nejdřív dohromady a tyhle další věci musim koupit zítra v peugeotu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takžé auto opraveno v peugeot došek mělník :), cena práce byla i se symeringama nebo jak se to píše 4484 kč, materiál co jsem si sehnal od LUK + olej do převodovky total na 10188 kč. celkem tedy 14672 kč výměna komplet spojky :) takže kdo z vás se bojí do toho jít že je to drahý, tak ano je to drahý pokud si neobvoláte servisy a neseženete vlastní díly :) mimochodem vzal jsem si původní setrvačník i spojkovou sadu zpět domů tak pokud by o to někdo měl zájem, myslím že by se to dalo repasovat tak SZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a od koho to je? není to taky od toho CARDO? ja na to právě koukal a kontroloval jsem si to podle kodu na autokelly...a mě tohle myslim nesedělo :) proto jsem vzal zvlášť spojkovou sadu a zvlášť setrvák..Tak ať se zadaří :) ja mu dám tak za týden pěkně zabrat :) jedem do chorvatska tak snad to zvládne no :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...