krokovka Odesláno 21. červen 2013 Odesláno 21. červen 2013 Zdravím.Nechal jsem si udělat u kamaráda výměnu ramene na přední nápravě a po odjezdu domů jsem zjistil že mi nejde tachometr ani počítadlo kilometrů.Napadlo mě jestli neurval snímač tachometru u převodovky,tak jsem auto dneska zvedl a vše důkladně zkontroloval.Vše se zdá být v pořádku.Jak proměřím funkci tohoto čidla?...ani nevím jestli to čidlo je...vlastně nevím co mám teď dělat..poradíte?Děkuji. Citovat
ChouLu Odesláno 21. červen 2013 Odesláno 21. červen 2013 Pomocí diagnostiky zjistit, zda čidlo funguje... Citovat
P607Olda Odesláno 21. červen 2013 Odesláno 21. červen 2013 Omrkni to sám, čidlo by mělo být před vývodem pro levou poloosu, shora, zkontroluj konektor. Je fakt, že někdy odchází. PS: nejsem si jist, jestli jde o levou nebo pravou poloosu, ale takhle nějak to vypadá. J jen, abys ušetřil za diagnostiku a kouknul na to sám. [upravil dne 21.6.2013 10:18 od P607Olda] Citovat
krokovka Odesláno 21. červen 2013 Autor Odesláno 21. červen 2013 Už mám zítra slíbenou diagnostiku od kamaráda.Pokud by čidlo bylo v pořádku...další případný postup? Citovat
P607Olda Odesláno 21. červen 2013 Odesláno 21. červen 2013 Pokud to souvisí s tou opravou, tak je to asi utržené, špatně nasazené. Anebo to odešlo náhodou ve stejnou dobu (???). Nepíšeš rok výroby, pokud máš před 01, tak to zřejmě diagnostika nepozná, tehdy byly ještě samostatné elektronické systémy a ne přes řídící jednotku. Ty čidla občas odcházejí, je zvláštní, že by to souviselo s výměnou ramene (bušil do toho, anebo to prostě utrhl?). Citovat
krokovka Odesláno 21. červen 2013 Autor Odesláno 21. červen 2013 r.v.99....dneska jsem to měl na zvedáku a vše důkladně kontroloval.Nejdřív jsem si myslel že to je utržené...když jsem viděl co tam na tom spodku auta s pajcrem provádí...strašně na ty frantíky nadával.Konektor je připojen a nikde nic utrženého ani prodřeného.Nejspíš mě čeká koupě čidla někde na vrakáči a zkusit vyměnit...když to diagnostika u toho mého veterána nepozná. Citovat
P607Olda Odesláno 21. červen 2013 Odesláno 21. červen 2013 Njn, lidi co nadávají na francouzská auta nejsou ti praví na jejich opravu. Geometrii seřídil? Citovat
krokovka Odesláno 21. červen 2013 Autor Odesláno 21. červen 2013 geometrii neseřídil...že prý není třeba...,když dávám rok co rok jiné starší gumy...hmmm je to človíček co se tím neživí.Šlo by to čidlo vytáhnout a nějak proměřit?...a tu geometrii...stejně si tam zajedu..jenže teď nevím co řešit dřív. Citovat
P607Olda Odesláno 21. červen 2013 Odesláno 21. červen 2013 Čidlo tam drží jeden šroubek. Je potřeba jenom dát pozor, aby ozubené kolečko nespadlo do převodovky - jestli se to rozpadlo, tak už je tam spadené, jestli je to OK, tak kolečko drží na hřídelce. A pak točit, tacháč by měl něco ukázat. Záleží, jestli si na to troufáš sám, anebo to raději někomu svěříš. Citovat
krokovka Odesláno 21. červen 2013 Autor Odesláno 21. červen 2013 pozeptám se u nás po nějakém autoelektrikáři ať to omrkne..pokud to bude rozpadlé tak rozebrání převodovky?...tak to raději budu jezdit bez tachometru. Citovat
krokovka Odesláno 21. červen 2013 Autor Odesláno 21. červen 2013 ...a hlavně...auto už budu dávat někomu opravdu zkušenému...po výměně ramena nejde tacháč a navíc mám pocit že mi začala vybrovat pekelně řadící páka...hlavně na neutrálu nějak moc tancuje.Jsem nasranej:grr Citovat
Guest servisman Odesláno 21. červen 2013 Odesláno 21. červen 2013 Pak už jedině si to opravovat sám . Citovat
ChouLu Odesláno 21. červen 2013 Odesláno 21. červen 2013 Diagnostika to ale pozná... v diagostice motoru jsou parametry jako rychlost, otáčky apod... Takže pokud jE KO čidlo, tak v diag bude 0km/h Ale to musíš mít diagnostiku přímo pro peugeot (Peugeot Planet 2000) a né nějakou uni Origo diagnostiku má u tebe nejblíže člen Straki007 z Chomutova, můžeš se s ním domluvit [upravil dne 21/6/13 11:30 od ChouLu] Citovat
krokovka Odesláno 21. červen 2013 Autor Odesláno 21. červen 2013 ..ještě dotaz..nějaké vrakoviště tady u nás v Západních čechách..kdebych čidlo koupil? Citovat
ChouLu Odesláno 21. červen 2013 Odesláno 21. červen 2013 čidlo mám.. pokud by jsi měl zájem, napiš mi do SZ Vin, at overim, ze jsou stejná Citovat
HonzaZ Odesláno 21. červen 2013 Odesláno 21. červen 2013 Jak píše ChouLu, pokud bude na dia snímaná rychlost, tak je čidlo OK. Bohužel na starších 206kách se nedají pomocí dia otestovat budíky. Pokud je čidlo OK, je velmi pravděpodobné že je ulomená hřídelka mezikolečka mezi motorkem a ručičkou přímo v budíku. Zrovna nedávno jsem to opravoval. Je na to tady na fóru perfektní návod. Citovat
krokovka Odesláno 22. červen 2013 Autor Odesláno 22. červen 2013 Problém záhadně vyřešen...ráno nastartuju a kupodivu vše funguje..i počítadlo kilomertů...nejspíš někde studený spoj.Zůstává jen ten šílenej tanec šaltpáky za jízdy...hlavně při neutrálu.Nejspíš asi silentblok motoru...když si představím jak mi tam řádil na spotku s pajcrem a všelijak to tam vohejbal aby mi mohl vyndat šrouby ramene.. Citovat
Guest servisman Odesláno 22. červen 2013 Odesláno 22. červen 2013 podívej se pod auto,zda někde něco nezapomněl dotáhnout či chybí nějaký šroub. Citovat
krokovka Odesláno 22. červen 2013 Autor Odesláno 22. červen 2013 Tam už jsem s kolegou koukal,když jsme hledali závadu na čidle.Navíc u opravy jsem stál...vše sledoval a jen si držel palečky aby mi pajcr neprojel podlahou:D Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.