Johny1000 Odesláno 27. květen 2013 Odesláno 27. květen 2013 Zdravím pri chode motora mám napätie na batérii 14,8-14,9V ... často sa mi vypalujú žiarovky ... môže to byť spôsobené týmto napätím ? Citovat
Ferry Odesláno 27. květen 2013 Odesláno 27. květen 2013 melo by byt max do 14.5V, 14.9 uz je prilis Citovat
P607Olda Odesláno 27. květen 2013 Odesláno 27. květen 2013 Vypadá to příliš. Ale: - čím jsi to měřil? Kalibrovaný přístroj s udanou třídou přesnosti, anebo multimetr za 200? - změnit by to šlo výměnou regulátoru v alternátoru - takhle ti to zase líp dobíjí a startuje - k žárovkám by šly dát předřadné odpory. Citovat
Johny1000 Odesláno 27. květen 2013 Autor Odesláno 27. květen 2013 No tak bolo to merané multimetrom za 200sk ... ale rozdiel o 0,3V nieje až taký veľký? alebo sa mýlim ? može to byť spôsobené zlou toleranciou regulátora ? Citovat
P607Olda Odesláno 28. květen 2013 Odesláno 28. květen 2013 No, postupoval bych takto: - změř to ještě jednou jiným měřákem. Mělo by to být konstruováno tak, že zastudena je napětí z regulátoru vyšší, za tepla se trochu sníží. Odpovídá to podmínkám plynování nabité baterky. - zjisti si, zda u tvého altíku lze měnit jen regler anebo celý altík a za kolik peněz (přeju hodně štěstí, je mnoho typů) - výdavek v tisících Kč - rozhodni, zda do toho půjdeš, bude to dost peněz, anebo zda nainstaluješ předřadné odpory ke světlům (výdavek ve stovkách Kč) anebo zda se na to vykašleš úplně. Citovat
Lubko Odesláno 28. květen 2013 Odesláno 28. květen 2013 Najjednoduchšie asi bude skontrolovať altík s reglerom. Korózia je sviňa, ak nedostáva regler správnu spätnú väzbu o napätí /vďaka zaoxidovanému spoju/, snaží sa vyrobiť vyššie napätie, aby vyrovnalo tú stratu. Citovat
Johny1000 Odesláno 28. květen 2013 Autor Odesláno 28. květen 2013 No tak to by mohlo byť lebo tie kontakty vyzerajú byť trochu zaoxidované, dneska som to meral znova ... pri voľnobehu 14,88V , pri zapnutých svetlách 14,33. pri pridaní plynu na voľnobehu napäie klesne na 14,6V a pri zapnutých svetlách sa nemení Citovat
Johny1000 Odesláno 28. květen 2013 Autor Odesláno 28. květen 2013 Tak kontakty k alternátoru a k batérii vyčistené ... ale situácia rovnaká Citovat
Johny1000 Odesláno 28. květen 2013 Autor Odesláno 28. květen 2013 a ešte jedna vec na tých 14,8 sa to dostane asi tak po 1 minúte ... hneď po naštartovaní a pri vypnutých svetlách je napätie 14,45 Citovat
Lubko Odesláno 28. květen 2013 Odesláno 28. květen 2013 Problém nie sú ani tak vonkajšie svorky altíku, ako tie vnútorné spoje. To kolísanie napätia to len potvrdzuje, niekde je špatný kontakt. Ak sa necítiš dosť odborne zdatný otvárať altík, mal by si si to dať urobiť nejakému profíkovi. Tých 14,8V by ti mohlo pri troche \"šťastia\" aj uvariť baterku. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.