MJSytic Odesláno 28. březen 2013 Odesláno 28. březen 2013 Tak prosím o rady. Našel jsem tu pár témat, ale všude bylo jen obecné info. Je to 106 1,1. Řekněme, že se mi podaří dostat poloosu z auta (v životě jsem to nedělal, ale teorii mám sfouklou na 1* ) Koupím tu nejlevnější manžetu, co v A-K mají (nějaký GOMET GO 662486B) a budu jí tam chtít dostat. Jestli jsem dobře pochopil, musím poloosu \"rozpůlit\" abych jí nasadil z vnitřní strany Ale jak na to? Citovat
Pe.Tr Odesláno 28. březen 2013 Odesláno 28. březen 2013 Ee . Musíš ji přetáhnout. Jako kdyz nasazujes kondom .pokud nemas roztahovak na manzety tak na kloub dej igelitový pytlík a ten potri co nejvic vazelinou Citovat
MJSytic Odesláno 28. březen 2013 Autor Odesláno 28. březen 2013 Fakt? Přetahování jsem taky študoval - naučných videí jsou metráky Jen si nejsem jistý, jestli je na to tenhle typ manžety stavěný. Někde jsem četl, že se ta poloosa rozebere na druhý straně viz obrázek Citovat
Guest servisman Odesláno 28. březen 2013 Odesláno 28. březen 2013 na přetahování musíš míti manžetu,která je na to dělaná Citovat
Guest Džůny Odesláno 28. březen 2013 Odesláno 28. březen 2013 Pro angličtináře: Celkově jeho videa doporučím. Citovat
Guest servisman Odesláno 28. březen 2013 Odesláno 28. březen 2013 jj pěkný,ale to bys musel vypustit olej z převodovky,ve svěráku se pak dělá líp.My s OK406 jsme to měnili na autě ,na přetahování se dá použít PET flaška Citovat
MJSytic Odesláno 28. březen 2013 Autor Odesláno 28. březen 2013 OK, řekněme, že chci použít tuhle nepřetahovací. Olej z převodovky vypustím ještě před vytáhnutím poloosy, to je jasný. Video je krásný, ale prosím o info od někoho, kdo to dělal na 106. Mám informace, že to v tomhle případě u kloubu rozdělat nejde (homokineťák je součástí poloosy) [upravil dne 28.3.13 14:13 od MJSytic] Citovat
reditel07 Odesláno 28. březen 2013 Odesláno 28. březen 2013 Tohle me taky ceka. Ja menil manzetu u vnitrniho kloubu a je to pekna makacka. Ale asi bych to delal stejne, teda sundat vnitrni kloub a pak nasadit manzetu pro vnejsi kloub. Citovat
MJSytic Odesláno 28. březen 2013 Autor Odesláno 28. březen 2013 Aha, a jak na to? Kam praštit kladivem, aby se to rozebralo? Citovat
reditel07 Odesláno 28. březen 2013 Odesláno 28. březen 2013 No kdyz jsem sundala tu starou manzetu z vnitrniho kloubu, tak jsem musel opatrne otevrit ten cilindr, co ukryva kloub a pak to vsechno vyklepat (nebo vyndat stahovakem). Citovat
MJSytic Odesláno 28. březen 2013 Autor Odesláno 28. březen 2013 To myslíš ten plechovej válec? A ten se otevírá jak? Otvírákem na konzervy? Já to v životě neměl v ruce, tak se právě ptám na postup. Když to zničím, tak koupím novou poloosu, ale chci to zkusit vyměnit Citovat
reditel07 Odesláno 28. březen 2013 Odesláno 28. březen 2013 Jo, ten plechovej valec. On je zapertlovanej, tusim, ze se tomu tak rika. To znamena, ze je uzavrenej dokonalym rozklepanim kladivkem. Takze ja vzal kladivo, sroubovak a velmi opatrne jsem do toho kolem dokola klepanim do sroubovaku klepal a tim to pomalu otevrel. Podotykam VELMI OPATRNE, abych ho mohl znovu pouzit. Kdyz jsem to mel otevreny, valec jsem vysunul nahoru a pak kladivkem a stahovakem vytahal vnitrek. Ale musi to byt fakt opatrne, jak ten valec praskne, je to v prd... Citovat
Přema Odesláno 28. březen 2013 Odesláno 28. březen 2013 Snad se dá poloosa vycvaknout z homokinetáku a na poloosu se nasune nová manžeta a potom se zpět nacvakne poloosa do homokineáku ne? To fakt u 106 ne? [upravil dne 28-3-13 14:49 od Přema] Citovat
MJSytic Odesláno 28. březen 2013 Autor Odesláno 28. březen 2013 No já četl v různých tématech, že u 205/106 je to právě v kuse TADY jsem našel popis u 309 a to by mělo být právě stejný [upravil dne 28.3.13 15:13 od MJSytic] Citovat
Guest servisman Odesláno 28. březen 2013 Odesláno 28. březen 2013 právě u 106 to není tak jednoduché,zlatá felicie u OK jsem to přetahoval šlo to blbě poloosa byla na autě olej se nevypouštěl.Blbě to šlo protože to klouže v rukách. Foto nemám snad OK406 Citovat
Karel Odesláno 28. březen 2013 Odesláno 28. březen 2013 Místo plastového pytlíku použij PET flašku. Jde pry přetáhnout i normální manžeta. Citovat
mig315 Odesláno 29. březen 2013 Odesláno 29. březen 2013 teorii mas sice zmaklou na 1 ale tenhle tvuj napad -Koupím tu nejlevnější manžetu, co v A-K mají- neni moc gut, teda pokud to nechces delat co pul roku Citovat
MJSytic Odesláno 29. březen 2013 Autor Odesláno 29. březen 2013 Čekal jsem, kdo se ozve Potřebuju minimalizovat náklady. S tou výdrží to tak černě nevidím. A pokud to fakt vydrží jen 1/2 roku, tak si na tebe vzpomenu, až to budu reklamovat A rovnou tam vezmu celou poloosu (to už nepůjde z mých peněz) Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.