Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

3,0 V6


kevinlaca

Recommended Posts

Dobry den,

Rozmyslal som nad tym, ze ake upravy by sa dali robit na Peugeot 406 Coupe 3,0V6 (auto nevlastnim) napadlo ma ze ten motor bol vyvyjany spolu s Renault-om ktory ho ma v Clio V6 vyladeny na 255hp a rovnych 300Nm

po chipnuti ma 273HP a 345Nm.

Otazka je ci by to potom preslo na STK EK?? Je mi to jasne ze tak ako aj chiptuning nezapisany do TP je v podstate ilegalny, ale kto mi to zisti?...

Za odpovede dakujem :)

PS: Nechcem robit ziadne upravy, aj o 140kW verzii len snivam :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to fikce, hezké, ale nereálné. Obdobné téma je turbokit na V6, šestikvalt místo pětikvaltu, atd, atd. Jestli to neumíš sám postavit (včetně nového řízení motoru), samo k tomu mít komplet zázemí, silné vazby na F a D trh s auto bazar a díly, zbytečných pár stovek tisíc Kč, v případě že si to necháš dělat na autě sám ještě víc stovek kKč, atd.atd... Na detaily jako STK zapomeň... K těm 140kW: S nadsázkou úpravy new modelu začínají přestavbou na old model...

Jestli tě zajímají clia sport, tak trophy s dvouklapkou, nebo phase II jsou brutální záležitost, ten zbytek je cesta k nim. Např. cena komplet sání (box, vedení, rozvod, klapka, čidla, příruba, atd)je přes 100k Kč u phase II;)

[upravil dne 23/3/13 18:17 od rootsky]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já Kupátko vlastním a mám i jeden motor navic a mám v hlave plán, že bych s nim něco udělal.

ale není na to vubec čas ani na to o tom přemýšlet.

nechci stavět nějakou brutalitu. zatím sbírám zkušenosti. spíš ho jen postavit pořádně

Odlehčit, vyvážit, vyleštit sání, zdokonalit svody nevím jestli se hrabat do vaček a snižovat hlavy

až začnu dám sem nějaký info ale se mnou je to na dlouho musí se sejít ta správná konstelace hvězd a mojí nálady.

to jak opravuju Coupatko sem raději nedávám protože se zatím není čim chlubit zatim jsem tam vyměnil motor a nechal svařit nárazníky na plechařinu pořád není čas ani nálada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor a řj bys měl, ale co výfuk a jak ten \"výkon\" dostat na kola? ;) Při tebou daných podmínkách bych vzal 152 kW coupe, přebastlil díly z clia, dobastlil svody a modlil se jestli to někdo naladí na řj v coupe (nenaladí, masterjj - který má u nás zřejmě nejvíc úprav na coupe - někoho takového hledá už docela dlouho, ale to jen tak na okraj)... Otázka zní, proč si za cenu bouchlého clia sport (phase I, zbytek je nesehnatelný) nepořídit pěknou M3, MB s kompressorem, či porsche bez střechy? A to co ušetříš za to ojeté coupe dát do provozu na pár let?

Chip: půlku těch věcí dělat nemusíš 15kKž dát za vačky Dbilas a pořídit jednotku a komplet výfuk (pokud máš 140 kW, pokud ne, tak to je potíž)... Jen zahučelo přes 50kKč a ještě jsi ani neutáhl první šroub... Jsme na tom asi oba stejně :papa

[upravil dne 23/3/13 19:38 od rootsky]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preco nezohnat radsej M3 alebo porsche ? ..

1.Pretoze ani BMW ani Porsche sa mi nepacia...

2.Kupil by som LEN Peugeot nic ine... aj ked mozno moje prve auto nebude zrovna Peugeot :(

3.Ja osobne si nechcem kupit 3,0 V6 len pre jeho vykon, chcem ho pre jeho kultivovanost a jeho hlas... dvakrat som ho pocul nazivo a stacilo mi...

Prvykrat v meste na krizovatke malo taky odpich ze som sa skoro nestihol tak rychlo otocit, a zrychlovanie bolo sprevadzane nadhernou symfoniou siestich valcov... a druhy krat ked ma predbiehalo, tak ze som sa pozrel do spatneho nikde nikto a zrazu bol predomnou... jeho rychlost som odhadoval na 220km/H ++ pretoze ja som isiel 100 a strasne rychlo bol predomnou..

Poznamka: Ja chodim kludnym tempom a nieje to preto ze by som chodil s HTP... chodim s Octaviou 1,8T (185hp) a jeho potencial nevyuziem nikdy..

ale predsa V6 je V6... ja ho nepotrebujem ale chcem :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

právě že se mi do vaček a dílů investovat nechce spíš mi jde o to aby ten motor fungoval co nejlíp a těch 140 kW byl realnej výkon ted mam okolo sebe celkem dost lidí od kterejch se hodně učím o motorech tak si myslím že tento rok se něco zrealizuje.

[upravil dne 23/3/13 21:29 od Chip]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preco nezohnat radsej M3 alebo porsche ? ..

1.Pretoze ani BMW ani Porsche sa mi nepacia...

2.Kupil by som LEN Peugeot nic ine... aj ked mozno moje prve auto nebude zrovna Peugeot :(

3.Ja osobne si nechcem kupit 3,0 V6 len pre jeho vykon, chcem ho pre jeho kultivovanost a jeho hlas... dvakrat som ho pocul nazivo a stacilo mi...

Prvykrat v meste na krizovatke malo taky odpich ze som sa skoro nestihol tak rychlo otocit, a zrychlovanie bolo sprevadzane nadhernou symfoniou siestich valcov... a druhy krat ked ma predbiehalo, tak ze som sa pozrel do spatneho nikde nikto a zrazu bol predomnou... jeho rychlost som odhadoval na 220km/H ++ pretoze ja som isiel 100 a strasne rychlo bol predomnou..

Poznamka: Ja chodim kludnym tempom a nieje to preto ze by som chodil s HTP... chodim s Octaviou 1,8T (185hp) a jeho potencial nevyuziem nikdy..

ale predsa V6 je V6... ja ho nepotrebujem ale chcem :D

Jsou i hezci hlasy nez V6...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chip: Dej vědět, každá inspirace se hodí. 140 kW je vděčný, zkouším tuhle sezonu postavit pořádnou dia, abych přesně věděl co se tam děje, jen to jde pomalu... Koukni na ty Dbilas, mají tam rozměry a vačky se dají přebrousit, mám navíc dvě sady origo a jednu z I (Merkur) a ta má parametry jako ty Dbilas Strasse a Italové to dávali údajně na origo prg řj. Nemám představu co to dělá, tak nejdřív dia a potom kraviny...

[upravil dne 24/3/13 07:59 od rootsky]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou i hezci hlasy nez V6...

Mas pravdu, napriklad neake Ferrari V12 alebo Lambo V10... Ford GT V8...

ale v porovnani Peugeot 3,0 V6 24V ma o moc krajsi zvukovy prejav ako Audi A6 2,8V6 30V... a tiez krajsi ako Alfa 156 2,5V6. Je mozne ze neaky Nissan 3,6 V6- ktora toci 8000-9000 RPM.. ma krajsi hlas, ale to je trocha ina cenova kategoria... Hovorim, aj o 140kW verzii len snivam a budem sa tesit aj ked najdem 2,0 16V v dobrom stave... :)

Temu som zalozil len koly tomu, lebo som bol zvedavy, ci sa uprava da realizovat... Je mi to jasne ze Clio V6 je tazke zohnat a za tazke prachy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem :D Keď už by som bol uchyl na zvuk motora, tak potom dobrú V8 čku :) Tá má dobrý zvuk snáď v hocičom, a citelne lepší ako u V6 :)

Inak u V6 tky sa mi strašne páčil zvuk na Alfe 166 3.0 V6 24V ale uplne TOP zvuk mala 159 3.2 V6 JTS ...

V každom prípade, ako už velakrát odznelo. Určite, by som neriešil žiadne zásadné úpravy motoru ... Keď si vo finále spočítaš, čo si do toho vrazil, a aká bola kúpna cena auta, tak by si za to kúpil auto, zo silnejším motorom a lepším zvukom, už \"od\" výroby.

Navyše si ho robíš, viacmenej \"nepredajným\", nie každý má záujem kúpiť s Peugeota s V6 tkou, ktora ja navyše dobastlená na vyšší výkon. A tým pádom investuješ prachy, s ktorými si sám znižuješ hodnotu auta, a zmenšuješ už tak malé spektrum nádejných budúcich kupcov ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou i hezci hlasy nez V6...

Mas pravdu, napriklad neake Ferrari V12 alebo Lambo V10... Ford GT V8...

ale v porovnani Peugeot 3,0 V6 24V ma o moc krajsi zvukovy prejav ako Audi A6 2,8V6 30V... a tiez krajsi ako Alfa 156 2,5V6. Je mozne ze neaky Nissan 3,6 V6- ktora toci 8000-9000 RPM.. ma krajsi hlas, ale to je trocha ina cenova kategoria... Hovorim, aj o 140kW verzii len snivam a budem sa tesit aj ked najdem 2,0 16V v dobrom stave... :)

Temu som zalozil len koly tomu, lebo som bol zvedavy, ci sa uprava da realizovat... Je mi to jasne ze Clio V6 je tazke zohnat a za tazke prachy...

proboha hlavne ne coupe s 2,0, neblbni, budes za idiota.... Kdyz coupe, tak 3,0 V6. Proste je to sportovnejsi auto a ten 2,0 je na to slabej, 2,2 asi normal, 3,0 proste na to pasuje. A omlouvam se vsem naftakum, ale ta nafta do coupe mi taky moc nepasuje (ac treba jede lip), tak dym za tak krasnym autem se mi vubec nelibi, nemluve o zvuku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lubk0: Kdyby do toho už někdo narval ty prachy, asi to nebude mít v plánu prodávat. ;) Takže debata o snižování hodnoty auta je podle mě zbytečná.

A \"2.0 do coupé ne\", to už ani nebudu komentovat. :roll To je asi nějaká místní nemoc, nebo co.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...