oni Odesláno 22. březen 2013 Odesláno 22. březen 2013 Jeste poupravym kobliha, jak jsi psal, mas pravdu, lak musi byt dokonale hladky, dobre se to pozna, kdyz se na prsty navlece ten pruhlednej obal s cigaret, kdyz si tim prejedete po umytem aute, budete jeste hodne citit necistoty, proto se to pak bere tou hmoutou Clay, aby lestenka lestila to co ma, protoze, kdyz se lestenka pouzije na spatne umytem a vycistenem laku, tak ta lestenka s tou spinou spise skrabe nez lesti. v uvozovkach teda. Citovat
AnRy99 Odesláno 22. březen 2013 Autor Odesláno 22. březen 2013 ONI veľmi pekne ti ďakujem Parádny návod. Chcem sa ťa spýtať ešte na zopár detailov. 1. CLAY hlina, koľko gramové predávajú a vydrží to na jedno auto? Alebo v akom množstve to treba kúpiť? 2. Leštenka - pošli mi prosím nejaký tip na dobrú leštenku. Lebo troška nechápem potom keď je na nejakom prípravku uvedené čo som pozeral v auto doplnkoch že: obnoví farbu, odstráni jemné škrabance a vylešti. To je potom leštenka alebo vosk? Keď to má \"účinok\" aj z toho aj z toho? A ako si myslel nanášanie vertikálnymi a horizontálnymi ťahmi? 3. A vosk nechať pár HODÍN zaschnúť? To som nevedel že až tak dlho, čo som vždy videl tak naniesli a hneď stiahli. Ďakujem ti moc za rady a trpezlivosť pri odpovedaní na moje otázky P.S.: Ak máš overený nejaký dobrý online shop so širokým sortimentom na exteriér auta a všelijaké tieto prípravky a autodoplnky tak mi ho prosím napíš DIki [upravil dne 22/3/13 10:05 od AnRy99] Citovat
oni Odesláno 22. březen 2013 Odesláno 22. březen 2013 Nemas vubec za co. 1) Clay se dela v jednom mnozstvi vetsinou. je to veliky asi jako pulka krabicky od cigaret. ale da se to trhat,takze si odtrhnes a jedes. to bych ti pak kdyz tak jeste vysvetlil. 2)Vecer az budu mit cas, tak to do U2U poslu nejaky tipy. Jinak to co pisou,tak at si pisou. Zakladni je, ze lestenka je na redukci skrabancu, to je jeji hlavni cinnost. lepsi pozvednou barvu a lesk. 3)ano. ja prvni vrstvu nechal pres noc, coz bylo asi 10 hodin a druhou vrstvu 3 hodony. napr u toho dodo juice se doporucujou ty tri hodky. Citovat
AnRy99 Odesláno 22. březen 2013 Autor Odesláno 22. březen 2013 Inak, leštenky sa nedelia podla farieb? Iba vosky? A čo sa týka vosku, je lepší tuhý alebo tekutý? Aký používať? Btw. Pozerám, že Dodo Juice vosky sú ťažko a zriedkavo zohnateľné u nás. V českých e-shopoch je ich dosť ale u nás zriedkavo a slabý výber. - teraz som hľadal cez Heureka.sk a jediné čo mi našlo u nás na SR od Dodo Juice je niečo takéto, ale po leštenke ani chýru ani slychu tejto značky (TU KLIK) Ďakujem, budem rád ak mi ešte poradíš, keď budeš mať teda čas. [upravil dne 22/3/13 10:25 od AnRy99] Citovat
shark734 Odesláno 22. březen 2013 Odesláno 22. březen 2013 Mam niekde este TW color magic black a na aute to vydrzi tak 2 tyzdne. Drobne skrabance to zakryje to je pravda, ale inak je to na nic. Naposledy som voskoval s W5 z lidlu a to tam drzi celu zimu, akurat raz som to prebehol autosamponom s voskom. Samotny sampon odpudzuje vodu tiez tak 2 tyzdne. Mam objednany 3M clay z ebayu, tak ked sa pociasie ustali to hned vyskusam a poriadne navoskujem W5. Citovat
AnRy99 Odesláno 22. březen 2013 Autor Odesláno 22. březen 2013 kto by povedal ze lidlacký W5 je taký dobrý viacerí to chvália Citovat
oni Odesláno 22. březen 2013 Odesláno 22. březen 2013 popravde vis ze ze nevim ty lestenky, ale zkusim pozjistit, je pravda, ze lestenky podle barev jsem nevidel, snad az na zelvu s tou tuzkou. Co se tyka vosku, rika se, ze tuhy vosky jsou kvalitnejsi, ale v dnesni dobe bych se ani tekutych nebal, s nima mam taky dobre zkusenosti. S tekutyma voskama se lepe dela. Jdu ti sestavit nejaky nakup. bude to teda ceskej shop, ale myslim si, ze Kuba posila i na slovensko. to bych se ho kdyz tak zeptal. Citovat
oni Odesláno 22. březen 2013 Odesláno 22. březen 2013 Mas to ve zprave. JInak doporucuju myti s dvema kyblema. v jednom tepla voda se samponem a v druhym kyblu voda na vymaceni spinave houby, aby si do vody s samponem nevymackaval tu spinu. Pak s tim claeym. utrhnes si kousek tak na dlan, udelas si silnejsi koncetrat samponu co jsem ti poslal do rozprasovace, postrikas kus karoserie a tou gumou jezdis. na to prijdes, jak se guma zacne trhat nebo bude drit, je malo namocenej plech. Na vse pouzivej svedsky uterky. tot snad vse. kdyby neco. pisni. Citovat
AnRy99 Odesláno 23. březen 2013 Autor Odesláno 23. březen 2013 Diki moc No ja som si kúpil pravú jelenicu na vyleštenie. Neviem či je to lepšie ako švédska handrička alebo nie ale mám aj švédske pre prípad Dakujem za tip za nákup. Parádička Citovat
oni Odesláno 23. březen 2013 Odesláno 23. březen 2013 jelenice je spise na vysuseni po umyti, ale me se s ni nejak nedela dobre, takze jsem si koupil specialni rucnik. nemas zac. :-) Citovat
AnRy99 Odesláno 23. březen 2013 Autor Odesláno 23. březen 2013 Aký špeciálny uterák ak sa môžem opýtať? Takže jelenica na vysušovanie a švédske na leštenie? Poslal som si súkromnú správu [upravil dne 23/3/13 09:52 od AnRy99] Citovat
SisakT Odesláno 6. duben 2013 Odesláno 6. duben 2013 poradite mi...mam kupeny sammpon z voskom. 1.umyjem auto samponom poriadne 2.vysusim ho jelenicou 3.natriem ho turtle wox vylestim ho 4.navoskujem ho pripravkom w5 oživim tym lak bude to fyzerat k svetu? Citovat
koblih69 Odesláno 6. duben 2013 Odesláno 6. duben 2013 Zálezí jak vypadá lak po umytí. Je hladký nebo jakoby drsný? Citovat
koblih69 Odesláno 6. duben 2013 Odesláno 6. duben 2013 Přejedeš po umyté kapotě rukou a musí být dokonale hladká, né jako by na omak zaprášená. Citovat
Guest jaris13 Odesláno 6. duben 2013 Odesláno 6. duben 2013 Máte nekdo kladnou zkušenost z leštenkou turtle wax? [upravil dne 6/4/13 20:03 od jaris13] [upravil dne 6/4/13 20:04 od jaris13] Citovat
koblih69 Odesláno 6. duben 2013 Odesláno 6. duben 2013 To je bohužel obvyklej stav, když to teď navoskuješ tak ta trvanlivost je mizerná, v podstatě jako když projedeš myčkou... Musíš napřed vyčistit ten lak. Ideální je Clay - http://www.ebay.com/itm/BL-Practical-160g-Magic-Car-truck-Clean-Clay-Bar-Auto-Detailing-Cleaner-Cleaning-/271182988737?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f23c405c1 navlhčíš a tou rozhnětenou plastelínou \"stáhneš\" nečistoty. Pokud ho nemáš tak pak nějakou čistící politúru nebo velmi jemnou pastu. Tou to rouleštíš tak aby byl povrch hladký. Pak kvalitním vosk. Pokud máš ten z LIDLU tak už nedávej ten TW. To dej raději 2 vrstvy (vždy přeleštit) toho LIDLovskýho. Máš-li k dispozici nějakou tekutou leštěnku tak můžeš ještě nakonec použít i tu v lehoučké vrstvě. [upravil dne 6/4/13 21:09 od koblih69] Citovat
SisakT Odesláno 6. duben 2013 Odesláno 6. duben 2013 mam ten sampon a tuto lestenku moze byt? Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.