Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Gumy na nase autobusy


JaRoY

Recommended Posts

Proc nepohledate na inzercich a podobne a nekoupite kola primo pro to auto? Tohle jsem nikdy nepochopil... A navic cpat kola nejlip z nejakeho italskeho cupe na polododavku... Nemusis se potom klepat kterej kreten se v tom bude stourat... A pokud ti kola zmeni sirku "napravy", takto si myslim ze pojistovne ktera urcite nebude chtit platit, bude jenom hrat do karet... Samozrejmne doufam ze vubec nebude duvod resit neco s pojistovnou☺☺

Já mám v techničáku jen 16" a tyhle kola v inzerci prakticky neexistují. Pokud jsou, tak 15". Je pravda že asi by bylo řešením vzít si dva dny dovolenou a objet vrakoviště v okolí Prahy, dokonce jsem se dovolal na jedno, kde ty kola měli, ale když jsem si nechal poslat fotky, tak byly naprosto a totálně dorasený. (Btw je to vrakáč, kde má jen C8, 807 a spol., inzeruje že má všechno, ale 16" kola měl jen tyhle jedny...) A jezdit na křivejch uštípanejch kolech taky není žádnej med... Takže ty kola z Alfy bylo taky řešení z nouze, a pokud nebude problém s tou nosností ráfku, tak snad poslouží svému účelu.. Jsou v naprosto zachovalém stavu a nenabouraný

Upraveno uživatelem martinikus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem ... a je to JEN osobní názor, nikoho nepřesvědčuju .... ale do alu z vrakáče bych nešel .... nikdy není jistota kde dostaly jakou ránu a že nejsou někde uvnitř prasklý a na povrchu to není vidět. Vím ... u jakýhokoliv jetýho auta ať už napřímo nebo přes bazar ta jistota taky není, ale přece jenom ... ojetina bývá v lepším stavu než to co skončilo jako šrot. A u dvoutunovýho auta kde vozím nejen vlastní, ale občas i dalši rodinu .... raději jsem si koupil nový šestnáctky, těch šest nebo sedm litrů navíc mě nezabilo .... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tehdy za tu cenu měl nový hlíny .... bral jsem je i s gumama jako komplet tak mi je nechali kolem 1.700/kus (disky). Už je to přes tři roky, dneska jak tak koukám osm a půl minimum. Nějak podražilo ... ale zase je větší výběr, tehdy byly v téhle cenové hladině "na výběr" jedny. Plecháče jsou už od 1.300.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o to ze ta alfa mela nejspis cca 60% vahy auta na ktery jsi ty kola dal (nemluve o tom, kdyz to auto nalozis to mela max 50%) ... A nejsem si uplne jistej, jestli v dnesni dobe, kdy vse delaji jen tak tak, aby se usetrilo, tak jestli pri vyrobe pocitali ze ty kola prijdou na dodavku a proto je udelali o 40%-50% silnejsi nez by bylo treba... Vim ze to neni s temito koly jednoduchy, ale da se to, i kdyz to chvili trva...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jasný... Kdyby se u disků udávaly nosnosti, taky by mě to napadlo už když jsem je kupoval.. Ale věřím, že to má dostatečnou rezervu... Stejně tak kdyby na tu alfu někdo dal o 50% tvrdší tlumiče, tak to má stejný dynamický účinek, jako když se dají na o půlku těžší auto. Ale to jsou už jen spekulace.. Lepší by asi bejvalo bylo koupit ty plechy 7x16 a byl by klid.

 

Viděl jsem teď tady u někoho na fotce v podpisu, že nejsem s touhle kombinací auta a kol sám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On ten peugeot neni o pulku tezsi... Muzes se dostat i na 100% narust proti original autu. To je celkem hodne... Na alu discich je udana nosnost, tedy urcite na nekterych... Ono taky kdyz das tvrdy tlumice tak velmi casto ohnes kola... Ja nerikam ze se musi neco stat, ale kola ktera jsou proti puvodnimu zameru soustavne pretezovana o vic nez 60% a najedou na diru, kterych je u nas jak sracek...

Upraveno uživatelem Lukas.407
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jasný... Kdyby se u disků udávaly nosnosti, taky by mě to napadlo už když jsem je kupoval.. Ale věřím, že to má dostatečnou rezervu... Stejně tak kdyby na tu alfu někdo dal o 50% tvrdší tlumiče, tak to má stejný dynamický účinek, jako když se dají na o půlku těžší auto. Ale to jsou už jen spekulace.. Lepší by asi bejvalo bylo koupit ty plechy 7x16 a byl by klid.

 

Viděl jsem teď tady u někoho na fotce v podpisu, že nejsem s touhle kombinací auta a kol sám...

Taky bys urcite nebyl sam co jezdi ozralej v aute... Ale to neznamena ze je to OK:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

no pan mi tvrdi ze to ma z 807 . ja to meril a samo mam 5x 98 . jen me zajimalo jestli se delaly dva druhy  . to same i ty ctyri srouby, prej jo pasuje to na c8 tzn i na 807.

Lukas a ta spotreba me stve pac jsem si myslel ze se do deseti vlezu. Mel jsem predtim MB vito a tam kdyz jsem jel bez tak 9 l. a kdyz s karavanem  tak 10l. pres deset jsem se nedostal . tak jsem myslel ze tady to bude podobne ale to jsem se spletl a to mam jen maly lehky karavan a kdyz taham ten tak 12.5l. ted kdyz jsem tahal jen vozik s motorkou tak spotreba 11.5. Doufam ze to vyresi nacipovani .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nesmysl. Nemuzou pasovat 4 díry na 5. Maximálně můžeš dat 5x100 .... mam to na makrele (4 x 100 místo 4 x 98 a právě ty šrouby s plovoucí hlavou). Jinak 6,5 x 15" 5x98 hlíny origo Lancia mi překážejí v garáži ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...