Jump to content

Bonus, malus


Dave_k
 Share

Recommended Posts

Mám takovej dotázek na zasvěcené.

Stejně jako bonusy za bezškodný průběh PR se s osobou táhnou i malusy za nehody? Nebo se malus odečte jednorázově z nasbíraných bonusů?

Jde o to, že řeším přechod k jiné pojišťovně při vyplňování bezškodného problému se naskytl problém v tom, že z pojišťovny při náhledu do registru vidí nějakých bezškodných 36 měsíců.

Já mám ovšem v ruce papír od předešlých pojišťoven o bezškodném průběhu v tomto sledu: 2008-2010 ČSOB 61m + 1 událost během doby trvání a následně 2010-2012 ČPP 61m + 0 událostí před i během.

Z toho usuzuju, že ČPP prostě za tu událost odečetla 24m a tudíž nepřipsala žádný bonus za dobu trvání. Takže už nikde nemusím tu událost (malus) dále uvádět? Nebo prostě uvést všechny měsíce + událost?

Dočetl jsem se, že ČSOB za škodnou událost odečítá 36m a většina ostatních pojišťoven 24m. Takže pokud někdo má v evidenci událost tak na ČSOB může asi zapomenout.

A kdo to vůbec do toho registru vyplňuje, když se to vůbec neshoduje se skutečností?

[upravil dne 20/2/13 21:54 od Dave_k]

Link to comment
Share on other sites

Tak to asi můžu bejt rád, že jsem od ČSOB odešel, jinak bych byl ještě o 12m lehčí.

Takže dál udávat už jen bezškodnej průběh s počtem událostí 0 a případně se opírat o papír od ČPP i když ta tam uvádí, jak jsem psal, 0 událostí z předchozího pojištění i když tam 1 byla?

Link to comment
Share on other sites

ČP taky 36m...? já myslím že spíš né ale hádat se nechci... ale hned Dave_k odpovím proč to takto ČSOB má... ona má totiž zrychlený nájezd bonusů, již za 96m tedy 8 let u ČSOB dostáváš 50% slevu a třeba po 12m už máš 27% slevu... je to prostě jinak nastaveno... v ČKP vidíš jen měsíce a počet událostí a každá pojišťovna to má nastaveno jinak, takže né úplně jednoznačně říct... uf ještě že jsem odešel od ČSOB... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ale ty měsíce nejsou jen od ČSOB. Ty jsou skutečné od počátku povinného.

Jde o to co uvádět při sjednávání nové smlouvy. Jestli 97m + 1 událost nebo 73m + 0 událostí? Těch 97m je skutečná (doložená) doba trvání.

Link to comment
Share on other sites

při každém sjednání smlouvy oni koukání do databáze ČKP a uvidíš co ti přiznají, pokud se ti to nebude líbit, tak jim dej potvrzení od stávající pojišťovny co máš... a nebo jestli chceš hoď mi do SZ info co poptáváš a já ti udělám nabídku, za kolik a kde bych to byl schopen sjednat já a uvidíš ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...