macoyogy74 Odesláno 16. leden 2013 Odesláno 16. leden 2013 Potreboval by som poradit. Pomocne ventilatory v prednych stlpikoch nefunguju. Poistky skontrolovane co by to mohlo byt vie niekto poradit mal uz niekto podobny problem? Citovat
biondi Odesláno 16. leden 2013 Odesláno 16. leden 2013 Už sa mi stalo,že ľavý nefungoval. Vypol som motor, znovu som naštartoval a ventilátor išiel. Ak tí nefungujú oba, nemáš ich náhodou vypnuté na ovládaní klímy? Citovat
Tango C8 Odesláno 17. leden 2013 Odesláno 17. leden 2013 Pane kolego, tady jsme to řešili. A ještě myslím jinde, ale za boha to nemůžu najít:bojim [upravil dne 17/1/13 08:06 od Tango C8] Citovat
MotoMoto Odesláno 17. leden 2013 Odesláno 17. leden 2013 Ještě doplním, že foukání do sloupků se dá ovládat pouze při zapnuté a funkční klimatizaci a v případě že to má chladit. V zimní době to nefunguje a síla foukání dozadu jde ovládat pouze vpředu hlavním ventilátorem. Hodně jsem se s tím nazlobil než jsme na to přišel. Bohužel je to ale tak. Citovat
Tango C8 Odesláno 17. leden 2013 Odesláno 17. leden 2013 Mně dozadu jde vzduch a taky v zimě, ale nezkoumal jsem jestli jde dozadu vzduch při zaplém čudlu klíma. Citovat
MotoMoto Odesláno 17. leden 2013 Odesláno 17. leden 2013 On tam jde, ale pouze v závislosti na síle předního ventilátoru. Když ho dáš naplno tak to fest funí i vzadu. Ale ne jako v létě při zapnuté klimačce kdy si vzadu můžeš přidat nebo ubrat foukání. Citovat
Tango C8 Odesláno 17. leden 2013 Odesláno 17. leden 2013 Jak píšu, mně to jde normálně. Prostě mám to vzádu na auto, tak tam fouká vzduch stejně jak vepředu, přidáš, tak jde víc. Myslíš na C4 co máš, nebo na 807 to šlo takhle? Citovat
biondi Odesláno 17. leden 2013 Odesláno 17. leden 2013 Všetko je vysvetlené v návode a presne tak to aj funguje. U C8 nemá zapnutý kompresor klímy vplyv na otáčky bočných ventilátorov. Citovat
MotoMoto Odesláno 17. leden 2013 Odesláno 17. leden 2013 Já tvrdím, že když jde o distribuci teplého vzduchu tak zadní ovládání nijak neovlivňuje sílu proudu vzduchu na rozdíl když jde o distribuci chladného vzduchu. A to ja u P807 tak u C4GP Citovat
biondi Odesláno 17. leden 2013 Odesláno 17. leden 2013 Mne sa dajú tie zadné otočne ovládače de-aktivovať tlačidlom \"rear\" na ovládacom panely klimatizácie. A vtedy samozrejme neovplyvňujú distribúciu vzduchu ako chladného, tak aj teplého. V tomto prípade sa otáčky bočných ventilátorov prispôsobujú otáčkam centrálneho. Citovat
ferinko2 Odesláno 17. leden 2013 Odesláno 17. leden 2013 U C8 ešte včera fukal vzadu teplý vzduch.Dnes ventilátory zmĺkli. Sorry,náhodou je tu paralelná téma v rovnakom čase. Citovat
MotoMoto Odesláno 17. leden 2013 Odesláno 17. leden 2013 Doporučuji si vše vyzkoušet, zapínání či vypínání dozadu a následné ovládání proudu vzduchu lze jen u chlazeného vzduchu. Nikoliv teplého, tenje ovlivňovám pouze přední regulací. Citovat
kovactoma Odesláno 18. leden 2013 Odesláno 18. leden 2013 MotoMoto - na mojej C8 viem stale regulovat funenie vzadu. Ci uz rezim Auto, alebo +, alebo -. Je jedno, ci chladim, alebo hrejem. aj teraz v zime. Vsade ide teply vzduch a vzadu mozes pridat, alebo ubrat intenzitu, pripadne to nechat na auto. Citovat
ferinko2 Odesláno 18. leden 2013 Odesláno 18. leden 2013 Tak som to vedel aj ja,do včera.Poobede už nešli pomocné ventilátory,poistky ok,takže kto poradí kde nájdem nejakú riadiacu jednotku kúrenia,alebo ventilátorov? Citovat
Tango C8 Odesláno 18. leden 2013 Odesláno 18. leden 2013 V klidu kluci, vono to nějako funguje a nikdo nepřišel nato jak. Občas to jde tak a občas onak, takže neřešte to, počkejte do normálního počasí a pak to pojede. Auto vytopí stejně dobře i přední a podlahové výdechy. Já bych se vtom nešťoural. Citovat
MotoMoto Odesláno 18. leden 2013 Odesláno 18. leden 2013 Dokud neuvidím, neuvěřím, zkoušel jsem to asi u 8 aut a všechny se chovají stejně. To znamená pokud běží klimačka a chladí tak to jde, pokud ne tak to nejde. Nezaměňovat s tím, že se mění sílá foukání dle předního ovládání. Citovat
ferinko2 Odesláno 18. leden 2013 Odesláno 18. leden 2013 S reguláciou v stredných stĺpikoch to tak asi bude ako píše MotoMoto,ale podporné ventilátory v predných stĺpikoch by mali fičať aj pri vypnutej klíme.Aspoň doteraz fungovali,kým ich to neprestalo baviť.Tak vie tu teda niekto akou \"krabičkou\"sú ovládané? Citovat
MotoMoto Odesláno 18. leden 2013 Odesláno 18. leden 2013 Podle zjištění by mělo dojít při určité zimně venku k odpojení přídavných ventilátorů aby nezamrzaly nebo něco podobného. Takže možná s nástupem mrazů přestaly foukat. Citovat
ferinko2 Odesláno 18. leden 2013 Odesláno 18. leden 2013 Tak to by snáď mohlo byť vysvetlenie tohto záhadného javu.Vďaka za info:).Počkáme až sa oteplí-zahulíme-uvidíme. Pravdepodobne ovládanie má úzku súvislosť s klimatizáciou,ktorá v mrazoch tiež nezapne klimakompresor. Ťechňika boľšaja - povedali by bratia z východu... [upravil dne 18/1/13 13:05 od ferinko2] Citovat
jarmyl Odesláno 18. leden 2013 Odesláno 18. leden 2013 Hmm to se mi moc nezdá, vždyť tam nemá co zamrzat:myslim je to jen rozvod ohřátého vzduchu dál. Ani nevim jestli mi to fouká - zítra vyzkouším. Ale vzadu si nikdo zatim nestěžoval Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.