adam.bogocz Odesláno 10. prosinec 2012 Odesláno 10. prosinec 2012 Ahoj, už nějakou doubu dělám na českém překladu TMC do map 2012 v RT3. Někteří to dávno ví a přislíbil jsem jim to( Sorry Přemo ). Problém je s časem! Včera jsem k tomu sedl, aktuální stav: cca 750 hlášek přeloženo cca 700 chybí Pomoc by se hodila, kdyby se našel někdo se slušnou angličtinou tak by to bylo supr. Napsal jsem program kterým se překládá + dodal jsem do něj jednoduchého pomocníka na překlady( snaží se překládat sám, podle toho co ho naučíš)... taky jsem samozřejmě napsal program který patchne ISO a lokalizaci tam nahraje. Pokud by se našla pomoc, tak by se alespoň první fáze překladu dala dokončit. Takže jsem se hecnul a dopsal do svého programu na překlad funkci která vše nahradí pouhým XXX a pak jsem tento překlad patchnul do map.... výsledek?(víz. obrázek) Bohužel nemůžu přijít na to, kde jsou slova jako between, and, direction... binárně jsem prohledal celý RT3 firmware a stejně tak mapy. Aktuální stav: jsem schopný přeložit hlavní události např. Provoz omezen v jednom pruhu( zbytek je anglicky, tzn. slovíčka jako \"mezi\", \"směrem\"... a tak.. Není to bůh ví co, zatím, ale pro někoho kdo nemá anglicky ani páru to musí byt už informativní. -------------------------------------------------------------------------------------------- UPDATE: S Mike407 jsme se rozhodli že už je čas podělit se se světem, tímto zveřejňuji svůj patcher a Michalův překlad, tzn. zatím bez mého nástroje na tvorbu překladu. Pokud by měl nekto zájem o nástroj tak napište SZ a domluvíme se. Čeština a nástroj na patchování ISO obrazu http://tinyurl.com/lgxy4v3 Heslo pro stažení je \"Peugeot\" Heslo archivu je \"407\" Postup: 1. Vytvořit ISO obraz své legální kopie map 2. Rozbalit stažený archív 3. Spustit QtPacher 4. Nastavit cestu k ISO obrazu 5. Zvolit použít vlastní překlad, a nastavit cestu k souboru z archivu DEve_CZ.cod. Pokud tento krok preskočíte, tak se vám nahraje nějaká starší vestavěná verze. 6. Zvolte druh patchování, tak že pokud patchujete české mapy zmíněné v seznamu \"Verze map\" tak zvolte přímé, je to rychlejší. V ostatních případech volit \"Anayzovat\"( na jiné země, jiné ročníky, i aktuální ročník) 7. Zaškrtat které jazyky chcete nahradit češtinou, tady volte podle toho pod jakým jazykem vám jede RT3, pokud česky tak je třeba zjistit který jazyk jste nahradili. 8. Spustit a upravené ISO vypálit [upravil dne 30/1/14 11:20 od adam.bogocz] Citovat
Milhaus65 Odesláno 10. prosinec 2012 Odesláno 10. prosinec 2012 - O toto jsem se pokoušel před rokem, přesně na tomto jsme skončili. - Další poznatek, jakmile se šáhlo do tabulek TMC, tak se mi RT3 začala resetovat. - pokud se Ti to podaří , nechceš se vrtat zrovna už ve 2013 ? TMC soubory jsou jiné Citovat
adam.bogocz Odesláno 10. prosinec 2012 Autor Odesláno 10. prosinec 2012 to víš že bych šel rovnou na 2013, bohužel ty mapy ještě nevlastním... jak to myslíš šáhlo do tabulek? jediná věc kterou bych nazval TMC tabulkou jsem už z 50% přeložil a to funguje, bez restartů... druhá věc je ta že nejsem schopný se dopídit odkud bere ty spojky and, between apod... veřím že mezi mapami 2012 a 2013 nebude rozdil v tom smyslu že by to řešilo můj problém, protože se spouštěj nad stejným RT3 firmware, tudíž jejich struktura musí být stejná.... ve chvíli kdy budu mít přeložené 2012 tak i když na 2013 budou jiné řetězce, veřím že na 90% bude stačit když napíšu patch a zbytek by se překopal ručně... takže ty jsi byl MIlhausi tam kde já? přeložil jsi hlavní události a pustil to na RT3? nebo ty restarty jsi měl při přeložení těch hlavních událostí? podle mě ta TMC tabulka by měla mít předepsané hlášky které se musí lokalizovat, což je ta první věta kterou umím přeložit, potom si ale poskládá \"kdy, kde, na jak dlouho\" sám a to už není součásti TMC tabulky.... dostal jsem nápad ješte na jeden způsob jak najít zbývající řetězce, tak uvidím.. [upravil dne 10/12/12 15:11 od adam.bogocz] Citovat
Agrafik Odesláno 10. prosinec 2012 Odesláno 10. prosinec 2012 Já jsem začal, ale nevyzkoušel, tak ani nevím jak se to chová, vzhledem k tomu, že už je to hodně dlouho, tak to nemůžu v tom binci na pc najít Myslel jsem, že ses na to vypr.nul. Ale prográmky Citovat
adam.bogocz Odesláno 10. prosinec 2012 Autor Odesláno 10. prosinec 2012 No vypadá to že to manželka dopreklada .... Jinak jsem zkusil nahrat aktuální verzi a tady je ochutnavka Citovat
Mike407 Odesláno 10. prosinec 2012 Odesláno 10. prosinec 2012 Jestli chceš pomoct s překladem, hlásím se jako dobrovolník. Když jsem zvládnul počeštit RT3, tak s tímhle bych si snad také poradil... Je to dobrý nápad a proto bych se na tom rád podílel. Citovat
adam.bogocz Odesláno 10. prosinec 2012 Autor Odesláno 10. prosinec 2012 To jsou výborné zprávy! Pošli mi přes SZ nějaký kontakt(skype,google,facebook,jabber...nejlíp něco kde se dá volat) ať se o tom můžem pobavit, poslal bych ti prográmky co jsem napsal.... [upravil dne 10/12/12 21:05 od adam.bogocz] Citovat
adam.bogocz Odesláno 11. prosinec 2012 Autor Odesláno 11. prosinec 2012 Takže včera 3 hodinovy pokec s Mike407 a výsledek? No na přání jsem mu přidal pár funkcí do prográmku a on mě přesvědčil o tom že na překlady je to určitě ten správný člověk, takže spolupráce na lokalizaci TMC může začít Citovat
adam.bogocz Odesláno 11. prosinec 2012 Autor Odesláno 11. prosinec 2012 to bych se na to musel podívat zatím neslibuju... jak bude čas, seženu si mapy a prověřím to Citovat
Agrafik Odesláno 11. prosinec 2012 Odesláno 11. prosinec 2012 Že by dárek na vánoce? Tak v tom svým už se vrtat nebudu., pokud to najdu. Citovat
uepepe Odesláno 12. prosinec 2012 Odesláno 12. prosinec 2012 mne by stacilo aspon info kde to mam pre RT4-RT5 hladat poslovencil som si RT4 tak hadam tiez zvladnem aj toto dakujem za rady Citovat
adam.bogocz Odesláno 12. prosinec 2012 Autor Odesláno 12. prosinec 2012 uepepe, na to zatím nikde žadný program nenajdeš, překlad dělám pomocí programu který jsem sám naprogramoval a bez něj to překládat je v podstatě nemožné... právě jsem se díval na mapy RT4/5 a ty taky přeložím až bude čas.. je to ještě větší masakr než u RT3 a musím na to napsat nový program protože to tam je uplně jinak.. EDIT: Nedalo mi to a ponořil jsem se do map pro RT4/5 vše jsem rozlousknul, jen nemám RT4/5 na které bych mohl vývoj testovat [upravil dne 12/12/12 23:00 od adam.bogocz] Citovat
Mike407 Odesláno 20. prosinec 2012 Odesláno 20. prosinec 2012 Takže vážení, trochu to tu oživím. Po spolupráci s Adamem, který celý tento zajímavý projekt odstartoval, se nám podařilo zprovoznit českou verzi TMC pro RT3. Zatím bych to nazval takovou \"beta verzí\" a ještě to budeme nějaký čas dolaďovat. Přikládám pár obrázků pro představu. Citovat
uepepe Odesláno 20. prosinec 2012 Odesláno 20. prosinec 2012 no adame ja ponukam moju RT4 ale problem je ze pokial mam spravne info tak na SK tie informacie nie su funkcne mohol by si mi poslat ten program a info ako to prelozit a mozem sa cez zimne vecery hrat Citovat
slavino1 Odesláno 21. prosinec 2012 Odesláno 21. prosinec 2012 ako sa vlastne vypinaju spravy TMC v radiu RT3 ,lebo mi to v MADARSKU zavadzalo pri navy do CHORVACKA .Na SK OK lebo to nefunguje.DIKI Citovat
Mike407 Odesláno 21. prosinec 2012 Odesláno 21. prosinec 2012 Jednoduše. Menu->Navigace-navádění->Dopravní informace->Vypnout zobrazování dopravních zpráv, nebo jestli to máš v angličtině tak Menu->Navigation-guidance->Traffic information->Deactivate message presentation;) Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.