Guest maw2012 Odesláno 2. listopad 2012 Odesláno 2. listopad 2012 Ahoj všem. Potřebuji poradit s výběrem ALU disků na 307 kombi 2.0 HDi 79kW. V TP je napsané 6,5 J16 ET31; 205/55 R16 91V. Našel jsem si, že rozteč by byla 4x108, ale mám problém s tím ET31. Hledal jsem disky na netu a našel veškeré označení stejné 6,5x16 4x108, ale to ET je od 15 do 65? Přikládám náhled na stránku z které jsem třeba vybíral. Líbí se mi třeba ten Anzio-turn PS, ale ten má ET25 a ještě nějaké číslo 65,1? Pneu už mám koupené Continental WinterContact TS850 novinka2012 - 205/55 R16 H 91. Nerad bych něco koupil a zjistil že to bude třeba drhnout. A co vše k tomu je ještě potřeba dokoupit? Jasné že šrouby, ale někde ještě nabízí nějaké skryté ventilky? Na disku je nějaký běžný ventilek a toto je jen vylepšení a nebo je nutné k disku koupit šrouby i ventilky rovnou ? Díky předem za veškeré rady. Citovat
anthraX306 Odesláno 2. listopad 2012 Odesláno 2. listopad 2012 číslo 65,1 je středová díra ta by se měla dodržet a ET 25 to znamená že bude oproti ET31 vylezlé kolo o 6mm směrem ven Citovat
Guest maw2012 Odesláno 2. listopad 2012 Odesláno 2. listopad 2012 A bude to něčemu vadit těch 6mm? Ten střed budu asi muset změřit na autě že ? EM Citovat
anthraX306 Odesláno 2. listopad 2012 Odesláno 2. listopad 2012 nemusíš nic měřit, 307čka má 65,1 středovou díru a těch 6mm by vadit nemělo Citovat
Moral3z Odesláno 2. listopad 2012 Odesláno 2. listopad 2012 jak říká anthraX306 65,1 je standard, který je lepší dodržet..když bude větší střed na kolu než na náboji, dá se to srovnat středovýma kroužkama...já to tak mám 1mm sem musel rovnat...bez nich to mlátilo do volantu jako blázen.. to, že budou víc vylezlé ani neva..naopak by mohl být problém, že by ti při rejdu dřely kola o podběhy..to by si musel dát podložky Citovat
kocour17 Odesláno 2. listopad 2012 Odesláno 2. listopad 2012 neměj strach:) já mam na 307se ET20 a ničemu to nevadí Citovat
kocour17 Odesláno 2. listopad 2012 Odesláno 2. listopad 2012 [upravil dne 2/11/12 18:40 od kocour17] Citovat
MilanF1 Odesláno 6. listopad 2012 Odesláno 6. listopad 2012 Jenom dodám, že nebude dodrženo TP, kde je 31, to by se musely pořídit snad jedině originály. Ale myslím, že ET nebude takový problém na STK či při nehodě. Já bych se držel tohoto pravidla: ET stejné nebo lehce nižší, tedy 25 je asi optimum. Ač tu vidím i 15 ... to by mě zajímalo, jak širokou máte gumu, aby nelezla moc ven (u šíře 205 by to i tak mohlo být OK) Citovat
Guest maw2012 Odesláno 7. listopad 2012 Odesláno 7. listopad 2012 Pneu mám koupené Continental WinterContact TS850 205/55 R16 H91 a nakonec jsem si objednal liťáky Platin P53 Matt Black, 6,5x16, ET 26, černý matný, na Peugeot 307 Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.