Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Ještě nemám...to už přežiju do toho konce března..člověk nikdy neví..sníh asi už nenapadne a když napadne tak stejně hned roztaje, žiju ve městě a ne na horách..a v noci ještě mrzne

Odesláno

Ono to na těch zimákách v létě nebude jen o boulách na gumě. Do mě to loni napálil borec ve favoritu a bylo to myslim někdy v září, ale zrovna hezky svítilo slunko a bylo pěkně teplo a nemužu tvrdit, že mu ten Fanouš nebrzdil, pač za ním byly pekelně dlouhý černý čáry, jenže to auto se na tech zimákách po silnici spíš klouzalo, než že by nějak vehementně brzdilo:roker

Za mě jedině v zimě zimní a v létě letní a čím větší vzorek, tím líp!

Odesláno

me se strasne libi, jak tady furt chytrolini placaj kecy typu me se to stat nemuze, uzpusobim styl jizdy, apod. A vubec nepocitaj s tim, ze jim tam proste jednou muze vlitnou srnka, nebo auto, ktere neuvidi, nebo to proste nebudou ocekavat, a pak tady budou prispevky typu, vlitla mi srnka pod auto a auto je na sracky........pojistovna neplati, co mam delat?

takovyhle voly na silnici fakt miluju. Misto toho, aby investovali do toho jedineho, co je vlastne drzi na silnici, tak na takto zasadnich vecech skudli.

Ja se priznam, ze jsem loni zkousel dojizdet zimni pneu, mel jsem je asi do kvetna, a kdyz jsem na mokre silnici ve 20 stupnich dostal smyk u najezdu na dalnici u Mlade Boleslavi, tak jsem si fakt nadaval do nezodpovednych kokotu.....

ale hlavne, ze vam to legislativa umoznuje..............

Odesláno

Scratch: naprostej souhlas a nejlepší je, když pak takový auta, co maj gumy bez vzorku, nebo letní v zimě a naopak, řídí člověk, kterej utratí ročně tisíce za plástový \"chrom\"hovadiny, kterýma má oblepený celý auto! PS: to není narážka na nikoho tu, ale na jeden odpornej paskvil, co míjím cestou do práce a i za jízdy z auta vidím, že má na autě v zimě slicky:grr

Odesláno

njn, nekteri lide si proste kupuji jak tomu rkam ja spoustu NEREZKY :D

nerezka = paska imitujici chrom :D

Odesláno

BBJ: chacha, mel jsem jako v krumlove v nedeli dopoledne hledat servis a kupovat gumy jo?

a snih byl jen rano, ja jel az v poledne po vode :)

Odesláno

chytas za slovo, byt nepripraveny a jet 1x na mokru v zimnim obdobi na letnich gumach snad neni to same, jako vedome jezdit cele leto na zimnich.............. v tom snad rozdil vidis, nebo ne?

Odesláno

když letní tak letní..když zimní tak zimní..tímto se řídím..jednou jsem dojížděl zimní v létě na bývalé 405ce bez ABS..to byla sranda brzdit na vodě když jsi musel jo sakra brzdit, kola se sekly auto jelo rovně a předemnou rovinka, ale duchapřítomně jsem povolil brzdu a šlápnul na ní znovu a to ještě jednou a dobrzdil jsem, a jednou když mi blikla červená tak jsem zabrzdil až dva metry za čarou, tak jsem se podstivě vrátil za čáru....a člověku se lehko řekne předvídat přizpůsobit jízdu..ale pak tu jsou tady tyhle krizovky a tam tě fakt zimní gumy v létě nepodrží (podotýkám, že měli +4mm a stejně ty svině nepodržely)

Odesláno

Odstraněna citace těsně předcházejícího přispěvku!!!

Ono de o to, že každá ta směs funguje při teplotě na kterou je stavěná a proto sou letní a zimní,! Letní sou pak v zimě ztvrdlý a nemají přilanost, a zimní v létě zase změklý tak, že při prudším zabrzdění necháš půl vzorku na silnici aniž bys nějak výrazně spomalil... nejlepší je, jak píšeš, když si to někdo vyzkouší na vlastní kůži, pak ví, že to není prdel...jen de o to, jak moc živej z té zkušenosti člověk vyvázne...

[upravil dne 5/3/13 15:46 od Radek Hurvajz]

Odesláno

sagic: o to prave vubec nejde. Jde o to, aby si lidi uvedomily, k cemu slouzi zimni a letni smes obsazena v pneumatikach. Bohuzel nekteri si to uvedomi az si rozmlati autak. A klidne at si ho rozmlati, ale at s tim nesejmou jeste nekoho jinyho. Ono staci dite vybehle zpoza auta do silnice a maler je tu hned. Pak si clovek rika, proc jsem nejel pomaleji, proc jsem mel zimni pneu, proc jsem nevyjel o minutu driv....

Jenze tady se vzdy najde spousta odborniku, kteri nam vysvetli, ze firmy, ktere vyrabeji pneu, a ktere jim rozumeji, jim vlastne vubec nerozumeji. A ze to je marketingovy tah......

Odesláno

Já netvrdím, že se má v zimě jezdit na letních a v létě na zimních. Pouze říkám, že není problém dojet zimní pneu v létě za cenu o něco horších jízdních vlastností, sníženého komfortu a zvýšené spotřeby.

Nevím, tři roky jsem průběžně dojížděl zimáky přes léto a s ničím zde popisovaným jsem se nesetkal, ani boule, ani smyky, ani problémy s bržděním. Přes léto jsem na nich najel vždy kolem 10tis km.

Když si uvědomím, co si dnes lidi koupí za sračky gumy made in China v supermarketech, tak ta zimní bude mít i v létě stále navrch.

Jinak k testům něco počtení tady:

http://auto.idnes.cz/automoto.aspx?c=A120411_140941_pneu_fdv

A teď mi vysvětlete co porovnávají?

Cituji: \"Část testu jezdilo na dosluhujících zimních pneu, další díl patřil novým letním pneumatikám a zbylá třetina zkušebních kol připadla na nové celoroční pneumatiky.

Aby byl test objektivní, očekával bych, kdyby použili ke srovnání stejně sjeté pneu - zimní i letní. Přece všichni v létě nejezdí na úplně nových letních, naopak, spousta lidí jezdí na letním vzorku pod 4mm.

Závěr testu - zimní jsou v létě nebezpečné! To se pustí do světa, do toho nám poví pan A (majitel pneuservisu) jak lidi přestávají přezovat zimní a pan B (ze společnosti Dobré pneu) nás o tom jen utvrdí.

Nevím, jak na koho, ale na mě to opravdu působí jako super zaplacené lobby ze strany výrobců a prodejců, aby lidi vyhodili zimní pneu co mají pod 4mm a koupili nové (ať už letní nebo zimní).

Navíc jak víme, zimní guma časem tvrdne a kdo by dojížděl v létě nové, ještě měkké zimní gumy, že?:P

Odesláno

no a ta tvrdost ma pak za nasledek ten maler...

hele me to je jedno, krasny priklad mame v MilanF1, ktery vzdy tvrdi, ze jezdi tak aby se na svych starych gumach nedostal do problemu. No a minuly tyden ho tahaly ze skarpy.

Jedno moudro rika, ze tak dlouho se chodi se dzbanem pro vodu.....

PS: ja mel jednou zimni v lete i na coupe (muselo se s nim vyjet a na prezuti nebyl cas) a protoze mam odpojeny abs, tak to bylo, coud od gum, a aut furt jelo :D

Odesláno

To Sagic: mě připadá logický použítí jetých zimáků do toho testu a to z toho důvodu, že když se zaměřují na dojíždění zbytku zimáků vůči koupi nových letních, tak musí porovnávat jetý zimáky a nový letní, ne??? Sám píšeš: \"kdo by dojížděl v létě nové, ještě měkké zimní gumy, že?\" Právě proto v testu použili starý gumy... Ale jinak ten článek působí přesně jak píšeš...:roker

Odesláno

mas o tom samostatny vlakno vedle dedku, takze nejenóm skleróza, ale uz i na ocni :D :D :D :D :D

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...