KingSpade Odesláno 5. březen 2013 Odesláno 5. březen 2013 Ještě nemám...to už přežiju do toho konce března..člověk nikdy neví..sníh asi už nenapadne a když napadne tak stejně hned roztaje, žiju ve městě a ne na horách..a v noci ještě mrzne Citovat
odee Odesláno 5. březen 2013 Odesláno 5. březen 2013 Ono to na těch zimákách v létě nebude jen o boulách na gumě. Do mě to loni napálil borec ve favoritu a bylo to myslim někdy v září, ale zrovna hezky svítilo slunko a bylo pěkně teplo a nemužu tvrdit, že mu ten Fanouš nebrzdil, pač za ním byly pekelně dlouhý černý čáry, jenže to auto se na tech zimákách po silnici spíš klouzalo, než že by nějak vehementně brzdilo:roker Za mě jedině v zimě zimní a v létě letní a čím větší vzorek, tím líp! Citovat
Guest Scratch Odesláno 5. březen 2013 Odesláno 5. březen 2013 me se strasne libi, jak tady furt chytrolini placaj kecy typu me se to stat nemuze, uzpusobim styl jizdy, apod. A vubec nepocitaj s tim, ze jim tam proste jednou muze vlitnou srnka, nebo auto, ktere neuvidi, nebo to proste nebudou ocekavat, a pak tady budou prispevky typu, vlitla mi srnka pod auto a auto je na sracky........pojistovna neplati, co mam delat? takovyhle voly na silnici fakt miluju. Misto toho, aby investovali do toho jedineho, co je vlastne drzi na silnici, tak na takto zasadnich vecech skudli. Ja se priznam, ze jsem loni zkousel dojizdet zimni pneu, mel jsem je asi do kvetna, a kdyz jsem na mokre silnici ve 20 stupnich dostal smyk u najezdu na dalnici u Mlade Boleslavi, tak jsem si fakt nadaval do nezodpovednych kokotu..... ale hlavne, ze vam to legislativa umoznuje.............. Citovat
odee Odesláno 5. březen 2013 Odesláno 5. březen 2013 Scratch: naprostej souhlas a nejlepší je, když pak takový auta, co maj gumy bez vzorku, nebo letní v zimě a naopak, řídí člověk, kterej utratí ročně tisíce za plástový \"chrom\"hovadiny, kterýma má oblepený celý auto! PS: to není narážka na nikoho tu, ale na jeden odpornej paskvil, co míjím cestou do práce a i za jízdy z auta vidím, že má na autě v zimě slicky:grr Citovat
Bigbadjohn Odesláno 5. březen 2013 Odesláno 5. březen 2013 Scratch: A co ty nezodpovědný co jedou na sněhu na letních. Mám tu to vlákno najít? Citovat
Guest Scratch Odesláno 5. březen 2013 Odesláno 5. březen 2013 njn, nekteri lide si proste kupuji jak tomu rkam ja spoustu NEREZKY nerezka = paska imitujici chrom Citovat
Guest Scratch Odesláno 5. březen 2013 Odesláno 5. březen 2013 BBJ: chacha, mel jsem jako v krumlove v nedeli dopoledne hledat servis a kupovat gumy jo? a snih byl jen rano, ja jel az v poledne po vode Citovat
Bigbadjohn Odesláno 5. březen 2013 Odesláno 5. březen 2013 Scratch: Měl jsi na to být připravený. To jen k těm nezodpovědným řidičům. Každý někdy udělá chybu, jen je potřeba se z toho poučit a nedělat tu na ostatní ramena. Citovat
Guest Scratch Odesláno 5. březen 2013 Odesláno 5. březen 2013 chytas za slovo, byt nepripraveny a jet 1x na mokru v zimnim obdobi na letnich gumach snad neni to same, jako vedome jezdit cele leto na zimnich.............. v tom snad rozdil vidis, nebo ne? Citovat
vendelinek Odesláno 5. březen 2013 Odesláno 5. březen 2013 zatim je ještě čas na přezutí nechám si je nejdřív převážit a pak teprve pujdou na auto:) Citovat
KingSpade Odesláno 5. březen 2013 Odesláno 5. březen 2013 když letní tak letní..když zimní tak zimní..tímto se řídím..jednou jsem dojížděl zimní v létě na bývalé 405ce bez ABS..to byla sranda brzdit na vodě když jsi musel jo sakra brzdit, kola se sekly auto jelo rovně a předemnou rovinka, ale duchapřítomně jsem povolil brzdu a šlápnul na ní znovu a to ještě jednou a dobrzdil jsem, a jednou když mi blikla červená tak jsem zabrzdil až dva metry za čarou, tak jsem se podstivě vrátil za čáru....a člověku se lehko řekne předvídat přizpůsobit jízdu..ale pak tu jsou tady tyhle krizovky a tam tě fakt zimní gumy v létě nepodrží (podotýkám, že měli +4mm a stejně ty svině nepodržely) Citovat
odee Odesláno 5. březen 2013 Odesláno 5. březen 2013 Odstraněna citace těsně předcházejícího přispěvku!!! Ono de o to, že každá ta směs funguje při teplotě na kterou je stavěná a proto sou letní a zimní,! Letní sou pak v zimě ztvrdlý a nemají přilanost, a zimní v létě zase změklý tak, že při prudším zabrzdění necháš půl vzorku na silnici aniž bys nějak výrazně spomalil... nejlepší je, jak píšeš, když si to někdo vyzkouší na vlastní kůži, pak ví, že to není prdel...jen de o to, jak moc živej z té zkušenosti člověk vyvázne... [upravil dne 5/3/13 15:46 od Radek Hurvajz] Citovat
Sagic Odesláno 5. březen 2013 Odesláno 5. březen 2013 Přijde mi to tu jako u rybářů - kdo chytil větší rybu aneb kdo má horší zkušenost se zimáky v létě Citovat
Guest Scratch Odesláno 5. březen 2013 Odesláno 5. březen 2013 sagic: o to prave vubec nejde. Jde o to, aby si lidi uvedomily, k cemu slouzi zimni a letni smes obsazena v pneumatikach. Bohuzel nekteri si to uvedomi az si rozmlati autak. A klidne at si ho rozmlati, ale at s tim nesejmou jeste nekoho jinyho. Ono staci dite vybehle zpoza auta do silnice a maler je tu hned. Pak si clovek rika, proc jsem nejel pomaleji, proc jsem mel zimni pneu, proc jsem nevyjel o minutu driv.... Jenze tady se vzdy najde spousta odborniku, kteri nam vysvetli, ze firmy, ktere vyrabeji pneu, a ktere jim rozumeji, jim vlastne vubec nerozumeji. A ze to je marketingovy tah...... Citovat
Sagic Odesláno 5. březen 2013 Odesláno 5. březen 2013 Já netvrdím, že se má v zimě jezdit na letních a v létě na zimních. Pouze říkám, že není problém dojet zimní pneu v létě za cenu o něco horších jízdních vlastností, sníženého komfortu a zvýšené spotřeby. Nevím, tři roky jsem průběžně dojížděl zimáky přes léto a s ničím zde popisovaným jsem se nesetkal, ani boule, ani smyky, ani problémy s bržděním. Přes léto jsem na nich najel vždy kolem 10tis km. Když si uvědomím, co si dnes lidi koupí za sračky gumy made in China v supermarketech, tak ta zimní bude mít i v létě stále navrch. Jinak k testům něco počtení tady: http://auto.idnes.cz/automoto.aspx?c=A120411_140941_pneu_fdv A teď mi vysvětlete co porovnávají? Cituji: \"Část testu jezdilo na dosluhujících zimních pneu, další díl patřil novým letním pneumatikám a zbylá třetina zkušebních kol připadla na nové celoroční pneumatiky. Aby byl test objektivní, očekával bych, kdyby použili ke srovnání stejně sjeté pneu - zimní i letní. Přece všichni v létě nejezdí na úplně nových letních, naopak, spousta lidí jezdí na letním vzorku pod 4mm. Závěr testu - zimní jsou v létě nebezpečné! To se pustí do světa, do toho nám poví pan A (majitel pneuservisu) jak lidi přestávají přezovat zimní a pan B (ze společnosti Dobré pneu) nás o tom jen utvrdí. Nevím, jak na koho, ale na mě to opravdu působí jako super zaplacené lobby ze strany výrobců a prodejců, aby lidi vyhodili zimní pneu co mají pod 4mm a koupili nové (ať už letní nebo zimní). Navíc jak víme, zimní guma časem tvrdne a kdo by dojížděl v létě nové, ještě měkké zimní gumy, že? Citovat
Guest Scratch Odesláno 5. březen 2013 Odesláno 5. březen 2013 no a ta tvrdost ma pak za nasledek ten maler... hele me to je jedno, krasny priklad mame v MilanF1, ktery vzdy tvrdi, ze jezdi tak aby se na svych starych gumach nedostal do problemu. No a minuly tyden ho tahaly ze skarpy. Jedno moudro rika, ze tak dlouho se chodi se dzbanem pro vodu..... PS: ja mel jednou zimni v lete i na coupe (muselo se s nim vyjet a na prezuti nebyl cas) a protoze mam odpojeny abs, tak to bylo, coud od gum, a aut furt jelo Citovat
odee Odesláno 5. březen 2013 Odesláno 5. březen 2013 To Sagic: mě připadá logický použítí jetých zimáků do toho testu a to z toho důvodu, že když se zaměřují na dojíždění zbytku zimáků vůči koupi nových letních, tak musí porovnávat jetý zimáky a nový letní, ne??? Sám píšeš: \"kdo by dojížděl v létě nové, ještě měkké zimní gumy, že?\" Právě proto v testu použili starý gumy... Ale jinak ten článek působí přesně jak píšeš... Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 5. březen 2013 Odesláno 5. březen 2013 http://www.stream.cz/adost/797934-a-dost-zabijacke-letni-pneumatiky dokoukat do konce;) Citovat
Guest Scratch Odesláno 5. březen 2013 Odesláno 5. březen 2013 mas o tom samostatny vlakno vedle dedku, takze nejenóm skleróza, ale uz i na ocni :D :D Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.