martinmz Odesláno 24. říjen 2012 Odesláno 24. říjen 2012 Ahoj Kde si nasiel taku prisernu cenu? Orakor 10,24+dph z mojou zlavou [upravil dne 24/10/12 20:14 od martinmz] Citovat
masterjj Odesláno 24. říjen 2012 Odesláno 24. říjen 2012 Hale chlapi nelejte tam nesmysly a dejte hustější olej.... Pokud máte budík na teplotu oleje, tak uvidíte že stačí olej párkrát přehřát a začnou zase klepat... Vymyslete jak teplotu oleje udržet kolem 90°a nebudete mít problém. Citovat
pastorek Odesláno 24. říjen 2012 Odesláno 24. říjen 2012 Ahoj Kde si nasiel taku prisernu cenu? Orakor 10,24+dph z mojou zlavou Cena bola spomenutá iba okrajovo a nie pre tento konkrétny motor. Citovat
koblih69 Odesláno 24. říjen 2012 Odesláno 24. říjen 2012 Hale chlapi nelejte tam nesmysly a dejte hustější olej.... Pokud máte budík na teplotu oleje, tak uvidíte že stačí olej párkrát přehřát a začnou zase klepat... Vymyslete jak teplotu oleje udržet kolem 90°a nebudete mít problém. Kterej je ten hustší olej? Citovat
Y2K Odesláno 24. říjen 2012 Odesláno 24. říjen 2012 10W40...v mojom pripade bol 5W40 bol redsi...ine som tam neskusal Citovat
koblih69 Odesláno 24. říjen 2012 Odesláno 24. říjen 2012 OK odpustím si ironii o tom jak dlouho je 10W \"hustší\" než 5W [upravil dne 24/10/12 22:10 od koblih69] Citovat
Dopiťák Odesláno 24. říjen 2012 Odesláno 24. říjen 2012 neřešil bych hustotu Spíš viskozitu ale to už je myslím mimo topik.. Citovat
Y2K Odesláno 24. říjen 2012 Odesláno 24. říjen 2012 ja uz neviem, v olejoch sa nevyznam, hladat sa mi to nechce vravim len co mne bolo povedane, ak mi to bolo zle, neriesil som to, tak sa ospraveldnujem su tu inaksi machri na to Citovat
pastorek Odesláno 24. říjen 2012 Odesláno 24. říjen 2012 ci naopak? Dobre si to napísal ale u teba sa riešila hustota pri studenom motore. Citovat
masterjj Odesláno 25. říjen 2012 Odesláno 25. říjen 2012 Samozřejmě každej olej má své vlastnosti při určité teplotě. Pokud zkrátka výrobce udává tlaky oleje při 85° a vy máte na budíku 110°, tak je jasné že to zkrátka může cvakat a hydroštel může být i nový. Podle mě pokud se nezasviní ten ventil v tom hydroštelu a nezačne to propouštět zpět a tím nedržet tvrdost, tak to musí vydržet. Jednou je to po nitridovaný a pokud je ta hlava normálně udělaná, tak není důvod aby se to pokazilo... Citovat
masterjj Odesláno 25. říjen 2012 Odesláno 25. říjen 2012 Dobrá otázka... řekl bych že je to dané tou teplotou. Za A. olej je při té teplotě jak voda a neudří to ten ventil nebo za B. je malý tlak v okruhu a díky tomu se nenafoukne dostatečně ten hydroštel. těžko říct... Jednou jsem tomu nandal, že měl olej kolem 130°C a to cvakalo úplně neuvěřitelně... Od té doby chladím a neslyšel jsem cvaknutí celou sezonu... Citovat
Y2K Odesláno 25. říjen 2012 Odesláno 25. říjen 2012 no ja som to len chcel vidiet napisane inak presne preto...ale ja som mal iny motor takze... otazka je ze kde soudruzi teda udelali chybu, konkretne pri V6 Citovat
pastorek Odesláno 25. říjen 2012 Odesláno 25. říjen 2012 Napísal to za B. Nízky tlak. To môže byť spôsobené príliš riedkym olejom ale i netesnosťami. Nízka viskozita oleja spôsobená teplotou by sa prejavovala na viacerých zvihátkach a nie iba na jednom. Citovat
Ivkopivko12tka Odesláno 25. říjen 2012 Autor Odesláno 25. říjen 2012 je zas pravda, že ten olej dostal pár krát zahul skrz budík cez 120 stupňů .... ríkám, uvidíme po vymene, cistení, možno sa to umudri a bude klepat jak já povím : Citovat
Ivkopivko12tka Odesláno 31. říjen 2012 Autor Odesláno 31. říjen 2012 tak sa hlásim po výmene oleja a čistení prípravkom na čistenie motorov (vraj origo peugeot) to stručne zhrniem: Motor sa skludnil, utišil, získal ovela ,,rezavejší\" zvuk, možno placebo pocit, že ide ochotnejšie do otáčok (môže súvisieť s novým filtrom a vyčisteným saním) Hydrozdvihátko - necvaká, neklepe, nenišramotí, ani za studena, ani za tepla, motor si doslova prade. Na oleji mám zatím cca 300km, dúfám, že to vydrží. Kdo by chcel, zistím presný názov toho výrobku a môžem napísať značku oleja (5W/40) Koho by zaujímalo, co další sa robilo, cítte sa volní kliknúť na odkaz v podpise. [upravil dne 31/10/12 21:23 od Ivkopivko12tka] Citovat
PaPo78 Odesláno 22. březen 2013 Odesláno 22. březen 2013 Napísal to za B. Nízky tlak. To môže byť spôsobené príliš riedkym olejom ale i netesnosťami. Nízka viskozita oleja spôsobená teplotou by sa prejavovala na viacerých zvihátkach a nie iba na jednom. Přečetl jsem si důkladně celou diskuzi ohledně klepání zdvihátek. Na našem 307SW 1.6HDI 66kW bez FAP r.v.2006 koupeno 2009 po třech letech zdvihátka klepou za tepla a hlavně na 1valci. V servisu mi řekli, že nej je vyměnit motor 700Eur+práce. Opotřebení zdvihátka a vahadla nad levým válcem je velký. Ostatní jsou taky chycený. Celkem 16ks 800Eur+práce Obecně bude asi příčina viz níže: -auto je r.v. 2006 najeto 136000km, ale kdo ví je z bazaru -olej ömv 10W40. -dodatečně zjištěno že je ulomená měrka oleje. Takže možnost že ho bylo víc než max. -dokonce dle peugeot manuálu by meli být třmeny mezi vahadlem a zdvihátkem. U našeho motoru chybí ?! -před 2měsíci výmena simeringů. Dík za názor. [upravil dne 22/3/13 23:49 od PaPo78] Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.