JanMartak Odesláno 29. červenec 2012 Odesláno 29. červenec 2012 Zdravím, vím, že se to tu řešilo x-krát, ale kdykoliv někdo založil podobné vlákno, tak 80% členů ze zakladatele vlákna dělali blbce, velice bych ocenil, aby tomu tak v tomto vlákně nebylo. Děkuji. Ale teď k věci, rád bych se dozvěděl, jestli někdo zde má zkušenosti s rozsáhlejšími úpravami motoru 2.0 HDI RHZ 80kW/250Nm. Zatím jsem zaslepil EGR ventil, musel jsem dát pryč katalyzátor, protože předešlý majitel se v něm hrabal a nepříjemně to v něm rezonovalo, dvouhmotnostní setrvačník jsem nahradil pevným setrvačníkem, který je zároveň i o něco lehčí, nakonec jsem zajel do Berouna do TDIchip, kde mi upravili řídící jednotku motoru. Nyní má mé HDI výkon 105kW a krouťák 322Nm, ale rád bych to ještě navýšil. Máte někdo zkušenosti s ještě rozsáhlejšími úpravami na tomto motoru? Pitomé odpovědi typu prodej to a kup jiný auto, nejde to, HDI je sr**ka a pod. ignoruji. Děkuji za odpovědi. Citovat
Strejdakopec Odesláno 29. červenec 2012 Odesláno 29. červenec 2012 zajímavá otázka..snad se tu dočkáš odpovědi..i já bych byl za to rád Citovat
JanMartak Odesláno 29. červenec 2012 Autor Odesláno 29. červenec 2012 Taky pevně doufám, že se dočkám odpovědi, která bude \"stát za to\". Citovat
straki007 Odesláno 29. červenec 2012 Odesláno 29. červenec 2012 Tak ti zustava jenom cekat kdo co pleskne............. Promin ale je to uz trapne jak se tady porad nekdo pta. Tak rozbij prasatko a zacni treba od kovanych pistu a ojnic.(cca 2500 euro) Udelej turbo s variabilitou a treba nejaky hybrid(na kulickove asi mit nebudes) Mam pokracovat????????? Citovat
davidekcz Odesláno 29. červenec 2012 Odesláno 29. červenec 2012 Taky jsem pro :D:D ÁÁÁ už se to zase zvrhává Citovat
JanMartak Odesláno 29. červenec 2012 Autor Odesláno 29. červenec 2012 Promiň, já vím, že je to trapné, ale všude kde se toto řešilo, tak každej toho druhého akorát ponižoval a než se člověk dočte co potřebuje, tak u toho stráví tolik času, že by se zbláznil... No zní to zajímavě, ale zrovna ojnice jsou stejné u RHZ jako u RHR stejně jako klika..., takže těch 125kW by vydrželi si myslím. Ano větší turbo...drahá záležitost, ale vím o chlapíkovi, který staví hybridní turba za +/- 14 000kč. Největší problém vidím se sladěním řídící jednotky. Dále jsem se zde dočetl, že někdo mění vstřiky z 2.2 HDI 98kW, ale nevím jak to dělají, protože u 2.2HDI jsou podstatně delší a mají i jiný tvar Citovat
DanculD Odesláno 29. červenec 2012 Odesláno 29. červenec 2012 No ak povazujes 14000kc za drahu zalezitost, tak s tym moc dalej nepohnes, lebo lacne zalezitosti (rozumej chip) si uz vycerpal. Jo a ked uz predsa len pojdes do väcsieho turba, tak nezabudni aj na väcsi intercooler, lebo to je potom fakt len vyhadzovanie penazi von oknom. Citovat
JanMartak Odesláno 29. červenec 2012 Autor Odesláno 29. červenec 2012 To je jasné, že k většímu turbu musí být i větší intercooler 14 000 nepovažuji jako drahou záležitost Ale děkuji za reakci Citovat
Tantor-BN Odesláno 29. červenec 2012 Odesláno 29. červenec 2012 janmartak: keďže si na peugeot fore tak určite ti nik nenapiše že hdi je ****...keby sa pýtaš na VW tak to ti každý povie že je **** a tak isto naopak a čo tak otvorený filter a výfuk len s koncovým tlmičom Citovat
JanMartak Odesláno 29. červenec 2012 Autor Odesláno 29. červenec 2012 Otevřený filtr? To se taky musí řádně vyřešit - aby nebyl moc blízko u motoru a nesál teplý vzduch...to už bych raději hodil K&N vložku do původního airboxu. Ale myslím si, že je to blbost...má sice větší propustnost vzduchu, ale tím pádem podle mě i bordelu. Co se výfuku týče, tak to bych nedělal...kvůli turbu, přeci jen se potřebuje o co \"opřít\", i když možná by stačil jen koncový tlumič - s tím ještě nemám praxi, takže nevím. Jinak na fóru jsem se zaregistroval až teprve dnes Citovat
f3Rd@ Odesláno 30. červenec 2012 Odesláno 30. červenec 2012 nevim jestli je to u dieslu jinak, ale u bezinaku se turbo o nic opirat nemusi a dava se tam jen tlusta roura od turba az po zadni naraznik. A uprava sani taky pomuze uz i ta bavlnena vlozka do airboxu je poznat. Citovat
Vítek1 Odesláno 30. červenec 2012 Odesláno 30. červenec 2012 No sani je blbost akorat znicis vahu vzduchu a HDI potrebuje tlak i ve vyfuku. Myslim ze co napsal straki by asi melo stacit s tema motorama a jejich upravama ma nejvetsi zkusenosti a nebude nikoho odrazovat kdyz si muze neco vydelat ze? A ty hodnoty 105Kw a 322Nm mas podlozene grafem? docela by me zajimalo jak ten graf vypada. Citovat
f3Rd@ Odesláno 30. červenec 2012 Odesláno 30. červenec 2012 proc bys znicil vahu vzduchu? Ja jezdil nekolik let s neznackovym hribkem misto airboxu a vaha nijak neportestovala a to mela nalitano kolem 200 000km a 8let zivota. Citovat
Vítek1 Odesláno 30. červenec 2012 Odesláno 30. červenec 2012 jo a vis jake hodnoty ukazovala? me stacilo chvili jezdit jen s filtrem co nemel ten filc a ukazovala na volnobeh 2x tolik. Ten hribek posti bordelu a vlhkosti jak nevim co a vaha je jemna elektronika. Navic turbo si stejne natlaci co potrebuje a neda vic ani min. Citovat
Spaceeeek Odesláno 30. červenec 2012 Odesláno 30. červenec 2012 já jsem vyhodil zadní díl tlumiče a dal trubku s koncovkou a je znát že se turbo roztáčí rychlejc Citovat
JanMartak Odesláno 30. červenec 2012 Autor Odesláno 30. červenec 2012 Graf momentálně nevím kde mám, doufám, že ho najdu, pak bych sem píchl obr. Citovat
f3Rd@ Odesláno 31. červenec 2012 Odesláno 31. červenec 2012 Vítek1 : jake hodnoty ukazovala netusim, nikdy jsem nemel duvod to resit. Turbo si tlaci tolik kolik ma, ale s lepe pruchozim filtrem to zvladne rychleji = jde rychleji do otacek = rychlejsi akcelerace. Negativum je o neco vyssi spotreba. Tohle jsou alespon moje zkusenosti. Citovat
shark734 Odesláno 31. červenec 2012 Odesláno 31. červenec 2012 s lepe pruchozim filtrem to zvladne rychleji = jde rychleji do otacek to sa ti zda lebo ti to viac huci... http://www.corsaclub.sk/articles/details.aspx?id=3 Citovat
f3Rd@ Odesláno 2. srpen 2012 Odesláno 2. srpen 2012 to se mi nezda, a hucelo to uplne stejne, v kabine nebylo slyset vubec nic Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.