durino81 Odesláno 28. květen 2005 Odesláno 28. květen 2005 Zdravim vsetkych! Mam s mojou 309 (novy model, 1,4 benzin, 170 000km) tieto skusenosti so spojkou: 1) Zacina sa prejavovat tazsie radenie, ked sa to zahreje. Niekedy 1 zaradim az na 2-3 krat-musim povolit spojku a znovu stlacit. Potom uz 1 zaradim. 2) Zacina sa stavat beznym, ze spiatocka ide cez synchrony, tak pouzivam metodu 5 a spiatocka a je to v podstate OK. Ale vsimol som si, ze sa mi spojka niekedy o trochu tazsie stlaca. Napriklad, ked cuvam a chcem potom zaradit 1, tak stlacim spojku rovnakou silou, ako pri zaradovani spiatocky, ale pedal spojky sa nedotlaci uz nadoraz, preto sa mi parkrat stalo, ze som nechtiac 1 zaradil akoby s polozatlacenou spojkou. Musim stlacit velmi silno, aby pedal siel az na podlahu, potom je to uz lepsie s vyradovanim. Prevodovkovy olej sa myslim od vyroby vozidla nemenil, takze neviem, ci by to mohlo byt aj jeho starobou, resp. nedostatkom (mozno prave toto je hlavna pricina problemov). Ked mi menili lavu polos (3.9.2004), chlapik v servise mi povedal, ze by sa uz mohol vymenit olej v prevodovke. Takze sa pytam - ma niekto podobne skusenosti so spojkou, resp. radenim? Pomaly sa chystam na vymenu aj pravej polosi, takze som chcel pockat s tym prevodovkovym olejom az do jej vymeny. Nemal by som vymenit ten olej radsej skor? Alebo sa plesnem po vrecku a kupim rovno aj tu polos a dam to vymenit? Vdaka za odpovede. Citovat
DjBoom Odesláno 28. květen 2005 Odesláno 28. květen 2005 Jojo. Nech vyměnit olej v převodovce a svoje auto nepoznáš Teda aspoň to řazení. Citovat
rimmer Odesláno 28. květen 2005 Odesláno 28. květen 2005 To s olejem neni vubec receno, muze to pomoct, ale taky absolutne nemusi. Prevodovka uz muze byt vybehana, resp. synchrony. Co se spojky tyce, tak si ji nech vymenit jestli chces jeste par let to auto mit. Uz bude asi taky pekne nacata:papa Citovat
Guest dtyrkas Odesláno 30. květen 2005 Odesláno 30. květen 2005 mam novy olej a novou spojku a stejne mi po zahrati zpatecka pekne pocita zoubky (za studena ne) to bude asi synchronem, ze? ZPATECKA - krouzek nahoru a jako jednicka. Citovat
-=Michal=- Odesláno 30. květen 2005 Odesláno 30. květen 2005 Napsán autorem dtyrkas mam novy olej a novou spojku a stejne mi po zahrati zpatecka pekne pocita zoubky (za studena ne) to bude asi synchronem, ze? ZPATECKA - krouzek nahoru a jako jednicka. To mě taky zpátečka počítá jak prvňáček a auto je \"skoro\" nový :D Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.