Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Záleží co od toho čekáš, já bych to teba použil pod Hard Wax. Nicméně pokud je lak starší tka je na údržbu stejně lepší politura a pak Hard Wax... No ale jeslti někdo leští třeba jen leštěnkou nebo třeba jen umeje, tak tohle asi službu udělá, otázkou je výdrž.

Já voskuju leštičkou, takže ruce nebolí :papa

Odesláno

ja nemam kde lestickou leda ze bych koupil menic 12/220 zatim nej co jsem mel tak bylo druchema cosi na metalicke laky vzdycky kdyz jsem videl ze na aute se nedelaji hezke kapky tak jsem umyl navoskoval a hotovo ted me to doslo a nasel jsem doma cosi tak jsem to zkusil a hruza. Tak premyslim co koupit abych nemusel moc pracovat a dlouho to vydrzelo :D no proste nejakej kompromis kdyztak zvolim zase druchemu ale s nano a teflonem

Odesláno

Sorry, ale podla mna, VOSK je VOSK ... Má svoje skupenstvo, a vlastnosti ... Pochybujem, ze tamto islo co len zdialky okolo vosku, reps. ze to bude mat podobne ucinky ...

Avsak auto po tom môže vyzerať celkom pekne \"naleštené\", o tom sa nehádam ...

Pokial chceš leštiť ručne, a za lacné prachy, tak kúp TEMPO na NOVÉ laky bez abrazivnych častíc, auto po tom vyzerá velmi dobre, a stojí to pár kaček ...

Odesláno

TEMPO NEBRAT!To je největší ksindl co může bejt.Jestli chceš kvalitu za rozumnou cenu a chceš to v rozprašovači tak zkus tohle :

http://www.meguiars.cz/lestenky-a-vosky-na-lak/Meguiars-vosk-ve-spreji-NXT-Generation-Spray-Wax---710-ml/

http://www.meguiars.cz/lestenky-a-vosky-na-lak/Meguiars-vosk-ve-spreji-Ultimate-Quik-Wax---450ml/

Ale spíš bych šel do normálního vosku,nebo leštěnky s voskem.Používám teď momentálně http://www.meguiars.cz/lestenky-a-vosky-na-lak/G12718-Meguiars-NXT-Generation-Tech-Wax-2.0---532-ml/ a jsem hodně spokojenej.Předtím jsem měl goldclass http://www.meguiars.cz/lestenky-a-vosky-na-lak/Meguiars-Gold-Class-Carnauba-Plus-Premium-Liquid-Wax----473-ml/ a paráda.Nebo jestli chceš čistě jen vosk popřemýšlel bych o Autoglymu nebo DODO Juice,taky umí zázraky.Záleží co máš za lak,jestli metlu,perleť,pastelku.... a v jakym stavu .... http://www.detailingshop.cz/3_dodo-juice

Odesláno

Můj názor: kvalitní vosk s dlouhou výdrží jedině od dodojuice, autoglym, chemical brothers, příp. meguiars. Tam NEmůžeš udělat chybu.

A šel bych do měkkého, daleko lépe se s ním ručně pracuje než s tvrdým.

Odesláno

Ja som Tempo používal na 30 ročný lak, po preleštení 3-4 mesiace vyzeral celkom k svetu, potom zmatnel. Takže na jar a na jesen to chcelo pol dňa roboty. Keď som už musel riešiť skorodované lemy zadných kolies (laminát) a podbehy tak Mirafiori dostalo prestrek v garažových podmienkach tým istým odtienom a mal som klud.

Odesláno

Musím souhlasit s 309GT ...Tempo je na solidní lak to nejhorší...s tím bych tak maximálně rozlešťoval starej matnej lak ;)

Meguiars nebo AG, to jsou Top...teda alespoň pro mě :roker

Odesláno

vsak o tempu nikdo nemluvi tempo je jen jeden z vyrobku druchemy a ja s tempem mam ty nejlepsi zkuseosti je to brusna pasta s voskem a funguje jak ma naposled jsem s tim lestil yarisa kdyz mati vzala v garazich sloupek. Skrabance zmizeli krasne.

jak jsem psal mel jsem od druchemy CARWAXFLUID a byl jsem spokojenej akorat to roztirani nebylo nejjednoduzsi. na aute vydezelo tak 3-4 mesice. cena MO 155kč ted jsem vzal ten nejdrazsi co maji tak jsem zvedavej.

navic druchema je ceska firma coz je plus ;)

[upravil dne 22/3/12 15:49 od Vítek1]

Odesláno

Chlapi, je temto a tempo ... Tempo robí lestiace pasty na stare a na nove laky, na stare laky ma abraziva, a moze pri castej aplikacii lak poskodzovat. Na nove laky neobsahuje ziadne abraziva, takze je odveci hovorit, ze nejakym sposobom ničí lak ... Takisto sa robia nové druhy tempa v tekutej podobe, nie ako pasta ... Tempo som spomenul ako \"najlacnejšiu\" osvedčenú variantu.

Auto sa proste po tom leskne, vyzerá velmi pekne, X krát som s ním robil, a výsledok je s OHĽADOM na cenu super. Znova opakujem, z ohľadom na CENU.

Pokial chcete nejaky solidny test autovoskov, a docitat sa nieco o ich zlozeni, tak jednoznacne odporucam tento clanok

http://lestenieaut.sk/ochrana.html

Je tam vseobecny pokec o voskoch, rozhovor s dodo juice, a hlavne velky test voskov od Turtle Wax az po najdrahsie kusky. Su tam takisto ceny za balenia, a prepocty ceny na 10 gramov.

Robil som aj s farebnymi DODO Juice tuhymi voskami a lestickou, samozrejme, efekt je brutalny, ale ten čas čo to zaberie. Idealne je, aby tvrdy vosk od dodo po aplikacii schol aspom 8 hodin, idealne aj 24 hodin a az potom sa finalne zalestoval ... Navyse o ten vosk sa treba starat, a nemyslim si, ze toto je tema fanusika lestenia automobilov ...

Myslím, že taký stred, v kvalite, výsledku, a hlavne cene je Autoglym ... To je len môj názor, prípravky boli aspom min. rok pomerne lacnejsie ako meguliars alebo dodo juice s velmi peknou kvalitou.

Tempo takisto uz nepouzivam, ale zase, na pekne ocistenie nejakej starej fabie, bohato stačí ...

[Edited on 22/3/12 15:54 by Lubk0]

Odesláno

No pokud chceš něco co půjde lehce roztírat tak trvanlivost a hloubka toho \"vosku\" bude vždycky mizerná. Pokud naopak budeš mít tvrdý a hůř aplikovatelný vosk tak podle mě pravděpodobně vydrží podstatně víc. Já mám teď favorita v podobě W5 vosku z Lídlu. Tvrdý, čirý a se slušnou výdrží vzhledem k ceně. Pokud chceš nějaký kompromis tak http://www.sonax.cz/view.php?cisloclanku=2005082303&rstema=4 Tempo používám také, ale jako jednu s past na leštění poškrábaného nebo zašlého laku. To už je citlivější a lépe se pracuje pasta v tubě opět od W5 z Lídlu.

Odesláno

Tak ja som akurat teraz objednaval na skusku z akcie

1l Carsystem Finish Speed Cut = hrubá brúsna pasta

1l Carsystem All In One = jemná brúsna pasta

1x 950 Ml Carsystem Refinish 2 = leštiaca pasta

Znamy mi doniesol s PSA Peugeot Citroen novu sadu 3M kových penových leštiacich kotúčov, tak som zvedavý, ako sa s týmto bude renovovať ...

Voskovať asi skúsim podstivo s tvrdym a mekkym voskom toto leto, ze jeden vykend sa s tym skusim vyhrať s podstivým schnutím ... Tak uvidíme :D

Odesláno

Přesně tak,jestli to ten lak už to potřebuje,neni to na pár minut,ale výsledek za to stojí.A když se použije kvalita,tak i následná údržba je pak o hodně snažší a dá se říct i levnější....

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...