Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Identifikace motoru 1.8 16V


Nedos

Recommended Posts

Mám dotaz ohledně motoru. Mám špatný víčko na dolejvání oleje, tak jsem byl u peugeota, že potřebuju nový, tam mi podle VIN kodu objednali, ale to co jim přišlo nebylo to co mám.

Já mám tenhle motor:

motorxx.jpg

Víčko který jim přišlo je asi na tenhle motor(podle toho víčka co tam je):

800px2005peugeotparselx.jpg

Podle VINka mám teda v autě jinej motor než je psanej od výrobce. Jsem teď poněkud na vážkách protože oba motory by měli bejt LFY, což byl taky motor kterej jsem sháněl když můj starej motor odešel. Starej i tenhle novej jsou naprosto identický, podle techničáku je to 1.8 16V 81Kw, model auta je po faceliftu rv. 2000. Teď teda tápu, jak je možný že moje auto má jinej motor než by tam měl být. Popřípadě jestli je možný tyhle 2 motory mezi sebou proměnit. Jelikož pán od peugeota to nehodlal dál řešit, protože když to nesedí podle VIN tak řešení mého problému neexistuje, tak teď sám nevím.

Otázka zní, kam pro nový víčko, co tam mám za motor, co bych tam měl mít za motor. Stávající je z modelu 306, protože originál ze 406 se v době kdy sem ho snáhněl v ČR asi nenacházel.

Díky za každou radu.

[upravil dne 8/2/12 16:28 od Nedos]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám (viz obr.) LFY.Zkus se podívat na motor na štítek co tam je napsáno zda LFY nebo LFX nebo RFX? nevím označení,ale je to ten novější 16V s 85kW.

Jinak tyto motory mají mimo jiné i Xantie (viz moje),Xsary možná i ZX,teda mimo pežoty.

Takže sorry obrázek nejde ,je větší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...