Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

508 - skúsenosti.


stefano

Recommended Posts

Nechci strašit, ale čerpadlo AddBlue :-). Prošel jsem si tím v lednu. Jak už píšou kluci nahoře, první hláška je jasná. Mě se stalo to samé, a bohužel to znamenalo výměnu celé nádrže na AddBlue (oprava 28 000 Kč). Řešil jsem to tady. Pokud to je ono, co tě trápí, tak je teoretická možnost, že tomu pomůže přehrání SW auta. Mě to pomohlo na den. Vyjel jsem s ním pak do Alp a po 20-ti km znova jedno a to samé. Dojez 1000 km. Počítal jsem každý km, zda to dám až domu nebo mě to nechá někde na cestě. Fakticky jsem dojel s rezervou 50km před blokací motoru.

Fakticky se jednalo u mě o to, že čerpadlo vracelo chybovou hlášku, že je nízký tlak v systému vstřikování adbluue (přes diagnostiku v Peugeotu). Bohužel je ta nádrž tak blbě udělaná, že se mění celá i s čerpadlem.

Pavel

 

 

Upraveno uživatelem pajson
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, pajson napsal:

Nechci strašit, ale čerpadlo AddBlue :-). Prošel jsem si tím v lednu. Jak už píšou kluci nahoře, první hláška je jasná. Mě se stalo to samé, a bohužel to znamenalo výměnu celé nádrže na AddBlue (oprava 28 000 Kč). Řešil jsem to tady. Pokud to je ono, co tě trápí, tak je teoretická možnost, že tomu pomůže přehrání SW auta. Mě to pomohlo na den. Vyjel jsem s ním pak do Alp a po 20-ti km znova jedno a to samé. Dojez 1000 km. Počítal jsem každý km, zda to dám až domu nebo mě to nechá někde na cestě. Fakticky jsem dojel s rezervou 50km před blokací motoru.

Fakticky se jednalo u mě o to, že čerpadlo vracelo chybovou hlášku, že je nízký tlak v systému vstřikování adbluue (přes diagnostiku v Peugeotu). Bohužel je ta nádrž tak blbě udělaná, že se mění celá i s čerpadlem.

Pavel

 

 

No zajtra to ide na diagnostiku..cudne ved to ma len 70 000km ja mam na mojom takom istom modely 268 000 a 4,5r

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rado1,

tím víc se to podobá tomu co jsem psal. Mě to začalo tak, že se mi zobrazila nízká hladina adblue (červeně) = myslím dojezd menší než 2500 km. Dolil jsem ho za pomoci servisáka v peugeotu (mé první dolití a zaplať že jsem to udělal s ním). Druhý den, se objevilo to samé, dojezd 1000 km s chybami jak máš ty. Zajel jsem znovu po dvou dnesch do Peugeotu, kde mi přehráli SW motoru, ale rovnou mě upozornili na to, že to může být to čepradlo. Dva dny na to při odjezdu do Rakouska (najeto od servisu tak 20 km) to samé a pak už opravdu pomohla jen výměna nádrže.

 

chyba P20E8 00.JPG

zakázkový list.JPG

Upraveno uživatelem pajson
Doplnění fotek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, pajson napsal:
před 22 hodinami, pajson napsal:

No to pak schválně napiš, kolik to stálo.

Auto je spravené..menila sa komplet nádrž s čerpadlom..material v rámci záruky a práca sa platí..este nevieme koľko..zajtra bude faktúra..mna by skôr zaujímalo čo je príčinou? Keď auto ma cca 73 000 km

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Buď rád, že má jen 73 000 km :-). Mění to v záruce jen pokud to splňuje 2 podmínky:

1) Stáří < 60 měsíců

2) km < 150 000

U mě jsem tu první splňoval (48 měsíců), u druhé jsem měl 155 000 Km :-). Ty čerpadla odcházejí, je to prostě známý problém (teď už o něm vím). Fakticky to mže nastat v zimě, protože AdBlue má pokud se nepletu bod tuhnuté -11°C. Fakticky jsem někde četl, že je nádrž vyhřívaná, ale pravdou je, že je vyhřívané jen to čerpadlo. I když nejsou už tak tuhé zimy, je možné, že to tomu nedělá asi dobře. U tebe to ale vypadá na to, že jsi chytl špatný kus, protože co jsem četl a sondoval, tak to odchází těsně po těch 150 000km.

Pavel

Upraveno uživatelem Péťa
Odstraněna prázdná citace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...