Jump to content
Sign in to follow this  
h4wk3y

Myti aktivni penou z wapky?

Recommended Posts

Zdar,

je tu nekdo, kdo doma myje auto pomoci aktivni peny z wapky?

Ted po tom tak koukam, ze bych na takove to bezne rychle myti koupil zpenovac a nejakou penu... Ale cim vic o tom ctu, tak vsude pisou, ze to moc nemyje, ze je to jen takovy predoplach, takze netusim...

Lak u me ma prakticky nulovou peci - jednou za pul roku sotva to prozenu automyckou a tim to hasne... Proto bych rad mel doma nejake \"rychle\" myti na bezne odstraneni necistot...

Tak co vy a aktivni pena? Kdo pouziva a fakt mu to nejak myje, tak sup sem s presnou znackou (nazvem)....

neznam tuhle technologii. Ale když to auto myješ jednou za rok v myčce, má cenu na tom něco měnit. Koupíš si něco jako \"rotoped\", použiješ dvakrát a nakonec to skončí v koutě garáže :cool:

no prave bych rad myl casteji, protoze posledni dobou me stve viditelne spinavy auto... nemusi se to blyskat jak psi kulky, ale aby to bylo apson bez vrstvy spiny....

Taky to tak dělám. Ale u myček mám fakt smůlu. VŽDY!když přijedu, tak přede má mnou nějaký pako program č.1 a dopřává svý 20 let staré dodávce/plechovce/vraku masáž laku a dvojitý mytí. Většinou mají i auto o 200% čistší než já. A nejlepší jsou myčky, kde se už nedá vycouvat z fronty. Půl hodina v háji. Resp. bývá to tak, že přijedu, přede mnou 2 auta, první během 5 minut pryč, mezitím se za mě naštosují 3 auta, pako přede mnou si dá jedničku a já šílím a koušu volant. Nechápu, že má někdo ráno v 8 půl hodiny na mytí auta.

[upravil dne 9/9/11 22:37 od shwaara]

OK k věci: Nedělal bych to. Je to výdaj, který se Ti vrátí nejdřív za rok, stojí to čas, v zimě se Ti do toho stejně nebude chtít, uděláš si bordel na zahradě. Raději častěji jezdi do myčky.

Aktivní pěna není špatná věc, ale při použití to dělá hroznej rámus :-).

Používá se hlavně z důvodu PŘEDMYTÍ, tzn. zbavení laku hrubých a větších nečistot, a až potom se dělá mytí houbou (ovčí rukavicí, sasankou...) se šamponem. Já bych do toho asi nešel.

:xvul ja treba auto myju vodou z hadice, pak nejakym samponem na hoube a zase splachnu... jednodussi a hlavne podstatne levnejsi nez kupovat vapku.. ale chapu ze ne kazdy ma moznost myt si auto na zahrade hadici/vapkou...

tak ja bych koupil jen zpenovac a penu... wapku mam, tou myju bezne a rucne s autosamponem, ale to se mi vetsinou nechce, proto bych vzal wapku s penou, pockal 5 minut a oplachnul a pro me by to haslo...

tak ja bych koupil jen zpenovac a penu... wapku mam, tou myju bezne a rucne s autosamponem, ale to se mi vetsinou nechce, proto bych vzal wapku s penou, pockal 5 minut a oplachnul a pro me by to haslo...

Záleží, jestli chceš mít auto umytý pořádně, nebo v podstatě jen \"na oko\" :-)

H4awk3y: timhle vlaknem jsi me tak trochu zklamal... :( ja jsem si podle profilovky myslel, ze jsi jeden z tech lidi, co kazdou volnou chvilku auto opecovavaji, cisti, luxuji.... :D ale koukam ze realita je jinde..

Špinavý auto neláká ani škodící vandaly, ani loupežníky. Auto myju zcela vyjímečně (tak 1 - 2x ročně) a zatím mi teoretickou úvahu z úvodu příspěvku nikdo přesvědčivě nevyvrátil (laicky řečeno: půjde-li skupinka bojovně naladěných borců z hospody ulicí, kde bude stát moje schmutzig kára, pár obyčejných plechovek a vyvoněná leštěnka, a budou-li hoši mít potřebu vybít si nějak nashromážděný vztek, kterou plechovku si s největší pravděpodobností vyberou?).

Nic se nemá přehánět a návštěvou myčky cca 1x měsíčně bych považoval očistu auta za dokonalou