lidoop Odesláno 1. srpen 2011 Odesláno 1. srpen 2011 Ahoj, moc prosím o radu. Ve čtvrtek mi při jízdě začala svítit kontolka baterie a objevila se hláška \"battery charge fault\". Pak zase zhasla a to se několikrát opakovalo. Odpoledne se k tomu přidala ještě kontrolka airbagu, airbagu spolujezdce a abs. Zastavil jsem a pak už nenastartoval. Nahodil mě týpek startovacíma kabelama. Dojel jsem domů, přes víkend baterii nabil a včera zase všechno nanovo. Co jsem se dočetl, vypadá to na alternátor/uhlíky. V pár diskuzích se ale taky lidi zmiňovali, že stačí dotáhnout nějakej kablík, kterej je povolenej. Bohužel nikdo nereaguje na PM. Jsem tak trochu technickej antitalent, neporadil by mi někdo o jakej kablík by mohlo jít a kde bych ho našel? Když lidi psali, že s tím jeli do servisu, tak jim většinou měnili alternátor. Pokud nebude zbytí, nakonec tak dopadnu taky, ale pokud to vyřeší jen povolenej kablík, přijde mi zbytečný vypláznout x tisíc. Předem díky všem :-) Citovat
ozzy56 Odesláno 1. srpen 2011 Odesláno 1. srpen 2011 zajeď k elektrikáři, kvůli kontrolce se nemění hned altík:bojim, proměří obvod a hned zjistí, proč to nenabíjí předtím sám zkontroluj upevnění kabelů k alternátoru Citovat
lidoop Odesláno 1. srpen 2011 Autor Odesláno 1. srpen 2011 zajeď k elektrikáři, kvůli kontrolce se nemění hned altík:bojim, proměří obvod a hned zjistí, proč to nenabíjí předtím sám zkontroluj upevnění kabelů k alternátoru Ok. Já vim, že se budu ptát jako blbej a nejspíš se mi tu spousta lidí vysměje, ale alternátor vypadá jak/kde přesně je? To je taková ta krabice napravo od baterie, do který vede spousta kabelů? Citovat
ozzy56 Odesláno 1. srpen 2011 Odesláno 1. srpen 2011 altík je při pohledu zepředu pod kapotu vlevo vepředu--žene ho plochý řemen Citovat
lidoop Odesláno 1. srpen 2011 Autor Odesláno 1. srpen 2011 altík je při pohledu zepředu pod kapotu vlevo vepředu--žene ho plochý řemen Díky, odpoledne na to mrknu a doufám, že něco bude povolený :-) Citovat
ChouLu Odesláno 1. srpen 2011 Odesláno 1. srpen 2011 A pokud to nebude remenem tak bych to typoval na usmernovac na altiku je to v plastu a jednou to proste tu teplotu nevydrzi a roztavi se to necha se to vymenit je to otazka parstovek Citovat
lidoop Odesláno 2. srpen 2011 Autor Odesláno 2. srpen 2011 A pokud to nebude remenem tak bych to typoval na usmernovac na altiku je to v plastu a jednou to proste tu teplotu nevydrzi a roztavi se to necha se to vymenit je to otazka parstovek Tak alternátor jsem zkontroloval a všechno se tam zdá být v pohodě. Ještě jsem našel podobnej případ, kde týpek radí: \"Po tyzdni badania som zistil, ze mam dost volny kabel na kostre. Na fest som to dotiahol a bolo po probleme\". Kostra je ta kovová část v motorovym prostoru, že? Takže prostě asi překlontrolovat víceméně všechny kablíky, který kde uvidím...? Citovat
miroja Odesláno 2. srpen 2011 Odesláno 2. srpen 2011 Hlavne kladny a zaporny od akumulatora, kabel z alternatora - ten hruby (ak ide k starteru, tak aj tenten spoj) a v podstate vsetky hrubsie vodice. Nezabudni na prepojovacie vodice medzi karoseriou a motorom. Pozri aj poistky v motorovom priestore (ak tam su, nepoznam detailne tvoj typ auta). Ak je niektory spoj zoxidovany, treba to rozobrat, ocistit do cisteho kovu, jemnucko namazat a opat poskaldat. Pritiahnut primeranou silou. Ak to budes robit SILNE DOPORUCUJEM odpojit akumulator, aby si nenarobil nejake ohnostroje. Ak mas radio na kod, pohladaj si ho pred odpojenim aku. Citovat
lidoop Odesláno 2. srpen 2011 Autor Odesláno 2. srpen 2011 Všechny kabely vypadaly ok, tak jsem to odvezl elektrikáři. Teď mi volal, že je špatnej stator a bude to stát určitě přes 2000 Citovat
banan1987 Odesláno 2. srpen 2011 Odesláno 2. srpen 2011 no tak pecka dufam ze to necaka aj mna.. za jazdy mi to vypisalo na PP asi 3 krat... budem kontrolovat kable .. ak nie pojde to von a bude sa menit stare za nove Citovat
ChouLu Odesláno 2. srpen 2011 Odesláno 2. srpen 2011 Stator? tak to bych zas tak cerne nevidel to je jen klubo medi kde opravuji motory,by nemel problem to premotat u nas to dela jeden chlapek a bez papiru ma krasny ceny do 1000ky by ses tu urco vesel, jenze to mas z neruky Citovat
ozzy56 Odesláno 2. srpen 2011 Odesláno 2. srpen 2011 Všechny kabely vypadaly ok, tak jsem to odvezl elektrikáři. Teď mi volal, že je špatnej stator a bude to stát určitě přes 2000 bohužel,stane se...,né vždy jsou to jen uhlíky nebo jiná kravina...,nechej si udělat celkovou repasi altíku (když je venku) Citovat
lidoop Odesláno 3. srpen 2011 Autor Odesláno 3. srpen 2011 Všechny kabely vypadaly ok, tak jsem to odvezl elektrikáři. Teď mi volal, že je špatnej stator a bude to stát určitě přes 2000 bohužel,stane se...,né vždy jsou to jen uhlíky nebo jiná kravina...,nechej si udělat celkovou repasi altíku (když je venku) myslíš, že se tam může vy*rat ještě něco dalšího? a na kolik by to tak celkově mohlo vyjít? díky Citovat
ozzy56 Odesláno 3. srpen 2011 Odesláno 3. srpen 2011 nevím,kolik má altík najeto,ale stojí za to zkontrolovat ložiska,srovnat komutátor a vyčistit drážky,nové uhlíky,proměřit i rotor-- když stator bude nový...,elektrikář by to měl všechno udělat tak jako tak (aspoň zkontrolovat) cena se nedá určit (je podle toho,kolik dílů vymění) Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.