Jump to content
  • Current Donation Goals

antipolution vs. depolution system faulty

dodo407sw

Recommended Posts

Dnes sa mi pocas jazdy rozsvietila kontrolka motora z chybou depolution system faulty,je to fap? Po 400km zmizla a uz nesvieti. Aky je rozdiel medzi antipolution a depolution? Auto islo v pohode, ziadny nudzovi rezim.

[upravil dne 4/5/11 20:40 dodo407sw]

at me nekdo kdyztak opravi, ale podle vlastni zkusenosti:

muze se to tykat FAP, ale nemusi. mně se rozsvítila i v případě, že jsem měl prázdnou nádrž, protože mi špatně ukazovalo množství paliva ( pak podle dia , závada na palivovém systému), jednou se mi to zase rozsvítilo samo a nic se nedělo, po 2 dnech stání hláška zmizela

mne sa raz rozsvietila na dialnici. Cital som o tom a takisto viac ludi pisalo ze im to urobilo na dialnici ked tomu privelmi \"prikurili\". Mne to napisalo a isiel som asi bez turba. V servise mi povedali to co som precital aj na forach. Ze skusia zmenit software ak je k dispozici novsi a malo by to byt OK. Tak aj bolo. Dali novy SW, vsetko zmizlo a vratilo sa do normy.

Přesně tak může to být víc věcí, dia určitě řekne víc, ale jak už jsem se tu někde na fóru zmiňoval mě se to přihodilo taky ta samá hláška a kontrolka motoru při předjíždění, ale nic se nedělo auto šlapalo normálně dál a asi po 100 km padlo do nouzáku. Dlouho jsme s mechanikem bádali co by to mohlo být, protože dia nám to neřekla úplně konkrétně, ale když jsme to projížděli tak podle naměřených hodnot jsme došli k závěru že by to mohl dělat palivový filtr a tak to i bylo filtr jsem vyměnil a byl klid. ;)

no skusim ist dia... ale neviem ci daco ukaze ked vsetko je zas ok... :) dam vediet...

Sa dohodni na DIA z clenom Uepepe. Som bol u nho v Jarovniaciach. Je v pohodak a ochotny. Okrem podrobnej DIA mi cekol aj vetntilator cez test ci funguje. :papa

jazdim uz 2 tyzdne bez chladenia :D

ale zatial ani raz sa mi motor neprehrial, akurat som sa bal ze co pocas regeneracie fap, ale pohoda :)

dodo407sw - Testovaci pilot Peugeota :super

mas pezota kremovej farby? :) z ktoreho si sidliska :) len tek pre zaujimavost ;)

chces mi ho poskrabat? :bacha:D

Mam taku istu farbu ako ty. som zo sekcova. Mimochodom apropo adresa- viem ze je to :xvul , ale dobra vec je ta google mapa clenov clubu. dobre by bolo ak by sa tam aktualizovalo viac figuriek. z vychodu sme tam len traja ci styria. :mad:

dobra vec je ta google mapa clenov clubu. dobre by bolo ak by sa tam aktualizovalo viac figuriek. z vychodu sme tam len traja ci styria. :mad:

Lenže to ostatný členovia musia napísať do tohoto vlákna Kurtovi aby boli na mape členov.

U mojej 407 sa Depolution faulty zobrazí zároveň s rozsvietením kontrolky MIL,a jedná sa o hocijakú chybu motoru (z manuálu k 406 - motor kvôli chybe nepracuje efektívne a zvýšené emisie môžu poškodiť katalizátor).

Antipolution faulty sa ukazuje keď je problém s niečím okolo FAP-u - ucpaný filter, zlé snímače, niečo s aditívovaním a tak...

• 1 month later...
  • 7 months later...
  • 3 weeks later...