Jump to content
  • Aktuální cíle darů

otáčkoměr

Majestic7

Recommended Posts

Zdravím, před 3 měsíci mi bylo koupeno moje první auto :) Ještě to ale s tátou vychytáváme... první věc, se kterou jsme si neporadili je otáčkoměr... po nastartování zůstane na 0, při jízdě také, občas se cuká a má jakoby snahu se hnout, ale nic... Když podřadím do vyšších otáček, tak cukne víc a skočí na těch 100-500 otáček, po chvíli to ale jde zase zpět na 0, nikdy však nejde plynule, jsou to cukavé pohyby... je to na výměnu celého budíku? Nebo je to nějaká banalita? :) Díky

Mám stejný problém, najde se, prosím, dobrá duše, co poradí kde je problém?

Otáčkoměr ukazuje obvykle o 1000 otáček méně a vždy se pohybuje cukaně.

V servisu (Agrega Bludov) mě bylo sděleno, že to snímačem nebude, je to napojeno do řídící jednotky a to by selhávalo i něco jiného, takže prý jen budíky za volantem- dá se to koupit celé nové snad okolo 14 tisíc:bojim

Předem děkuji

tomino: ručku přesadit, uvnitř vyčistit, případně srovnat, Řešil bych to tak, že bych hezky poprosil pana Martina...

Anebo vrakáč v Křelově.

Agrega Bludov je značkový servis, tam ti nic jiného nemohou poradit, jedině prvotřídní opravu s plnou zárukou.

Dej si do podpisu typ auta a ročník.

[upravil dne 29.4.2011 20:44 P607Olda]

Ahojky Oldo, díky za radu, právě to doma kuchám.

Respektive:

- demontoval jsem celou soustavu- palivoměr+ otáčkoměr+ rychloměr+ teploměr

- demontoval jsem zadní stěnu- 4 zobáčky odehnout, pootevřít zadní panel

- zjistil jsem, že takto nic neudělám, opět jsem to smontoval- zadek k celému dílu

- na bodu jsou otvory, do kterých jsem vložil šroubovák a otočením jem povysunulvnitřek směrem dozadu od ručiček

- opatrně jsem posunul plastový díl a nadzvedl display

- znovu jsem otevřel zadní dekl- bílý, a celý tišťák i displayem jsem dal bokem (opatrně na jemný páskový vodič k displayi!!!)

- sundal jsem ručičku otáčkoměru z osky dvěmi prsty- nehty, někdo to dělá snad vidličkou

- motorek (krokový) otáčkoměru se dá vysunout směrem vzad, je třeba odehnout od sebe 2 a 2 plastové díly a stáhnout ho přes zobáček-

- demontoval jsem motorek na 2 půlky a zjistil, že uvnitř je plastový ozubený převod a prostřední díl je uložen na plastovém trnu jednoho z dílů- ten se ulomil (má průměr 1,5 mm a délku cca 4- 5 mm)

Tímto jsem zatím skončil.

Pokusím se to zítra nejspíš provrtat a vložím na místo trnu zkrácený vrták, zalepený a zvenčí navíc něčím zpevním (epoxidovým lepidlem???)

Zítra dám snad vědět, jak jsem pochodil:myslim

Takže není třeba demontovat vše co jsem psal, hlavně není třeba demontovat display ujetých km a tišťák!!!!!

Je to jednodužší než jsem myslel a co mě kdo říkal.

Jen se mě to jaksi po montáži nechce rozjet vůbec (ručička se nehne)- problém bude nejspíš v tom, že na místo ulomené osičky jsem udělal dírku a to kurňa NAKŘIVO!!!

Teď to mám upravené, složené- jde s tím otáče (za osku kde je ručička) velmi pěkně a jemně:mrk

Až se vrátím od auta, tak se zmíním...

Děkuji za podporu, Oldo

Martina Nečase jsem taky měl na mysli. Ale pokud by to tomino opravil sám, je to ještě lepší - potěší to.

Nečas se do některých věcí nepouští - tam, kde nemůže dát záruku a je pravděpodobnost, že se závada objeví znovu. Zásadně nechce, aby se mu vracely závady, že je \"špatně opravil\".

OPRAVENO!!!

Mezitím co jsem opravoval otáčkoměr, sem jej opět jinak poškodil a současně jsem poškodil tachometr. Nakonec jsem oba budíky opravil!

Náklady: 0,001 Kč

Matariál: Antikoro hřebíček průměr 1,5 mm MAX, dl. min. cca 10 mm a zkrácen na cca 5- 6 mm bez špičky

Doba opravy: cca 3 hodiny, ale teď už vím jak na to, takže cca 30 min jeden budík.

Jen to opětovné nastavení ručiček je cca +- 1 km/h

Bude-li mít někdo zájem, napíšu sem JAK NA TO, nebo to sem hodím časem, jak bude čas...

Jinak Servis Nečas v Zábřehu znám, jsou perfektní a nedám na ně dopustit. Ale jsou věci, kterými bych je neobtěžoval.

Čas je drahej a já na tom nechal možná dohromady se vším všudy jedno dopoledne, než jsem se to naučil opravit.

Protože nemám všechny fotky, vyrobím návod jindy, pokud o to ale projeví někdo zájem!

Mějte pěkný den

To: Majestic7

Tobě jsem už odpověděl soukromou zprávou, psal jsem to doma asi hodinu, ale protože nemám fotky rozdělaného samotného krokového motorku, nemohu ten obrázkový návod vytvořit. Ono totiž jak jsem to chtěl udělat, tak jsem zapoměl vyfotit rozdělaný motorek. Mám nafocený pouze opravený motorek a montáž celého panelu dohromady... Podle toho mého návodu by jsi to mohl s tátou zvládnou a pokud pošleš fotky motorku, tak to doma zkompletuji a něco vyrobím a tady zveřejním.