Jump to content
  • Aktuální cíle darů

406 coupe....jake je v zime ?

sharpers

Recommended Posts

koukam po coupečkach....mam dotaz k těm co v nich jezdí nejlepe celoročně.

Co říkají okna na mínusové teploty ? Vím že mají funkci se kousek stáhnout při otevření dveří, nedělá to problémy v zimě ?

Coupe bych měl na každodení dojíždění do práce, tj trasa 2x 20km.

Motor mi je jedno, vím že do takoveho auta patří V6ka, taky bych ji tam nejraději chtěl :) Ale zase nevím jeslti motor nebude na takových krátkých trasách strádat kor když by byl předělaný na plynový sporák....ale motor moc neřeším , spíše mě zajímají třeba ty okna....

okna sa tu uz niekde riesili.osobne jazdim celorocne,auto parkujem vonku tzn sneh,lad v zime stale.okno primrzne takmer vzdy.otvorit ide akurat to zatvaranie dvier je horsie.treba viac buchnut dverami aby sa zavreli nakolko sklo nezide vobec nizsie ako za normalnych podmienok.ak odmrzne tak zase funguje ako ma.ziaden problem.takto fungujem 3 roky.

20km V6-tke neva vobec.

no protože něktěří píšou že tomu motoru moc krátké trasy nesvědčí.....mě se to moc nezná ale tak co já vím :)

jinak teda dík za to info s okny, a jinak teda není žádný jiný problém na coupečku při celoročním provozu oproti sedanu ?

Myslím, že to bludy nejsou, ale problém je jinde než motoru. Tohle auto je přece jen kořistí i těch s \"mokrým\" řidičákem a s chutí se předvádět. A největší zkáza je zátěž zastudena. Když ho nebudeš zastudena trápit ( a netrápil ho někdo před tebou ) a dopřeješ mu slušnou údržbu tak bude všek OK !

Kolega se ptá na to \"proč se říká, že není vhodné na zimní popojíždění\" a já ( zkráceně řečeno ) říkám: auto je v pohodě, jen ( stejně jako každé trochu sportovně vypadající auto ) přitahuje mimo jiné idioty, kteří auto v zimě trápí zastudena plnou zátěží a pak se říká, že je nespolehlivé. To platí pro každé auto, ale sportovně vypadající prostě \"sportovce\" víc přitahuje. Myslím, že ho to trápí když to opakuje...

tak vždy je otazka jak s tím kdo jezdil to je jasne.....ale je pravda že tyhle věci znám, spíše mě zajímaly věci přímo pro coupečko, jako jsou třeba ty okna....mám sedana a tam je normálně rám dveří, a vím že mi někdy okna nešly otevřít, tak sem si říkal co tam to pootevirani oken....ale vypada to jak řikaji že je to ok....a je pravda že motor je tam jako každy jiny, ten by zimou fakt trpět neměl....jenom zbyde otazka co řekne na LPG :D

Okna jsou v pohodě, jen je třeba promazat těsnící gumy např.silikonem... mám už za sebou tuším 4 zimy a vše ok, ani rez - coupé má perfektní antikorozní ochranu. Starty v zimě taky ok...