Jump to content
  • Aktuální cíle darů

bezduvodne mi v kolone stoupa teplota a objevi se STOP

Scratch

Recommended Posts

asi termostat, co?

Jsem vcera musel jet kolonu s otevrenymi okny a vsechno teplo z motoru jsem poustel dovnitr, byl jsem fakt prehratej :D

Dokud jsem to neudelal, tak jsem mel teplotu oleje nekde kolem 100 - 105, a kapalina sla taky ke 100 stupnum, potom se to drzelo na 90

Guest StibTo

ten samej problem .. u 306... dlouhodobe ... STOP se rozsviti, pak se kolona rozjede, motor se ochladi a STOP zhasne ... jo taky jsem si vsiml ze ve chvili kdy se spusti druha sahara (okolo tech 100 stupnu) auto se docela znatelne rozklepe - asi tam bude nejaka vůle

no zalezi ci sahara zapne...

mne ked nabehla kontrolka STOP, sa vypli vsetky spotrebice v aute a sahary zacali tocit na max, ked sa voda schladila, vsetko sa vratilo do normalu a po chvili to iste

takze u mna to nebolo saharou ale tym termostatom ;)

Nojo, ale kdyby byl zaseklej termostat, tak by to potom neschladila jízda, ale zahřejvalo by se to pořád, ne?:myslim

ne ne...aspon teda u mna, neviem ci to je tym motorom alebo cim, ale proste jazda a sahary naplno to dokazali schladit ;)

na chvilu....

a ten proces samozrejme stale dokola isiel...a to som bol na ceste z chorvatska :D

proste vyhodilo chybu, teplota vysoka, vsetko sa vyplo (kurenie - klima, vetraky v aute,...), sahary naplno tak pol minuty, ked sa to schladilo, vsetko sa vratilo do normalu a islo sa, po 10 minutach to iste :)

a takto dokola az domov :P

Guest StibTo

hmm me se taky nic nevypina ... spis se mi neco nespina ... nespina se mi druha sahara nebo se sepne pozde odflakne svou praci a zass se vypne a motor neni ani poradne zchlazenej :grr

Tak se musím taky přidat do tohoto vlákna :( v koloně sem na tom stejně - STOP a teplota přes 110°C. auto zchladím jen jízdou, nebo puštěním topení naplno. Dnes sem zkusil odpojit zelené čidlo chladicí kapaliny, klíček v poloze 2 a nic... vrtule obě stojí. Je ještě jiný fígl na roztočení, nebo zbývá jen sundat masku a zkusit \"překlemovat\" patici relátek???

[upravil dne 27/4/11 10:54 Slayer]

Guest StibTo

ted jsem zkousel nasimulovat kolonu - auto jsem nastartovane nechal zahrat az pres 90 stupnu na volnobeh ... vrtule obe staly .. ve chvili kdy se teplota priblizila 100°C se obe dve vrtule naraz roztocily, teplota slezla na 90, vrtule se zastavily ... kontrolka \"STOP\" se vubec nemela kdy rozsvitit .. tak ja nevim teda :myslim