Jump to content
Sign in to follow this  
AKCZ

Mlada Boleslav Skodovka

Recommended Posts

Byl jsem tam na praxi na staré lisovně Octavie, což doporučuju, je zajímavé jak z role plechu lezou dveře ;) Jinak co bych ještě doporučil tak je ta svařovna, to je zážitek na celý život :papa

Co je škoda že nikdy asi neotevřou je depozit muzea. Byl jsem tam jednou a to je něco. Závodní speciály, prototypy apod. ;)

Ale to víš že otevřou, jen je musíš požádat :) Tohle sem já, kterak lezu do Tudoru :)

b8f5b9127528946.jpg

Trocha nostalgie. Bol som ešte keď sa škodovka menovala AZNP Mladá Boleslav na praxi z priemyslovky, keď sa vyrábal model Škoda 125 :D, do UK s pozinkovanou karosériou :D, keď na lisovni makali vezni :(, a na motorovni študenti, černosi, arabi... :D, každý druhý agregát zavesený na montážnej linke mal zavesenú cedulku DO ŠROTU :grr, vtedy som sa dozvedel prečo tečú prevodovky na škodovkách :P, ale dala sa kúpiť priamo z fabriky škodovka za 15 tisíc v \"plnej výbave\" :D s malou výrobnou vadou = ťuknutý blatník pri transporte auta po vlastnej osi z montažnej linky na centralne parkovisko, na karosárni bol prvýkrát použitý robot na bodové zváranie karosérie, myslím že to bol od fy KUKA a oproti nemu makal chlapík s cigaretou v ústach a v ruke držal na balancéri tak isto zváračku a vždy mal pred robotom náskok asi tak pol minúty :D:D , ale sedel som v Škode Ferat, videl som miliontý vyrobený kus Škoda 100 a to sa nezabúda :papa:papa:papa.

Fajn.. diky za reference.. taky se tam chystam ale chtel jsem vedet co a jak :) Takze o to vic se tesim :super

A jeste jak to je s focenim? Predpokladam ze se asi moc fotit legalne neda coz? :)

no zkus si ho vzit a uvidis jak rychle pudjes ven, kdyz te nacapou.. jinak ja jako boleslavak muzu doporucit, koho to zajima, myslim si ze je to pekne stravenej den, pujdu jiz po treti a docela se tesim...