Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 406 1.8 16V 97" LFY - ztráta výkonu zvýšení spotřeby


Martin406ova

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

tak opět pokračuju v boji s volnoběhem. včera vyměněn MAP za originál nový od Bosche. Baterka byla odpojená asi 2 hodiny. po nastartování vše při starym. volnoběh houpal od 500 do 900 a z 90 procent případů to motor nezvlád a chcípnul. Takže sem se nasral a na lanku od plynu sem posunul zarážku o dvě pozice, čímž jsem defakto otevřel trochu klapku. A hle auto funguje úplně perfektně. Volnoběh za studena kolem 1200, za tepla +-850. auto necuká, brzdí motorem a jede úplně v pohodě. Ale Co teda způsobí, že jednotka neotevře krokový motorek natolik, aby obtok vzduchu zavřenou klapkou udržel volnoběh? s dorazem klapky jsem si nehrál, jenom sem jí vyčistil.. Takže mě napadá jenom čidlo polohy škrtící klypky. Ví někdo na které piny v jednotce přichází tenhle signál a v jakých odporových hodnotách se má pohybovat? Hlavní je, že se dá s autem normálně jezdit, ale stejně to neni tak jak by to mělo být.....:myslim

Děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co tam mas za ECU ? Bosch nebo Sagem?

no uz ti zbyva jen ten potenciometr skrtici klapky a pak muzes zkusit vstriky, regulator tlaku paliva na rampe a podavaci cerpadlo :) , ve finale pak uz jen jiny motor :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sagem :nevim kdyby to bylo tlakem paliva nebo benzínem, tak to přeci nestíhá v otáčkách nebo při zatížení? Ale žádnej problém to nemá, prostě krásně lineárně táhne bez sebemenší díry... Samotná jednotka asi na zkoušku nepude vyměnit kvůli imobilizéru co:bacha Ve finále to bude jiný auto :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neví teda nědo aspoň ty hodnoty potenciometru, v service boxu by to mohl v placený části být :myslim a ještě druhá otázka můžu koupit sání ze 406ky, který je taky plastový a na první pohled má stejnou klapku i krokáč, jenom Map je jinej, protože to auto mělo BOSCH, dá s ta klapka hodit ná můj SAGEM?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak si odpovím sám :D Snímač polohy je pro všechny řídící jednotky stejnej a to 1628 1E od bosche 0 280 122 003

nastartoval sem motor a udržel volnoběh i bez přidanýho plynu na lanku. Potom jsem odpojil konektor od potenciometru a otáčky začli houpat až nakonec chcípnil. Teď ještě musim proměřit kabely jestli nejsou někde zlomený.

takže zkusím vyměnit ten potenciometr a když ne, tak to letí ze skály:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...