Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Samovolné odemykání auta


danny617

Recommended Posts

Chtěla bych se optat .... začalo se mi samo odemykat auto (206). Jak jsem ale vypozorovala jen na jednom parkovišti, když jezdím do práce ... nikde jinde. Podezírám někoho, že mi při odemykání svého vozu odemyká i moje ... je to možné? Jinak si to totiž nedovedu vysvětlit, že jinde zůstane auto zamčené ...

Lze nějak odpojit dálkové ovládání (abych na centrál zamykala klíčkem)? Tak bych mohla zjistit, zda je problém opravdu v tomto. A pokud by byl a chtěla jsem vyměnit centrál... Stačí vyměnit jen tu hlavní řídící jednotku nebo musím vyměňovat úplně celé zařízení? Nevíte cca cenu výměny centrálu (pokud možno jen té řídící jednotky)? Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto už je s MPX. Je vyrobeno 1.3.2006, takže má dálku radiovou a s plovoucím kódem. Tím pádem by se nemělo otevírat jinou dálkou, protože po každé akci se kód změní. Řídící jednotka dálky je součástí BSI (centrální počítač auta, který koordinuje veškeré činnosti) a tím pádem výměna by byla velice nákladná. Jedině zkus na onom inkriminovaném místě auto odemykat a zamykat klíčem a uvidíš zda k tomu odemykání bude docházet. Někdy se totiž stává, že problém se samovolným odemykáním auta je mechanického rázu. Bývají zatuhlé zámky, táhlíčka, nebo jsou táhla ve dveřích nastavena na mezi a potom stačí málo a dojde k samovolnému odemknutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě, že jsem to už zkoušela odemykat a zamykat klíčkem - ne dálkou .. a žádná změna .. Auto je odemčené při příchodu. Neodemčené bylo jednou, když jsem jela dříve z práce domů ... proto jsem si také myslela, že mi ho někdo odemyká (že ještě neodjížděl...). A nedá se to dálkové ovládání v autě nějak vypnout? Aby nešlo odemykat dálkou, ale jen klíčkem?

Opravdu se nikde jinde auto neodemkne než na tom jednom parkovišti ...

Pokud by se odemykalo i jinde, tak je mi jasné, že problém bude někde mechanický v autě, ale takhle je to fakt divné ...

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to budu muset zkusit .... A nechat to tedy prohlédnout, zda není nějaká mechanická chyba ... Asi jiné nějaké vlny či co to otevírat nemůže, co? Kousek je třeba nádraží vlakové ... Asi je to úplná blbost, ale fakt už nevím ... Celý počítač auta opravdu vyměňovat nechci ....

Je to trošku záhada :myslim ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...

Zdravím, parkuji P206 r.v. 2001 před domem a občas je ráno auto odemčené. Zkoušel jsem na noc dát klíček mimo dosah dálk. ovl., ale to nepomohlo. V práci na parkovišti se mi to ještě nestalo. Bude to spíš dálk. ovládáním nebo centrálem? Nemá někdo s tímto zkušenost? Nevíte, kde se v autě nachází čidlo dálk. ovládání? Zkusil bych ho odpojit, abych zjistil, jestli mi auto neotvírá nevědomě nějaký soused.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...