Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno
myslim si ale ze to tvoje reseni je lepsi :)
O tom žádná, jen je tam vidět trochu víc jak na to, u starého modelu to u něj nevypadá nijek dokonale - ale ten nemá díl přímo v před klapkou na čidlo, to je tam trochu jinde, taky je to (starý model) trochu zmatečné -> ten filtřík co tam má po levé straně vede hadicí do \"regulátoru\" volnoběžných otáček a normálně se dává na něj (bez toho aby byl vidět). Zase mě to inspirovalo, jestli ho tedy taky nepřiznat. Ono se to dá zušlechtit různě, ale na fci to nemá vliv...
Odesláno

Tenhle kit sani me privedl zpet k me myslence, ci uprave. Myslim ze by to mohlo mit podobny efekt jako BMC CDA kit. Chci natahnout co nejvetsi (do airboxu by se melo vejit neco kolem 10 - 11cm) rouru od predniho narazniku do origo air boxu, kam dam vlozku od pipercross. Melo by to byt takove male naporove sani. urcite to bude lepsi nez stavajici mala trubka navic na nekolika mistech zmackla, zlomena...

Odesláno

to zuženie a poohybanie serioveho sania ma svoj vyznam neni to tam len tak :)

všetky tie \"nezmyselne pomačkane\" trubky zapričinuju, že nasavany vzduch sa dostava do určitej rezonancie a preto pri určiteých otačkach dochadza k miernemu preplneniu motra a ked privedieš trubku od naraziku do serioveho boxu tak sice bude motor lepšie dýchať ale napor vzduchu tam bude len pri vysokých rychlostiach a v tých menšich rychlostiach nebude ani dostatočný napor vzduchu a v nizkych otačkach bude motor skoro mrtvy.......to radšej kup ten kit čo je tu v prvom prispevku aj ked ta harmonikova trubka neni moc dobre riešenie lebo tam zas dochadza k nežiaducim vyrom pri nasavani vzduchu...lepšie by už bolo keby sa nakupia nerezove alebo hociake trubky so spojami a kolenami a spraviš si normálne potrubie ktora bude z vnutra hladke aby vzduch nemal žiadny odpor ani nič podobne :)

Odesláno

no ale kdyz si koupim tenhle kit a nebo nerezove trubky, tak nevyresim ten problem o kterem pises a to je, ze odstranim origo pomackanou hadici a vnizkych otackach bude, jak pises, motor mrtvy. Ono naladit sani je stejna veda jako naladit vyfuk, nejde tam proste prdnout cokoli a rict si, ze to tahle bude supr. Obecne plati, ze cim kratsi sani (snaze se tam dostane vice vzduchu), tim horsi kroutak v nizsich otackach a naopak lepsi vykon ve vyssich otackach.

EDIT: nehlede na to, ze ta origo hadice neni pevna, tudiz se muze ruzne deformovat vlivem ruznych veci a tudiz to s tim vyrenim tak zhave taky nebude. No a pokud je po tech X letech popraskana nebo nekde uplne utrhla, tak je cele slavne vyreni vis kde...

[upravil dne 31/1/11 17:14 f3Rd@]

Odesláno

tak ja nevim jak presne je riešenie sanie na V6...takže som nemohol vedieť že je to gumova hadica či čo to :)

a s tým nerezovimi trubkami alebo týmto kitom nevyriešiš problem s preplňovanim ale tak možeš si sanie a vykon motora nastaviť aspoň z časti ako chceš ty sam......jak si písal, kratke sanie vykon vo vysokých otačkach, dlhe sanie v lepši kruťak v nižšich. Takže si rozmysliš ako cheš aby sa ti motor spraval, jako jazdiš v bežnej premavke a skusiť sa pohrať s dlžkami a hrubkou sania a motor si spraviš tak aby ti to vyhovovalo......ale nebude to 100% pretože je to veda naladiť sanie jak si písal.......Takže ked chceš do serioveho air boxu len dať viacej vzduchu tým že ho urežeš zo sporu a daš tam hadicu z narazniku si dosť pohoršiš....lepšie by bolo keby spraviš komplet sanie z trubiek a daš tam konus alebo kupiš ten kit. Nebudeš mať sice efekt preplňovania motora, ale budeš mať lepši zvuk, motoru sa bude lahšie dýchať a ked sa s tým pohraš tak docieliš aj zvýšenie výkonu v niektorých otačkach motora. Len to chce trpezlivosť a vela času a skušania alebo poriadne si o tom zistiť čo najviac a spraviť to na prvy krat a poriadne.

edit: tie zuženia a rozšírenia v sani su vlastne venturiho trubice a využivaju rovnaky efekt

[upravil dne 31/1/11 16:25 winco]

Odesláno

zkusim popsat jak je ot ted resene.

Do air boxu vede od spodu (nevim presne kde je zacatek) \"hadice\" prumer cca 8cm. A neda se o ni rict, ze je zrovna naporova, myslim ze nekde pod autem trochu cuci ven, ale jen minimalne. -kdyztak me nekdo opravte pokud se pletu.

To co chci udelat ja je, tuhle hadici nahradit novou, s vetsim prumerem, vicemene stejnou delkou. Ale vsunutou nekam ze mrizku predniho narazniku, takze by mela byt castecne \"naporova\".

Ted me tak jeste napadlo, ono ikdyz jen zmenis vlozku v airboxu z origo papiraku na nejakou bavlnu, tak zmenis odpor sani a porusis \"nastaveni\" ktere vyrobce udelal.

Asi to cele vyzkousim, akorat by to chtelo i zmerit na brzde, at clovek vi na cem je... Jeste to musim promyslet. :)

Odesláno

no tak ked chceš zväčšiť priemer tak skus ju torchu predlžiť ak chceš zachovať aspoň trochu krivku kruťaku ak nie a chceš mať vykon skôr vo vyžšich otačkach tak je to teda v pohode......a inak som sa ešte nestretol že by seriove sanie malo neaky napor vzduchu, u žiadneho auta. Takže mylsim, že ani to tvoje z vyroby nemá.

Odesláno

napor od vyroby nema.vyviest ju k mriezke neviem ci bude mat vyznam.su tam chladice a ventilator

skuste sa spytat tom406 ako to robil alebo prestudovat jeho vlakno.v narazniku mal dieru a hadicu bolo vidno

[upravil dne 31.1.11 18:12 jozefsv]

Odesláno

ale tom406 nemal naporove sanie .....on mal v narazniku dieru a od tial flexi ALU trubku vyvedenu k filtru aby mal filter dostatok čerstveho vzduchu pretože jak hovroim flexi hadica použiť na sanie nie je to najlepšie riešenie...a vyvyiesť k mriežke by sa to muselo tak aby samozreme nebola ohrievana ani hadica a aby nenasaval teply vzduch...takže to neako obyisť a hadicu odizolovať

Odesláno

samozrejme ze jsem nemyslel za chladic, ale tak aby sel dovnitr jen cerstvy a studeny vzduch. Jeste jsem nezkoumal kam presne tu hadici dat, to budu resit az bude teplo a dostatek casu. ;)

Odesláno

za A: hadice je zúžená aby prolezla pod nosníkem předního nárazníku apod.

za B: Je to zvohýbané takto aby to sálo co nejméňe bordelu, ve výrobě koukaj aby se to hned nezas*alo a ne na vykon

Je jasné že hadice takle udělaná má odpor atd. každopádně si pomůžeš když to uděláš jinak určitě.

Podle toho z jakého je materiálu od ní nikdo! žádný výsledek nečekal.

Suma sumárum dát tam něco jinýho bude vždycky lepší ale budeš vysavač bordelu toť jediný mínus.

Jako koukat na tak hnusnou hadici a domejšlet si že to má kdovíjaký přeplňovací efekt na motor je blbost.

jinak hladkym povrchem uvnitr trubky eliminujes i ty turbulence o kterych se tu mluvi tzn. zadny preplnovani.

předpoklad pro tento efekt jsou nevyleštěné kanálky a co nejdrsnější povrch btw.

Odesláno

podla mňa si čul napísal totalnu kravinu.....možno to prve dobre ale ako si začal \"jinak hladkým povrchem..........................\"

tak to je jedne jediny kec :D praveže rezonannce a narazove vlny nie su turbulence, a tie vyžaduju haldky povrch :D ale nebudem sa tu hadať...napísal som si si svoje a to je tak vše.....a haldky povrch a vyleštene kanaliky a poriadne zlicovane sacie potrubia a všetko je veliky plus a už len tým dosiahneš narast vykonu aj ked cely motor bude seriovy len vylešteným kanalikov, škrtiacej klapky a zaaldenia zvarov a podobne :)

Odesláno

vieš jak funguje venturiho trubica??? a vieš že pri tom vznika tzv. narazova vlna, a pri daných otačkach ked máš dobre naladene sanie tak ti ta nrazova vlna preplni valec, takže dosiahneš vyraznejšie zvýšenie vykonu ako len obyčajným naporovým sanim (ktore je učinne len pri vysokej rýchlsoti).....a kedže narazova vlna je niečo ako zvukova vlna takže tie rezonatory v sani maju taktiež svoje plus aby sa ta vlna širila dalej....k tomu potrebuje taktiež aj čo najmenši airodynamicky odpor takže kanaliky a komplet sacie potrubie musi byť vyleštene :) a každy zavodni auťak kery nemá 4klapku ale občajne sanie tak využiva efektu venturiho trubice :)

Odesláno

Vím o tom své a mám o tom něco načteno, takže bych to tady neřešil.

Kecat o tom můžeš, ale až něco takového uděláš a řekneš jak na to, tak ok.

Ale zatim můžeš obalovat sání alobalem :D :D :D

nic proti ;)

Odesláno

nehovirm že moje sanie je dokonale ale tak mám o tom tiež dačo naštudovane aj s par ludmi čo tomu rozumia a upravuju auta prediskutovane takže taky si vim o tom svoje :) a nemám sanie omotane len alobalom, to je len vrchna vrstva pod tým je sklotextilna tkanina....takže to funguje ako veci od termotecu :D

Odesláno

U 406 3.0 V6 je opravdu jenom obyč \"hasičská\" textilní! hadice, která se začala dávat už po prvním faceliftu. První vedení sání do airboxu bylo z plastu o různě změněném průměru a vykašlali se na to...Takových věcí je po prvním faceliftu víc, je to ten co proběhl začátkem 1998... Použití nějaké té hliníkové a podobné hadice před air box se mi jeví jako optimální. Jak tady zazněla ta myšlenka nechat origo airbox (nový model má lepší), tak to je přesně to co teď +- čudlám, není třeba rozšiřovat přívodní trubku a něco řezat, úplně stačí průměr toho přívodního otvoru origo...Přínos bude 0, ale dělám to protože původní box mám prasklý, ten plast přívod je hrůza a hadici mám, ale dám právě nějakou kvalitnější (původní se po čase rozpadá)...Leštění a lícování zní odborně, ale proč ho řešit na seriovce, navíc tady u V6tky?.. Tohle jsou muscle káry, mívají 170,180,190 PS a jedou pořád stejně...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...