Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 hdi teplota motora 66 kW


lacoceco

Recommended Posts

Mna by zaujimalo, ze ci tie teploty, ktore tu udavate odcitavate z budika, alebo cez diagnostiku, alebo strcite teplomer do nadrzky. ja som minuly tyzden menil nemrznucku urobil som uplny preplach aj motora a dnes som cez diagnostiku z ebayu zmeral teplotu a vyssie ako nad 81C som sa nedostal. co sa tika rucicky ukazovatela tak sa zastavy pred ryskou 90C. trosku jej chyba aby bola uplne kolmo smerom hore.

PS teplota merana cez diagnostiku, cize digitalne cislo, je skoro rovnaka ako ked dam teplomer do nadrzky, teplomer ma o 1C viac ako diagnostika . Cize diagnostika aj ked lacna ukazuje spravne.

PS termostat je original.

A este jedna vec. Kde je ryska na nadobe nemrznucej? V nadobke su dva biele vycnelky. Ma byt voda po tie vycnelky? lebo ak ano tak ja mam asi pol piltra nad tymyto bielymi vycnelkami. moze mat aj to vplyv na otvaranie termostatu? Viem ze ak je viac vody v nadrzke tym padom je vacsi tlak v systeme, a tym padom je potlacena teplota varu smerom vyssie.

Upraveno uživatelem skeblo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teplota varu je posunuta vyssie pri vysom tlaku to znamena ak za normalneho (prevadzkoveho)tlaku v systeme sa voda vari pri 110 stupnoch pri vysich tlakoch sa to posunie napr na 115 stupnov ale termostat reaguje len na teplotu vody nema to s tym nic spolocne

 

a vicko nadrzky ma pretlakovy ventil cize tlak sa tam vecsinov pohybuje v spravnych hodnotach ak motor nema iny problem

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...